köpek eğitimi

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul

Paylaş
 

Köpek beslemek dışardan bakıldığı gibi öyle kolay bir uğraş değildir. Televizyon dizi ve filmlerinde görülen ve özenilen evcilleştirilmiş köpeklerin yaşam ortamlarını onlara göre hazırlamak ve ait olduğu ortamdaki davranışlarını kontrol altına almak öyle düşünüldüğü gibi basit değildir. Köpeğin düşündüğümüz gibi bize ve yaşayacağı çevreye ayak uydurması için bir süreç gereklidir ve bu süreci geçirmek için de köpek sahibinin olabildiğince sabırlı olması gerekir. Sürecin kısa olması ve başarılı sonuçlar alınması için köpeğin bir eğitim desteğine mutlak suretle ihtiyacı vardır. Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul sahip olduğu tecrübeli eğitim kadroları ile bu işin üstesinden hakkıyla gelerek ve istenilen sonuca kısa sürede varılmasını sağlar.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul Neden Tercih Edilmeli?

Son zamanlarda köpek sahiplenmenin fazlalaşması ve köpek eğitimi yönündeki ihtiyaçların artması üzerine köpek eğitim merkezi kuruşlarında da bir artış yaşanmıştır. Bu durum köpeğine eğitim verdirmek isteyen köpek sahipleri için birçok alternatif eğitim merkezleri oluşturmakla beraber köpeğini hangi eğitim merkezine vermesi gerektiği yönünde kafasının karışmasına da neden olabilir. Bu karışıklığı gidermek için köpek sahiplerinin eğitim merkezlerinin adres ve telefonlarını internet üzerinden bularak birebir görüşme sağlaması ve mümkünse merkezi yerinde gidip görmesi karar vermesi açısından yardımı olacaktır. Birçok köpek sahibi bu şekilde davranarak Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul eğitim yerine gelerek ön araştırma yaptıklarında gördükleri olumlu tablolar sonucunda köpeklerinin kaydını yaptırmadan dönmüyorlar. Bünyesinde çalıştırdığı tecrübeli uzman eğitmenler oluşu ve kurumun alt yapısının elverişliliği ve köpeklere karşı duydukları özel ilgi bu kurumu tercih etmek için yeterli oluyor

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul Ne Tür Eğitimler Verir?

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul köpeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Tuvalet eğitimi, Temel ve İleri İtaat Eğitimi, Alan Koruma Eğitimi, Bodyguard Köpek Eğitimi, Narkotik Köpek Eğitimi ve benzer tüm özel amaçlı eğitimler başarılı ve kısa bir sürede veriliyor. Eğitimin ilk aşaması genel olarak Temel itaat Eğitim uygulamaları ile başlar. Temel İtaat Eğitimi alan köpek sahibinin direktiflerini tam olarak yerine getirme ve onu bir lider olarak görme eğilimi kazanır. Temel İtaat Eğitimleri köpek sahibi ile köpek arasındaki bağın güçlendirilmesi yönünde önemli bir adımdır.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul eğitmenleri ikinci aşama olarak İleri İtaat Eğitimlerine geçer. İleri İtaat Eğitim uygulamaları tasmasız olarak gerçekleştirilir ve buradaki amaç köpeğin artık Temel İtaat Eğitiminde olduğu gibi köpek sahibine direk konsantre olmadan direktifleri yerine getirebilmeyi öğretmektir. İleri İtaat Eğitimi sahibinin komutlarını tasmasız olarak yerine getirir. Çevreye ve yaşadığı ortama çok daha iyi adapte olur ve yabancılara yaklaşmamayı ve tanımadığı kimselerden yiyecek almamayı öğrenir. Köpekler bu eğitimleri ortalama 4 hafta gibi bir sürede tamamlarlar.

Köpek Eğitimlerinde Köpeğin İdeal Yaşı Kaç Olmalıdır?

Köpek eğitiminde yaş faktörünün önemli olduğunu vurgulamak yararlıdır. Genel olarak yavru köpeklerin çok daha başarılı ve çok daha kısa sürede eğitim aldıkları söylenebilir. Yavru köpeklerin davranış karakterleri henüz şekillenmediğinden verilen eğitimde kısa sürede başarılı olurlar. Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi İstanbul eğitmen kadrosu sahip olduğu tecrübeleri sayesinde her yaştaki köpeğe eğitim verebiliyorlar. Ancak yetişkin köpekler davranış olarak belli bir kalıba girdiklerinden bu davranışları doğru yönde eğitmek yavru köpeklere göre daha uğraştırıcı ve daha zaman alıcı olabiliyor. Yaş faktörü dışında köpeklerin sahip olduğu ırka, cinse ve alacağı eğitim türüne göre de eğitim programları ve eğitim süreleri farklılaşabiliyor.

Bu yazı 288 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu