köpek eğitimi

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği

Paylaş
 

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği

Tuzla İstanbul’un en güneyinde yer alan kalabalık nüfusu olan bir ilçesidir. Tuzla balıkçılık yönünden gelişmiş bir özelliğe sahipti fakat sanayinin gelişmesi ile bu biraz gerileme göstermiştir. Tuzla’da tersanecilik yapılmaktadır. Uzun bir sahil şeridi bulunmaktadır. Tuzla konum itibarı ile yaşamın rahat olduğu bir bölgedir. İnsanlar rahat ve sakin bir yaşam sürebilmektedir. Tuzla konum itibarı ile hayvanlara güzel ev sahipliği yapabilecek bir özelliğe sahiptir. Bu ilçede köpek çiftlikleri bulunmaktadır ve köpek eğitimi konusunda sizlere yardımcı olunmaktadır. Sizin de bir köpeğiniz mi var? Köpeğinizi eğitmek mi istiyorsunuz? Köpek eğitim çiftliğine başvurduğunuz vakit köpeğiniz için uygun olan en iyi eğitimi alabilirsiniz.

Köpek Eğitim Çiftliklerinde Neler Yapılır?

Köpek eğitim çiftliklerinde köpeklere ilk olarak temel itaat eğitimi verilir. Temel itaat eğitimi tasmalı olarak yapılan bir eğitimdir. Belli başlı komutları algılayıp karşılık verebilmesi için yapılan eğitimdir. Otur-kalk, git-gel, koş, yakala, tut-bırak gibi basit komutları algılayabilmesi, ismini söylediğinizde anlayabilmesi gibi konularda yardımcı olunur. Ver mutlaka bu eğitimin olumlu sonuçlarını alabileceğiniz şekilde bir eğitim anlayışı vardır. Tuvalet eğitimi de en önemli eğitimlerden biridir. Köpeğinizin tuvalet eğitimini alması şarttır. Tuvalet eğitimi almayan bir köpekle yaşamak zordur, özellikle de evde beslediğiniz bir köpek ise bu başlı başına bir sorundur.

Evde önüne gelen her yere tuvaletini yapması sizin için kâbus gibi olabilir. Bu nedenle mutlaka tuvalet eğitimini aldırmalısınız. Temel itaat eğitimini başarıyla tamamlayan köpeğiniz ileri itaat eğitimine geçecektir. İleri itaat eğitiminde ise tasmasız eğitime geçilmiştir. Temel itaat eğitimlerini tasmasız olarak uygulayabiliyorsa bu aşamaya gelmiş demektir. Tasma olmadan yanınızda sizinle birlikte yürüyebilmesi, siz yavaşladığınızda yavaşlaması, hızlandığınızda hızlanması gibi bir davranış şekli ortaya çıkar. Yürürken siz durduğunuzda o otomatik olarak otur komutunu uygular.

Yürüdüğünüzde tekrar kalkar ve harekete geçer. Sizinle göz teması kurarak sizin ne istediğinizi anlayabilecek yetiye kavuşur. Atılan objeleri alır gelir, bırakır, çeşitli spor eğitimlerini yapabilir. Yani sizin ondan isteyeceğiniz her türlü hareketi tıpkı bir insan gibi uygulamaya koyar. Yapılan bu eğitimde ki başarının en önemli noktalarından biri de köpeğin cinsi ve ırkıdır. Verilecek eğitim ırkına ve cinsine uygun olursa başarı oranı artar. Bazı cins köpekler kalıtımsal olarak daha yetenekli olurlar ve bu yeteneklerini sergileyebilme konusunda da daha başarılı olurlar. Köpeğin cinsini iyi tanıyan ve ona göre eğitim verebilme yeteneğine sahip iyi bir uzman eğitimci tarafından eğitilmelidir.

Tuzla Köpek Eğitim Çiftliği Nasıldır?

Tuzla köpek eğitim çiftliği içerisinde uzman eğitmenler köpekler için eğitim vermektedir. Başlangıçta getirilen köpekler sağlık kontrolünden geçirilmekte ve sağlık koşulları elveriyorsa çiftliğe kabul edilmektedir. Sağlık sorunu olan köpekler diğer köpekleri tehdit altına almamak için kabul edilmemektedir. Çiftliğe alınan köpekler ırkına ve cinsine göre ve yaşına göre gruplara ayılır. Her köpeğin eğitimi farklıdır, alabileceği eğitim değişiklik gösterir buna göre bireysel eğitimler verilmektedir. Bazı köpekler daha basit kurallar alarak yeterli düzeye gelmiş olur.

Bazı köpekler ise özel yetenekli köpeklerdir ve özel eğitim isterler. Özel bir eğitimle mükemmel seviyelere ulaşabilecek köpekler vardır. Bu köpekler için özel eğitimler verilir. Özel amaçlı kullanılan, arama kurtarma köpekleri, keşif köpekleri, devriye köpekleri gibi köpekler için ayrıca eğitim verilmektedir. Eğitimlere yavru iken başlandığı takdirde daha etkin sonuçlar alınabilmektedir. Yavru eğitimi daha kolay olacağı için ve alışılagelmiş herhangi bir davranış olmadığı için kolaylıkla istenen eğitim verilebilmektedir. Bu sebeple eğitime erken yaş dönemlerinde başlamak daha doğru olur.

Bu yazı 505 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu