köpek eğitimi

Köpek Eğitimi PresaCanario İstanbul

Paylaş
 

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık nüfus oranını barındıran şehridir. İstanbul da pek çok köpek sahibi bulunuyor. Bu neden ile de bu köpek sahiplerinin ve köpeklerin rahat etmelerini sağlayacak ortamlar oluşuyor. PresaCanario cinsi köpekler, kısa ve sert tüylere sahiptirler. Bu sebep ile de PresaCanario cinsi köpeklerin temizlenmesi kolaydır. PresaCanario cinsi köpeklerin tüylerini temizlemek için kalın ve sert kıllı fırça türleri kullanılmalıdır. PresaCanario cinsi köpeklerin fırça ile temizlenme işlemleri bittikten sonra havlu, yumuşak bez veya bir benzeri kumaş türü ile PresaCanarionin tüylerinin parlatılması gerekir. PresaCanario cinsi köpekleri ihtiyaç duyulduğunda ya da istenilen bir zamanda kuru tüyleri veya ıslak tüylerine şampuan uygulanarak da yıkanabilir. PresaCanario cinsi köpekler köpekeğitimi presacanario İstanbul da bakılabilir ve bu tür bakım özellikleri dışında tüy dökme oranı orta düzeyde olup mevsimsel dönemde de aşırı tüy dökülmesi olmaz.

PresaCanario Kökeni

Bin dokuz yüz altmışlı yılların başında nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bir köpek ırkıdır. PresaCanario kökenini soyu tükenmiş olan Mastiff ve BardinoMajero ırkı köpeklerin birleşimden gelir. PresaCanario cinsi köpek ırkının ortaya çıkış ve yetiştirilmesinin ana amacı köpek dövüşleridir. Ancak PresaCanario cinsi köpek bu yetiştirilme nedeninden ortaya çıkan baskın özellikler taşır. PresaCanario cinsi köpekler saldırgan ve söz dinlemeyen karakter yapısına sahiptirler. Fakat PresaCanario cinsi köpek ile doğru bir şekilde iletişim kurulduğunda sahibi için her şeyi yapabilecek itaatkar bir karakteri oluşur.

PresaCanario Vücut Yapısı

PresaCanario, kafa ve kaslı vücut yapısı ile gücünü belli eder. PresaCanario’nun büyük, kare biçimli ve uzun bir kafatası yapısı vardır. Kulakları ise sivri ve küçüktür. Gözleri ise hafif düşük yapılı ve keskin şekillidir. PresaCanario’nun çenesi oldukça güçlüdür. Burnu ve çene birleşim noktası geniştir. PresaCanario’nun göğüs kısmı da geniş, dik yapılı, gittikçe derinleşen ve dışa dönük bir şekildedir. PresaCanario aynı zamanda beli ve kalçasının birleştiği yerde küçük bir yükseklik vardır bu güçlü arka yapısını ve hızlı koşmasını sağlar. Derisi kalın, kısa, sert ve hırçın tüylü bir köpek cinsidir… PresaCanario köpek ırkı güçlü adalelere, iri bir iskelet yapısına ve güçlü kemiklere sahiptir. PresaCanario köpek cinsinin rengi ise kahverengi, toprak, siyah ve kül rengi tonlarındadır.

PresaCanario Yaşam Ortamı İhtiyacı Nelerdir?

PresaCanario cinsi köpekler iyi bekçilik yaparlar. Eğer karakterini anlayabilecek ve ona gereksinimi duyduğu yaşam ortamını sağlayabilecek bir sahipleri var ise en iyi şekilde ona bağlı kalır ve dostluk ederler. Sahibinin ailesini ve evini korurlar. PresaCanario’nun vücut yapısının getirdiği güçlü, kemikli ve kaslı bir yapısı vardır bu neden ile de egzersize ihtiyaç duyar. PresaCanario yaşam alanı geniş arazilerdir. Geniş ortamlarda daha iyi hareket ederler ve sağlıklı yaşarlar. PresaCanario köpek cinsinin dolaşması, kendi yaşam alanında özgür olması ve sıkılmaması gerekir.

PresaCanario köpek ırkı, kendi halinde istediği gibi dolanmak, etrafı izlemek, sezgilerine kulak vermek ve rahat bir ortam ister. PresaCanario cinsi köpeklerin sert derileri, kısa ve set tüylü yapıları sayesinde temizlenmeleri kolaydır. PresaCanario’nun düzenli egzersiz yapması sağlanamaz veya yapmazsa sağlık sorunları ortaya çıkar. PresaCanario avcılık içinde kullanılabilecek, arazi takibinde iyi ve güçlü sezgilere sahip bir köpek ırkıdır aynı zamanda. PresaCanario’nun yetiştirici tarafından istenilen şekilde yetiştirilmesi ve eğitilmesi gerekir aksi durumda zamanla saldırgan ve yırtıcı bir tavır sergileyebilir.

Bu yazı 279 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu