köpek eğitimi

Köpek Eğitim Okulu Nedir

Paylaş
 

Profesyonel eğitim veren köpek eğitim okullarında sevimli dostlarımıza ihtiyaçları olan eğitim verilerek hem köpeklerin hem de köpek sahiplerinin hayatlarının büyük ölçüde kolaylaştırılması sağlanıyor. Özellikle yaşamları boyunca ilk defa köpek edinmiş veya yeterli eğitimi kendilerinin veremeyeceğine inanan kişilerin sıklıkla tercih ettikleri köpek eğitim okulları hemen hemen her ilde açılarak ihtiyaç sahiplerine hizmet vermekte. Hemen her köpeğin ihtiyacı olan tüm eğitimlerin kapsamlı olarak verildiği bu okullarda tüm eğitimler konusunda uzman ekipler tarafından verilmektedir.

 

Köpeğin Cinsine Göre Farklı Eğitim

Köpek Eğitim okullarında tüm köpek cinslerine göre farklı eğitim farklı uzman kişiler tarafından verilir. Sevimli dostlarımıza öncelikli olarak temek eğitim verilmekte sonrasında ise üst düzey eğitim verilerek kapsamlı olarak eğitilmeleri sağlanmaktadır. Köpek eğitim okullarında köpek sahiplerinin isteğine bağlı olarak kendilerinin gözetiminde de profesyonel eğitim almaları mümkündür. Bu sayede köpekler ile nasıl iletişime geçileceği öncelikli olarak öğretilmekte ve bir ay kadar süren temel eğitim programına alınmaktadırlar.

Temel Eğitim Programları

Köpek eğitim okullarında verilen temel eğitim programlarında öncelikli olarak köpeklere itaat eğitimi verilmektedir. Bu sayede bizden aldıkları komutlara uyum sağlamaları ve kalk, otur, gel, bekle, hayır ve evet gibi basit komutları ve kavramları anlamaları ve itaat etmeleri sağlanmaktadır. Daha sonra konusunda uzman kişiler tarafından köpeğin kapasitesi tespit edilerek ona uygun bir eğitim programı hazırlanarak uygulanmaktadır. Aynı zamanda köpek eğitim okullarında köpek sahiplerine de yaklaşık olarak bir hafta süren artı bir eğitim verilmekte ve bu komutların köpeğe nasıl verilmesi gerektiği ayrıntılı olarak anlatılarak tatbik edilmesi de sağlanmaktadır. Uygulamalı olarak verilen bu eğitimler sayesinde köpek ve sahibi arasında sıkı bir bağ gelişmesi sağlanmakta ve böylelikle verilen komutların sürekli olarak yerine getirilmesi öğretilmektedir. Temel eğitim programlarında genel olarak köpek tasmaları ve eğitmenin kontrolleri ile eğitim verilmektedir.

İleri Eğitim Programları

Köpek eğitim okullarında alınan temel eğitim programlarından sonra ise isteğe bağlı olarak ileri eğitim programlarına geçilmektedir. İleri eğitim programında ise öncelikli olarak sahibine herhangi bir zarar verildiği ya da saldırıldığını hissettiği zaman köpeğin o kişiyi etkisiz hale getirmek için yapacakları öğretilmektedir. Daha da yetenekleri geliştirilen köpeklerden bazıları ise emniyet güçleri ile beraber kullanılmaya başlanmaktadır. İleri eğitim programları genel olarak açık alanlarda verilen eğitimlerden oluşmakta ve bu eğitimler kesinlikle köpeğin canı acıtılmadan verilmektedir. Bu eğitimler genellikle tasmasız olarak verilmekte, uzaktan komut verilmesi, engel atlama, köpeğin tanımadığı kişilere gitmemesi ve tanımadığı ve yabancı bulduğu kişiler tarafından verilen yemekleri kesinlikle yememesi öğretilmektedir.

Köpek Sahiplerinin Hayatı Kolaylaşıyor

Köpek eğitim okullarında temel eğitim alan tüm köpeklerin ve sahiplerin hayatları büyük ölçüde kolaylaşmaktadır. Verilen herhangi bir komutla köpeğiniz duracak ya da koşması ya da yürüyüşe çıkarılan köpeklerin sizi kolaylıkla takip etmesi sağlanacaktır. Verilen eğitimler sayesinde her şeyi yememesi gerektiği öğretildiği için bu sayede kendine zarar vermesi ya da zehirlenmesinin önüne de geçilmiş olacaktır.

Köpek Eğitim Okullarında Farklı Programlar

Köpek eğitim okullarında temel eğitim ve ileri düzey eğitimlerin yanında aynı zamanda farklı programlarda uygulanmakta ve köpeğin değişik alanlarda yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Bunlar arasında refakatçi köpek eğitim programları, narkotik köpeği eğitimi programları ve iz takibi eğitim programları sayılabilir. Fakat özellikle bu eğitimlere alınacak köpeklerin çok küçükken eğitime alınmaları ve belli cinslerden seçilmeleri oldukça önemlidir. Çeşitli davranış, sağlık ve karakter testlerine tabii tutulan köpekler sonrasında uygun bulundukları takdirde ilgili eğitimleri alabilmektedir. Bütün bu eğitimlerin sonrasında ise yetiştirilen köpeklerin emniyet güçleri ile çalışabilmeleri mümkün olmaktadır.

Bu yazı 360 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu