köpek eğitimi

Kurzhaar Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Kökeninin Almanya’dan geldiği bilinen bir köpek cinsidir. Genel olarak av köpeği olarak yetiştirilmiş bir köpek cinsidir. Oldukça zeki bir bir hayvandır. Dikkatli bir yapıları vardır. Oldukça kısa tüylü bir köpek cinsidir. Tüylerinin yoğunluğu oldukça fazladır. Tüyleri genel olarak beyaz ve koyu ciğer renklerinde olabilmektedir. Fiziksel özellikleri oldukça karakteristiktir. Genel olarak uzun sınıfına giren bir köpek cinsidir. Dişi olan kurzhaar köpekleri elli üç santimetre ile elli sekiz santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Erkek olan kurzhaar köpekleri ise elli dokuz santimetre ile altmış beş santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Bedensel ağırlıkları beslenme düzenlerine aldıkları besinlerin kaliitelerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak dişi kurzhaar köpeklerinin ağırlıkları yirmi kilogram ile yirmi sekiz kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Erkek olan kurzhaar köpeklerinde ise yirmi beş kilogram ile otuz iki kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Evde bakımı genel olarak kolay olan bir köpek cinsidir. Tüyleri kısa olduğu için bakımları bir miktar kolaydır. Ancak biraz sık tüylere sahip oldukları için bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Tırnak bakımlarına oldukça dikkat edilmelidir. Çeneleri ve dişleri güçlü olan bir köpek cinsidir. Diş bakımları da oldukça düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Ancak evde kullanım için pek fazla tercih edilmeyen bir köpek cinsidir. Çünkü doğaları gereği oldukça fazla hareketli bir köpek cinsidir.

Vücutlarında biriken fazla enerjiyi düzenli olarak vücutlarından atmaları gerekir. Bu yüzden düzenli olarak yapmaları gerek egzersizleri mevcuttur. Bu yüzden bahçesiz evlerde ve küçük daireler de bakım için pek uygun olmayan bir köpek cinsidirler. Sahibine oldukça düşkün olan bir köpek cinsidir. Sahibinin emirlerini yerine getirmek için oldukça çabalar. Zeki bir köpek cinsi olması nedeniyle emirleri çok hızlı bir şekilde anlarlar. Oldukça itaatkâr bir köpek cinsidir. Sadece sahibine değil sahibinin yakınlarını da oldukça itaatkâr davranışlar sergiler. Sahibine ve yakınlarına karşı sıcak davranışlar sergiler. Çocuklarla arası iyi olan bir köpek cinsidir. Genel olarak çocuklarla oynamaktan büyük zevk almaktadırlar. Bazı durumlarda saldırgan tavırlar sergileyebilmektedirler. Sahiplerinden uzak kalmak istemezler. Bu durum saldırganlıklarını tetikleyici bir faktör olabilmektedir. Oldukça neşeli olan bir köpek cinsidir. Hareketli yapıları ile birleşen neşeli tavırları bu hayvanları daha çok tercih edilen bir köpek cinsi yapmaktadır. Genel olarak av köpeği olarak yetiştirilmelerinin yanı sıra Show köpeği olarak da yetiştirilenleri vardır. Genel olarak daha sakin ve itaatkâr yapı da olanlar show köpeği olarak yetiştirilmektedir. Av köpeği olarak yetiştirilen kurzhaar köpekleri de oldukça fazla havlayabilme özelliğine sahiptirler.

Kurzhaar Köpek Eğitimi oldukça zorlu bir eğitimi olabilmektedir. İtaatkar olmalarına karşı çok fazla enerjik ve hareketli olmaları kurzhaar köpeklerinin eğitimlerinin daha zor olmasına sebep olabilmektedir. Eğitimlerine genel olarak yavru dönemin de başlanılması gerekmektedir. Yetişkin dönem de eğitimleri daha zor bir hal almaktadır. Av köpeği gibi farklı alanlar da yetiştirilecek olan kurzhaar köpekleri daha zorlu ve farklı bir eğitim almaktadırlar. Genel olarak ilk aldıkları eğitim tuvalet eğitimi olmaktadır. Tuvalet eğitimi tamamlandıktan sonra basit itaat eğitimleri verilmeye başlanır. Eğitim süresi köpeğin huy ve tavırlarına göre değişiklik göstermektedir. Kurzhaar Köpek Eğitimi alanların da uzman olan eğitmenler tarafından verilmesi gereken bir köpek eğitimidir. Kurzhaar köpekleri eğitilirken köpeklere oldukça sakin bir şekilde yaklaşılmalıdır. Köpeklere eğer katı bir şekil de yaklaşılırsa bu da köpeğin farklı tepkiler vermesine sebep olabilmektedir. Köpekler daha huysuz ve saldırgan bir hal alabilirler. Çok fazla havlamayla tepki verebilirler. Bu da eğitimin oldukça zor bir hal almasına sebep olur.

Bu yazı 794 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu