köpek eğitimi

Ortaköy Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Ortaköy Köpek Eğitimi

Köpek sahiplerinin köpeklerini eğitmeleri, onlarla yaşam boyu kullanabilecekleri iletişim dilinin gelişmesini ve onlarla ortak bir bağ kurmak açısından oldukça önemlidir. Köpek eğitimlerinde köpeklere basit komutlar öğretilmiş olsa da köpekler ile eğitimciler ya da köpek sahipleri arasında ister istemez bir iletişim bağı kurulmaktadır. Ortakköy köpek eğitimi işte köpekler ile köpek sahipleri arasındaki bu iletişim ağını geliştirmek için uzman ekip ve kadrosu ile hizmet vermektedir. Köpek sahipleri köpeklerinin eğitimleri süresince köpeklerindeki aksamaları, karşılaştıkları bir sorunu nasıl çözeceklerini Ortaköy eğitim merkezine danışarak çözümü bulabilmektedir.

Ortaköy köpek eğitim merkezi köpek sahiplerinin köpeklerini eğitim ve bakım anlamında belli bir seviyeye getirmek istediklerinde teknik anlamda çok büyük destek vermektedir. Köpek sahipleri Ortaköy köpek eğitim merkezini aradıklarında Ortaköy köpek eğitim merkezi tarafından köpek sahiplerinin adreslerine uzman bir köpek eğitim personeli gönderilir. Öncelikle köpek sahipleri ile uzman eğitici arasında köpeklerin sorunları, eğitimleri ve bakımları ile ilgili dilek ve şikâyetler mülakat yöntemi ile görüşülür. Köpek eğitim uzmanı köpek sahiplerine köpeklerin bakımları ve eğitimleri ile ilgili önerilerini dile getirir. Öncelikle bu mülakat görüşmesinden sonra köpeklerin genel karakteristik özelliklerinin köpek eğitim uzmanı tarafından tespit edilebilmesi için köpek sahiplerinin bir form doldurması istenilir. Bu formda köpeklerin yaşı, aldığım eğitimleri, beslenme ve bakım düzeni, boyu ve kilosu gibi temel bilgiler sorulmaktadır.

Köpeklerin genel karakteristik özellikleri tespit edildikten sonra köpek eğitim uzmanı tarafından köpekler Ortaköy köpek eğitim merkezine getirilmektedir. Burada öncelikli olarak köpekler ırk ayrılmaktadır. Çünkü her ırk diğer tüm ırklarla geçinememektedir. Irklar arasındaki uyumsuzluk sorunu yaşanmaması için ırkların birbirinden ayrı olarak bakım ve eğitim hizmetine alınması sağlanmaktadır. Köpeklerin öncelikle boy kilo ölçümü yapıldıktan sonra uzman veterinerler tarafından genel sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Köpekler alışmış oldukları mama düzeninin değişmesinde bağırsak enfeksiyonuna bağlı ishal hastalığına yakalayabildikleri için köpek eğitim uzmanları köpekleri sahiplerinden alırken kullandıkları mamaları da alırlar. Bu sayede köpekler Ortaköy köpek eğitim merkezinde de kullanmış olduğu mamalarına devam ederek herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmaları engellenmektedir.

Ortaköy köpek eğitim merkezinde köpeklerin almış oldukları eğitimlerin düzeyleri de tespit edilmektedir. Köpeklerin almış oldukları temel itaat eğitimleri eksik ya da yetersizse bu durum rapor haline getirilerek hangi eğitimleri nasıl ve ne şekilde ne sıklıkta almaları gerektiği köpek sahiplerine bildirilir. Köpek sahiplerinin onayı alındıktan sonra köpekler için planlanmış eğitim programına geçilir. Öncelikle köpekler için önemli olan şey temel itaat eğitimini en verimli şekilde nasıl alacaklarıdır. Çünkü temel itaat eğitimlerinde başarı gösteren ya da bu eğitimleri layık ile geçen köpekler ileride alacakları eğitimlerde gösterecekleri başarıların da temelini atmış olurlar. Bu nedenle temel itaat eğitimi köpeklerin eğitimleri açısından oldukça önemlidir.

  Ortaköy köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimi olarak tasmalı bir şekilde temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat gibi komutlar köpeklere sistemli bir şekilde öğretilmektedir. Bu eğitimi başarı ile geçen köpekler daha sonra ileri itaat eğitimi denilen tasmasız sadece sözlü komutlarla eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitimlerin süresi ortalama 4 hafta sürmektedir. Ortaköy köpek eğitim merkezinde köpeklerin eğitimleri gibi bakımlarına da çok büyük önem verilmektedir. Köpeklerin tüylerinin uzunlukları ve buna bağlı olarak tüylerinin bakımları birbirinden farklılık göstermektedir. Günlük olarak köpeklerin tüyleri taranmakta ve bakımı yapılmaktadır. Mevsimsel değişikliklere bağlı olarak çok tüy döken köpeklere uzman veterinerler tarafından takviye gıdalar verilmektedir.

Bu yazı 369 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu