köpek eğitimi

Avcılar Köpek Eğitimi Merkezi

Paylaş
 

Avcılar köpek eğitimi yavru köpekler genellikle 2 ya da 3 aylık olduklarında annelerinin yanından ayrılırlar.Bu süreç yavru köpeklere eğitim vermenin en verimli olduğu zamandır. Yavru köpeklerin eğitimine alındığı anda başlaması gerekir.

Uzun seneler sürecek olan bir dostluğun ilk adımlarının atıldığı evrede sınırlarını bilmesini sağlamak iki taraf için de daha kolay olacaktır. Bu şekilde sahibinin liderliğini tanıyabilir. Yavru köpek eğitimi sırasında onlara yapabilecekleri basit hareketler öğreterek tuvalet eğitimi öğretmeye başlatılabilir.Ama en önemlisi ise yavru köpeklerin sosyalleşmesi ve belirli davranışları benimsenmesini sağlamak gerekir.

Avcılar Köpek Eğitimi ile Sosyalleştirme

Avcılar köpek eğitimi ile sosyalleştirme ona öğretecek ya da onu alıştıracak olan birçok şey demektir. Hızlı gelişim gösterdiği dönemlerde eğitimleri söz konusu olduğunda öncelikli olarak sosyalleştirmeyi gerçekleştirmek gerekir.

Yavru köpeklerin karma aşılarının tamamlayıp dışarı çıkarıldığı andan itibaren mümkünse farklı yerlere gitmesine, farklı kişiler ile tanışması farklı hayvanlarla buluşması farklı zeminlerde temas etmesi ve farklı sesleri duyması gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu şekilde dış dünya ile alakalı farklılığı ve farkındalığı artarak sosyal bir köpek olarak yetişmeye başlamış olur.Aynı zamanda beyin gelişiminin de etkilenmiş olması eğitim açısından büyük avantaj demektir.

Köpek Isırması Nasıl Önlenir?

Avcılar köpek eğitimi verirken yavruluk dönemi sırasında köpeklere öğretilmesi gereken en önemli konulardan biri de kesinlikle ısırma olayıdır. Bu durumun kontrol altında olması gerekir. Anneleri ile beraber vakit geçirirken muhtemelen kardeşleriyle oyun oynadıkları esnada birbirlerini ısırdıkları için yeni evlerine taşındıkları da bu alışkanlık devam edilirse ilk başlarda normal karşılanır.

Fakat bu şekilde ısırmaların belli bir sınırı olması gerekir. Sizinle oyun oynadığı esnada ağrıya veya acıya neden olabilecek şiddetli ısırmaları bulunuyor ise bu davranışı en kısa şekilde engellemeniz gerekir. O anda oyunu bırakarak ona olan alakanızı keserek ısırmamayı öğretebilirsiniz. Isırmamaları gerektiğini bilmedikleri zaman oyun oynarken bunu yapabilir.Bu durum size girdiğiniz ortamlarda köpeğiniz ile rahat edemeyeceğiniz anlamına gelir. Isırmayı çok yapan köpek için onlara özel ısıracağı ve kemirmesi için oyuncaklar alabilirsiniz.Bu şekilde evinizi ve eşyalarınızı güvene alabilirsiniz.

Avcılar Köpek Eğitimi ile Temel Komutları Öğretin

Avcılar köpek eğitimi sosyalleşme sırasında temel komutları öğrenmelerini sağlayacak pratik ve eğlenceli eğitim seansları düzenlemenin eğitimi açısından faydalı olacaktır. Oturması kalkması beklemesi bırakması gibi rahatlık sunan komutlar yavru köpeğin kontrol edilebilmesini sağlamanın beraberinde toplum içinde istenmeyen olayların gerçekleşmesini de engelleyebilirsiniz.

Köpekler için eğitime başlarken eğitim süresini dikkatli bir şekilde ayarlamanız gerekir. Köpeklere uzun saatler boyunca bir şeyler öğretmeye çabalamanız boş yere vakit kaybı olacaktır. Bu durum yavru köpeğin eğitim konusunda direnç göstermesine sebep olabilir. Köpek eğitimine başlarken ilk başlarda süreyi kısa tutmak daha iyi verim almanızı sağlayacaktır. Eğitim seansına başlamadan evvel köpeğin enerjisini atması için ilgisini çekebilecek bir şeylere uğraşmasın sağlayın.

Tuvalet Eğitiminin Önemi

Avcılar köpek eğitimi yavru köpeğin erken zamanda tuvalet eğitimi alması oldukça önemlidir. Dışarıya rahat çıkabilmesi için öncelikle aşılarının bitmesi gerekir.Yavru köpeğin tuvaletini yapması için ona özel bir yer ayarlamanız gerekecektir.Bunun için köpeklere özel üretilen ped yardımı ile dışarı çıkana kadar tuvalet problemine çözüm bulabilirsiniz. Yavru köpek eğitimi konusunda kaliteli hizmet sunan kurumumuzda uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.Avcılar köpek eğitimi kurumu köpek pansiyonu ve köpek eğitimi konusunda kaliteli hizmet sunuyor. Sizlerde zorluk yaşamadan köpeğinize düzgün öğretici bir eğitim aldırabilirsiniz.

Bu yazı 491 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu