köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Belçika Kurdu İstanbul

Paylaş
 

Dünyada en değerli köpek ırklarından biri olan Belçika kurdu adını aldığı Belçika’dan türeyerek birçok ülkeye yayılmıştır. Belçika kurdu ev, polis, koruma, bekçi ve çoban köpeği olarak tercih ediliyor. Belçika kurdunun üç farklı ırkı bulunur. Siyah maskeli, kısa tüylü ve kahverengi gövdeli olan Malinois, tamamı siyah ya da kahverengi, düz uzun tüylere sahip Groenendael, siyah maskeli, kahverengi gövdeye ve dalgalı uzun tüylere sahip olan Laekenois cinsleri bulunuyor. Belçika kurdunun eğitimi de oldukça kolaydır. Köpek eğitimi Belçika kurdu İstanbul bu köpekler üzerinde çok başarılı eğitimler vermektedir. Tüm hava şartlarına dayanıklı olan bir cinstir. Senede bir defa üreyebilir ve boyutuyla bağlantılı hamile kaldıktan 2 ay sonra 6 ila 12 arasında yavru doğurabilir.

Belçika Kurdu Özellikleri:

Belçika kurdu erkeği 35 kg, dişisi 30 kg. ulaşan ağırlıkları vardır. Boyları dişi ve erkekte 66 cm’ye kadar ulaşır. Başları vücutlarına orantılı büyüklüktedir. Enerjisi yüksek ve çok hareketli hayvanlardır. Yaşam süreleri yaklaşık olarak 10 ila 15 yıl arasında değişir. Atletik ve zeki bir yapıya sahiptir. Üçgen ve dik kulakları vardır. Çene yapısı çok güçlü olan Belçika Kurdu ısırdığında yüksek bir basınç sağlar. Sahipleri ile aralarında çok nadir görülen bir bağ kurar. Koruma içgüdüsü yüksek olan Belçika kurdu yabancılara karşı saldırgan olabilir. Fakat iyi bir eğitim aldığı takdirde sosyal ortama çok iyi ayak uydurur. Eğitimi çok kolay olan bu köpeği köpek eğitimi Belçika kurdu İstanbul en iyi şekilde sağlamaktadır. Çok hareketli ve enerjik olması nedeniyle ev içinde sürekli kalabilecek bir yapıya sahip değildir. Sahiplerine aşırı bağlı ve çocuklarla çok iyi anlaşabilen bir cinstir. Verilen her işi yapmaya meraklı ve heveslidir. Kalça rahatsızlıkları ve epilepsi hastalığı görülebilir. Evde kapalı kalmak, bahçede bağlı kalmak Belçika kurdunun psikolojisini bozarak onların saldırganlaşmasına neden olur. Belçika kurdu yemek konusunda bencil ve obur bir türdür. Yemeklerinin her zaman gözetim altında olması gerekir. Tüyleri haftada minimum 2 ya da 3 kez mutlaka taranmalıdır. Her gün mutlaka bir saat dolaşması gerekmektedir.

Belçika Kurdu Eğitimi:

Sakin bir yapıya sahip olan Belçika kurdu sezgileri kuvvetli olduğu için tehlike sezdiklerinde koruma içgüdüleri ile çok tehlikeli hayvanlar olabilir. Bu tehlikelerin ortadan kalkması için çok iyi eğitim almaları gerekir. Köpek eğitimi Belçika kurdu İstanbul sosyalleşmesi ve bu tehlikelerin ortadan kalkması için en iyi eğitimi verir. Yeniliklere açık ve meraklı olan Belçika kurdu bu yüzden eğitime meyilli bir köpektir. Köpek eğitimi Belçika kurdu İstanbul temel itaat eğitimlerini uzman eğitmenler ile en doğru şekilde verir. Çok zeki ve güçlü bir hafızası olan Belçika kurdu işinde uzman ve doğru bir eğitim verildiğinde saldırganlık özelliği bastırılır. Köpek eğitimi Belçika kurdu İstanbul komutları öğrendiğinde yemek vererek ya da oyun oynayarak ödüllendirir. Komutları öğrenemediğinde ise yemeğini ve köpeğe olan ilgiyi azaltarak köpeğin başaramadığı için ceza aldığını anlamasını sağlar. Enerjisi bitmeyen Belçika kurduna egzersizler ile enerjisini atması sağlanır. Küçük yaşta eğitim alarak sosyalleşmesi sağlanmadığı takdirde içine kapanık ve yabancı şeylere saldırganlık gösterir. Eğitimleri kolay olan bu köpekler farklı eğitimler alarak çok iyi bir yardımcı köpek olabilirler. Köpek eğitimi Belçika kurdu İstanbul köpeğin görev alacağı eğitimleri vermektedir. Eğitimde en iyi sonucu almak için köpeğe eğitim verirken asla şiddet uygulamamalı ona arkadaş gibi yaklaşarak eğitim verilmelidir. Belçika kurdunu evde besleyecek olan ve çocuklu aileler ne kadar iyi eğitim verilirse verilsin dikkatli olmaları gerekir. Koruma içgüdüsü ile sahibine ya da aile fertlerine yüksek sesle konuşulduğunda dahi bunu tehdit olarak algılayabilir.

 

 

Bu yazı 460 kere okundu.
Etiketler:
Belçika Kurdu
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu