köpek eğitimi

Silivri Köpek Eğitim Merkezi

Silivri Köpek Eğitim Merkezi

Silivri İstanbul’a bağlı bir ilçe olup, Çatalca’ya ve dolayısı ile Çerkezköy’e yakın bir yerleşkedir. Yazın doluluk oranı yükselerek, sayfiye bölgesi olarak nüfusu artar. Kışın ise ikamet eden halkın bir kısmı tarımcılıkla geçinir çünkü 24-25 civarı köyü olan bir nahiyedir. Ormanlarla kaplı alanı çok fazladır. Ağaçlar ve çalılıklar ile bezenmiş kısımlarında kamping alanları kuruludur. Denize yakın olması ile ve tabiatının müsaitliği ile iç turizmdeki etkin rolünü bir tarafa bırakırsak, hayvan çiftlikleri içinde ideal bir noktadır. Evimizde beslediğimiz evcil hayvanların başında kedi, köpek, kuş ya da balık gelir.

Bunların içinden eğitim alabilecek olanı köpeklerdir. Eğitim almanın köpek ve sahibi açısından önemi büyük ve tartışılmazdır. İyi eğitilmiş bir köpeğin, sahibinin hayatını kurtardığı örneklemelerini düşünürsek, ne derece hassas bir iş olduğunu açıklamaya gerek bile yoktur düşüncesindeyiz. Köpek eğitimi, köpeğiniz ile aranızda kuracağınız iletişimi sağlam ve anlaşılır hale getirir. Köpeğinizle aranızdaki ilişki bu derece kaliteli olunca köpek de, sahibi de ister istemez daha mutlu olurlar ve birlikte vakit geçirmenin tadı daha başka olur. Üstelik köpek eğitimi, köpeğin sosyalleşmesinde de çok önemli rol oynar.

Uyumlu, etrafını rahatsız etmeyen ve size itaat eden bir hayvanın vereceği keyfi anlamak istiyorsanız, mutlaka köpeğinize eğitim aldırmalısınız düşüncesindeyiz. Üstelik bu eğitimi alacağı mekân Silivri gibi, doğa açısında da müsait ve güvenli bir nokta olursa, eminiz ki durum çok daha tatmin edici bir hale gelecektir. Silivri’ye bağlı köylerde birçok köpek çiftlikleri ve eğitim merkezleri bulunmaktadır. İnternette arama motoruna SİLİVRİ KÖPEK EĞİTİM MERKEZİ yazdığınızda, birçok seçenek ile karşılaşabilirsiniz.

Köpeğin bakımı, egzersizleri, aktiviteleri ve en önemlisi alacağı eğitimleri ile ilgili olarak, muhatap olacağı kişinin, bu konuda yeterli bilgiye sahip, uzman ve profesyonel bir kişi olması gereklidir. Hayvan seven ve psikolojisinden anlayan bir karakter olması gerektiği de yine dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır. Köpeğinizin ırkı, yaşı, cinsiyeti ve varsa herhangi bir özel durumu, göz önüne alınarak bire bir ve spesifik verilen eğitimlerin başlıcaları şunlardır.

  1. Temel itaat eğitimi (yürü, gel, otur, bekle, otur-bekle, yat, yat-bekle, aferin hatır komutlarını öğrenir ve uyar.)
  2. İleri itaat eğitimi(tasmalı ya da tasmasız olarak, geri getirme, yabancıya gitmeme, yabancıdan yemek yememe, uzun yat, bekle, uzaktan yat, bekle komutlarını ve durumlarını öğrenmesi ve uygulamasıdır)
  3. Tuvalet eğitimi
  4. Show eğitimi
  5. Sosyallik eğitimi
  6. Alan koruma eğitimi vb.

Köpek eğitim uzmanları bir kaç seansta tuvalet eğitimi verebilirken, show eğitimi gibi daha işlevsel eğitimleri daha uzun sürelerde ve seanslarda başarabilirler. Seans sayısı yani süreye köpeğin yaşı da etki eden bir faktördür. Yavru köpek eğitimi bazı konularda çok daha kolay olabilirken, yetişkin köpek eğitimleri daha inatçı çıkabileceklerinden nispeten daha uzun sürebilir. Bu nedenle eğitmenin önceden köpeği görmesi ve tanıması şarttır. Ancak bu şekilde anlamlı bir eğitim planı oluşturabilir. Eğer köpeğinizde ciddi birer davranış bozukluğu ya da karakter sorunu yoksa (korkaklık ya da tam tersi saldırganlık vb.)ortalama 1 ay içinde eğitimi tamamlanır ve eğitim sertifikalı bir köpeğe sahip olmuş olursunuz.

Kendinizin ve köpeğinizin hayatını kolaylaştırmak, köpeğinizle daha huzurlu ve eğlenceli bir hayat geçirmek, onlarla daha rahat iletişim kurmak ve doğruyu-yanlışı ayırt edebilen, son derece uyumlu bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız, köpeğinize eğitim aldırmanızı vazgeçilmez bir olasılıktır. İşinin ehli uzman kişiler tarafından (veterinerlerle işbirliği içinde olan) verilecek eğitimin anlamını, muhtemel olarak eğitim sonrasında çok daha ciddi şekilde algılayacaksınız. Bu anlamda Silivri ve çevresinde bulunan köpek eğitim merkezlerinden yararlanabilir hatta bazı eğitimler esnasında sizler bile eğitime katılarak etkin rol alabilirisiniz. Unutmayalım ki her şey sadık ve afacan dostlarımız mutlu olsun diye yapılıyor.

Bu yazı 369 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu