köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Rottweiler

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Rottweiler

Rottweilerlar, son derece akıllı, sadık,sevgi dolu ve insanlar arasındaki yaygın görüşün aksine oldukça duygusal hayvanlardır. Rottweiler cinsi köpeklerin, sahipleriyle olan oldukça yakın ilişki ve bağı da tam anlamıyla bu köpeklerin “insancıl” sıfatıyla anılmasını sağlamıştır. Fakat her ne kadar bu köpek cinsinin insancıl olduğundan bahsetsek de aynı zamanda şu da bilinmelidir ki; Rottweiler cinsi köpek yavrusu beslemek her köpek sever için pek uygun olmayabilir.

Hayatınıza dahil olacak bir Rottweiler köpek bir dizi sorumluluğu da beraberinde getirir. Şöyle ki Rottweiler gibi bir köpek son derece tehlikeli bir silah haline gelebilir eğer ki yanlış inşaların eline geçerse. Rottweilerlar güçlü yapılarıyla dikkatleri çekerler. Aynı zamanda bu cinsler yavaş olgunlaşan, dik başlı ve baskın davranışlar sergilemeye eğilimlidirler. Rottweiler yavrusunu yaşamınıza dahil etmeye karar verdiyseniz, yavru seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar; doğru sosyalleşme ve itaat eğitimi gibi detaylardır.

Rottweiler Özellikleri

Gerekli şartlara sahip olduklarında, Rottweiler yavruları, oldukça sakin, anlayışlı, kararlı ve kendine güveni olan, cesur, zeki, sevgi dolu ve eğitime istekli partnerlerdir.İnsanlarla ilişkilerinde son derece gelişmiş köpekler olan Rottweilerlar , sahipleriyle çok kuvvetli bağlar kurarlar. Tek başına kaldıklarında, toplumdan dışlanarak izole edildiklerinde ve uzun süre yalnız kaldıklarında ise işler pek yolunda gitmez. Çünkü Rottweilerlar kendilerini ailenin bir üyesi olarak görürler ve bundan ötürü tüm aile içi aktivitelere katılmaya bayılırlar. Tabi ki Ayrılık kaygısı, tüm Rottweiler köpeklerinin yaşadığı büyük bir sorundur.

Rottweilerlar hareketli bir ırktır. Eğer ki onları zinde tutmak ve mutlu olmalarını sağlamak istiyorsanız, bol bol fiziksel ve zihinsel motivasyon uygulamanız gerekecektir. Uzun tasmalı yürüyüşler ve itaat eğitimleri Rottweilerların sevdiği aktivitelerdir. Bunlara dikkat edildiği taktirde, köpekler de sıkça rastlanan kazma, çiğneme, uluma ve havlama gibi istenmeyen davranışların önüne set çekmiş olacaksınız.Birçok Rottweiler köpeği, diğer canlılara karşı baskın ve olumsuz davranışlar sergilerler. Yapılacak bir takım uygun köpek sosyalleşmesi ve itaat eğitimi uygulamalarıyla bu sorunların tamamen sona ermesi ya da minimum seviyeye inmesi sağlanır. Köpeğinizle sağlıklı ve güçlü bir ilişki kurmak için erken yaşlarda eğitim uygulamalarına başlamanız gerekecektir. Ve erken yaşta eğitime başlattığınız için Rottweilerınızın saygıdeğer lideri siz olacaksınızdır.

Böylece Rottweiler yavrularının mükemmel birer bekçi köpeği hâline getirilmesi mümkündür. Onlar doğal yapıları gereği sizi, ailenizi ve malınızı korumaya istekli, sadık ve güçlü savunma köpekleridir.

Rottweiler Eğitimi

Köpek Eğitimi Rottweiler cinsi köpekler nasıl eğitilir? Rottweiler yavrunuzu doğru şekilde eğitmek, hem sizin yararınıza hem de toplumun yararına olacaktır. Öncelikle Rottweilerınızı eğitmek için harcadığınız zamanı, kesinlikle boşa harcanmış zaman olarak görmemeniz gerekir. Bu, köpeğinizle kuracağınız sağlıklı ve yakın bir bağın oluşturulması ve daha da geliştirilmesinde en iyi yoldur. Köpeğinizle birlikte geçireceğiniz saat ve dakikalar, aranızdaki iletişim yollarını açar ve köpeğinizin kabul edilebilir kuralları ve sınırları belirlenmesine yardımcı olur. Eğitim uygulamalarına ne kadar erken başlarsanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca itaat eğitimlerini kısa ama zorlayıcı olarak belirleyin, daima sabırlı olun ve sürekli pozitif pekiştirmeler yapın.

Ne yazık ki günümüzde birçok Rottweiler, eğitim sürecindeki sert komutlar veyahut şiddet sebebiyle harap edilmiştir. Şunu unutmayın ki, onlar herhangi bir şiddet içeren eğitim yöntemine ihtiyacı olmayan ve bu tür yöntemlerle kesinlikle karşılık alamayacağınız son derece hassas ve kırılgan olan hayvanlardır. Ev içinde köpeğinize sağlayacağınız uygun koşullar, hayvanınızı doğru bir şekilde eğitmenize olanak sağlayacak ve aynı zamanda köpeğinizin kendini huzurlu hissetmesini sağlayacaktır. Uygun bir ev eğitim programı hazırlarken uzmanlardan da bilgi almayı ihmal etmeyiniz.

Bu yazı 550 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu