köpek eğitimi

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul’un en kalabalık ve en meşhur semtlerinden biri olan Ümraniye de hem insanlar için hem de özellikle de köpekler için yaşam alanı oldukça daralmış olan bu semtte Ümraniye Köpek Eğitim Merkezi sayesinde köpeklere eğitim verilerek toplu yaşam alanlarında nasıl hareket edebilecekleri öğretilir ve insanları rahatsız etmeden yaşamanın kolay yolu gösterilmektedir.

Ümraniye kalabalık bir mekana sahip olması nedeniyle köpeklerin yaşam alanını kısıtlamakta ve onları daha da stresli bir yapıya dahil etmektedir. Bu yüzden burada yaşayan köpeklerin bu mustarip durumdan kazan. Sağlamaları adına özellikle köpek eğitimine ihtiyaçları olduğu köpek sahipleri tarafından da daha çabuk anlaşılan bir gerçektir. Köpekler de meydana gelen karakter bozuklukları onların insanlara karşı bir saldırı tutumuna geçmesi gibi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle eğitim almamış köpekler de bu durum sık sık görülebilmektedir. Bu da insanları büyük bir tehlike ile karşı karşıya bırakmaktadır. Bu yüzden köpek eğitimi kişilerce farkındalık kazanılması gereken önemli bir olgudur.

Köpek eğitiminde hedef amaç onların insan toplumun da kişilere hiçbir zarar vermeden onlara uyum sağlamak koşuluyla hem kendileri için hem de insanlar için lehine gelişen bir sistemli yapıdır. Bazı köpekler cinslerinin gerektirdiği değişiklik nedeni ile daha asabi bazıları ise daha kolay öğrenebilen insanlarla daha içli dışlı ilişkiler halinde bulunabilen duygusal köpeklerdir. Bu sebeplerle köpek eğitimleri uzman kişilerce yapılmalıdır. Çünkü asabi yapıya sahip köpeklerin eğitimleri oldukça güç olmaktadır. Bu tür köpekler eğitimlere daha sert tepkiler verebilmektedirler. Ancak Ümraniye köpek eğitim merkezinde işin ehli uzman köpek eğitmenleri böyle sorunlara hızlı ve pratik çözüm bularak onların eğitimlerini tamamlamaları için sebat gösterebilmektedirler. Asabi köpeklerin eğitimleri diğer köpeklerin eğitimlerine oranla daha uzun sürebilmektedir.

Eğitim merkezinin uzman kadrosu köpeklerin cinsi doğrultusunda bir eğitim planı yaparak onların doğalarına uygun bir şekilde eğitilmelerinin hedef alır ve bu yönde çalışmalarına başlarlar. Eğitime başlaması yaşı da önemli olan bir başka konu olmaktadır. Köpeklerin eğitime başlama yaşı yavruluk dönemlerini kapsamaktadır. ‘’ Ağaç yaş iken eğilir ‘’ atasözü tam da yerinde söylenen bir sözdür. Yavruluk dönemi itibariyle köpeklerin bazı ısırma, kemirme, saldırma, tuvalet eğitimine yönelik olumsuz davranışlar, yeme alışkanlıklarına yönelik olumsuz davranışlar, sürekli dışarı çıkma isteğinden kaynaklı kapıda bekleme ve sürekli havlama gibi rahatsız edici davranışların ileri ki yaşlarında daha da oturmadan köpekler küçük yaşlar da eğitime tabii tutulmalıdırlar. Yoksa eğitimlerinin geçirmişliği hem kişilerce sorun teşkil etmekte hem de köpek için öğrenmenin süresini geciktirebilmektedir.

Öğrenmenin süreci uzatılması da kişiye ayrıca bir masraf çıkarması açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden kişiler köpeklerine eğitim aldırmak istiyorlarsa erken yaşlarda köpeklerini Ümraniye köpek eğitim merkezine getirmelidirler. Böylece eğitimler sonrasında kişiler eğitimli köpeklerine kavuşarak hayatın daha yaşanılır olduğunun da bizzat farkına varacaklardır. Elbette Ümraniye köpek eğitimi merkezinde sadece ev köpeklerine değil muhafız köpekleri, koruma köpekleri veya asayişte bomba, eroin gibi uyuşturucu maddeleri arayan köpeklere ilişkinde eğitimler sunulmaktadır.

Kişilerin yapması gereken köpeklerinin hangi tür eğitimden yararlanmasını istemesine karar vermek ve köpek eğitimi uzmanlarını bu konu da bilgilendirmek. Her zaman olduğu gibi tüm köpeklere ilk olarak temel itaat eğitimi ve ileri ki zamanlar da ileri düzey itaat eğitimi verilmektedir. Böylece köpeklerin sahiplerine itaatte kusur etmemeleri amaçlanmaktadır. Köpekler sahiplerini liderleri olarak görmektedirler. Daha sonra diğer eğitim içeriklerine geçilir ve eğitim süreci devam eder. Eğitimlerden sonra ise köpekler bambaşka bir karakterle gayet uyumlu ve itaatkâr olarak sahipleriyle yaşamlarını devam ettirirler. Ümraniye köpek eğitim merkezi her türden köpeğe eğitmenlik yapmış sistematik çalışma yapısıyla son derece güvenilir bir eğitim merkezidir.

Bu yazı 480 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu