köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Golden Retriever İstanbul

Paylaş
 

Golden Retriever en çok bilinen köpek ırklarından biridir. Avcılık yeteneği üstün olan bu köpek cinsi evlerde de insanlara dostluk edebilen bir köpektir. Bir çok insan evinde iyi huylu olmasından ve sevimli olmasından dolayı Golden Retriever beslemektedir. 1800’lü yıllarda TweedWaterSpaniel ve Retriever birleşmesinden olan yavruların TweedSpaniel, Setter, Retriever ve Bloodhound ile çapraz çiftleşmesinden meydana gelmiştir. 1912 yılında Golden Retriever ismini almıştır. Eğitimleri çok kolay olan bir ırktır. Köpek eğitimi Golden Retriever İstanbul bu köpeklere eğitim vermektedir. İnsan canlısı bir köpek olduğundan dolayı bekçilik pek onlara göre değildir. Yabancı köpek ve insanlarla çok çabuk arkadaş olabilirler. Evlerinden çok fazla uzak kalmayı sevmeyen bu köpekleri beslemek isteyenlerin bunları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Evlerinden uzun süre uzak kalmak Golden Retriever için bir problem olabilir.

Golden Retriever Özellikleri:

Golden Retriever erkekleri 56 ila 61 cm, dişiler 51 ila 56 cm boyundadır. Erkeklerde kilo 27 ve 36 kg arasında, dişilerde 25 ve 32 kg arasındadır. Ortalama ömürleri 10 ila 12 yıldır. Kafası uç tarafa doğru incelir, koyu renk gözlerinin kenarı kahverengidir. Kulaklar düşük ve orta büyüklüktedir. Kuyruğu uzundur. Uzun tüylere sahip olan Golden Retriever krem ve altın rengindedir. Sık, su geçirmez, yumuşak ve hafif dalgalı, çift tabakalı bir tüy yapısına sahiptir. Koku alma duyuları çok gelişmiştir ve çok iyi bir avcı köpeği, iz sürücü ve polis köpeği olabilirler. Çok sevimli, sıcak ve yumuşak ifadesinin yanında atletik ve kaslı bir yapısı vardır. Çok sadakatli ve sabırlı olan bu köpekler körler için yol gösterici ve narkotik için de çok iyi bir polis köpeğidir. İnsanlar için tam bir arkadaş dost olacak ev köpeğidir. Oyun oynamayı çok severler. Zeki, uslu ve sevgi doludur. Çocuklara karşı sabırlı ve naziktir. Kendine güveni çoktur. Son derece sadıktır. Yemek yemeyi çok seven Golden Retriever’in beslenmelerine dikkat edilmediği takdirde kilo alma eğilimleri vardır. Haftada birkaç gün fırçalanmalı, egzersiz yaptırılmalıdır. Kalp ve göz hastalığı, kalça displazisi, deri alerjisi görülebilir. Köpek eğitimi Golden Retriever İstanbul çok kolay eğitim alırlar. Sadece çok korktukları zaman havlarlar.

Golden Retriever Eğitimi:

Uysal, uyumlu, zeki ve oyuncu bir köpek olduğundan eğitimleri çok kolay olur. Köpek eğitimi Golden Retriever İstanbul bu köpekleri eğitirken gayet yumuşak ve sevgi dolu eğitim verir. Öğretilen her şeyi çok kolay anlar ve öğrendiği hiçbir şeyi asla unutmazlar. Eğitilmesi en kolay olan köpek cinslarinden biridir. Oyunu ve ödülü çok severler. Eğitimlerde çok yetenekli birer öğrencilerdir. Köpek eğitimi Golden Retriever İstanbul bu cins köpeğin eğitiminde köpeğe bol övgü ve cesaret verirken öğrendiklerinde ise ödüllendirme ile eğitimi sağlamaktadır. Golden Retriever cinsi köpeklere eğitim sırasında gözdağı ve ağır cezalar verilmemelidir. Bu tür davranışlar eğitim Golden Retriever cinsi üzerinde etkisiz olmaktadır. Eğitim sırasında eğitmenin yapılan bir şeyi tekrar etmesi, tutarlı davranması ve iyi bir rehber olması gerekir. Komutların doğru verilmesi köpeğin bu komutu çabuk kavramasına neden olur. Köpek eğitimi Golden Retriever İstanbul bu cins köpeklerin temel itaat, tuvalet ve ileri itaat eğitimlerini vermektedir. Sevgi ve ilgi gösterildiğinde her komuta daha kolay kavrarlar. Diğer cins köpeklerden daha fazla egzersiz ihtiyacı duyarlar. Oyuncu olma özelliği de eğitimlerde eğitmene çok yardımcı olmaktadır. İz sürme özelliği olan bu köpek yat, sürün gibi komutlara daha hızlı uymaktadır. Keskin koku alma özelliği ile narkotik köpeği eğitimlerinde başarılı olurlar.

Bu yazı 369 kere okundu.
Etiketler:
Golden Retriever
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu