köpek eğitimi

Labrador Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpekler insanların çok eskiden beri var olan en iyi dostları ve yaşam ortakları olmuştur.  Birçok alanda eğitilen köpekler yaşamında zorluk çeken insanların en büyük yardımcısı olabilmektedir. Aldığınız köpeğinizin cinsi özellikleri bu yeteneğinin hangi yönde daha fazla olduğunu gösterebilmektedir. Onların varlığı ve eğitildikleri yetenekleri sayesinde özrü olan birçok insan normal hayatını sürdürebilmektedir.

Özellikle bu konuda size Labrador cinsinden bahsetmek istiyorum. Sebebi de kendimin de aynı köpeğe sahip olmamdan dolayı fazlasıyla sempati ve sevgi hissetmemden ileri gelmektedir. Labrador türünün en özel köpeklerden biri ve insana olan bağlılığı birçok sevgi ve duyguyu aynı anda yaşamanıza sebeptir.  Suyu,  çamura olan ilgisi sizi hem güldürecek hem de sizi zora sokacaktır. Özellikle bu cinsin eğitimini ama insanların yol göstericisi olarak daha ileri düzeye taşımaktadır.  Labrador Köpeğin Eğitimine gelirsek bu ayrıca en önemli kısmıdır. Eğitimine daha yavru iken başlamak itaat acısından daha rahat olacaktır.  Çünkü çok sevecen, güvenilir, dost canlısı çocuklara olan eğilimleri ve en önemlisi meraklı olmaları onları bazen yaramazlığa itecektir.  İtaat komutlarını ne kadar kabullenirse sizin de onunla beraber evde ve dışarda rahat etmenizi kolaylaştıracaktır.  Alacağı komutların sizden gelen itaat kelimelerin tepkisine göre insanların üzerine sevgi göstergesi olarak atlamasını engelleyecektir.

köpek eğitimi
Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak için http://bit.ly/kopekegitimi linki üzerinden bilgilere bakabilirsiniz.

Çok kuvvetli olan cüsseleri bazen insanları çok korkutmaktadır. Tuvalet eğitimi de tabi ki de en önemli olan kısımlardan.  Eğitimini verirken yaşadığı ortamda olması onun daha kolay uyum sağlamasına ve yadırgamamasına da sebep olacaktır.  İri cüssesi evin büyük olmasını da sebep kılmaktadır.  Çok fazla evde yalnız kalmaları da onların huysuzluğuna sebep olduğundan istemediğiniz olaylar yaşatabilir.  Benim köpeğim onu evde bırakıp gittiğimde özellikle en çok kullandığımız objelere zarar vererek dikkatimi ona yöneltmeme sebep oluyordu. Kumandalara harcadığım maliyeti size anlatamam.

Ama ne var ki uzun bir süre sonunda köpeğimi at çiftliği olan bir arkadaşıma vermek zorunda kaldım.  Annemin ameliyat sonrası yürüme sıkıntısı sebebiyle üzerine sevgi göstermek için atlamaları bizi ve annemi çok zora soktu. Ava çıkıyor ve geniş arazide istediği gibi koşabiliyor. Çünkü ava olan yeteneğinden dolayı her gün en az 2 km koşma ihtiyacı duyan bir ırk. Tabi ki de önemli bir unsurda Köpek eğitim yerlerinin büyük maliyetleri. Bu sebepten dolayı bazen köpek sahipleri bu eğitimi kendileri evde vermeye çalışmakta. Ayrıca bunlar için yapılan merkezlerin profesyoneller tarafından yapılması işin daha çabuk sonuca ulaşmasının en önemli kriteridir.

Kısacası söylemek gerekirse Labrador cinsi çok özel ve ender bir köpek ırkıdır. Zekâları, sevgi duygularının yüksek olası onun insanın en güvenilir arkadaşı olmasına sebeptir. Zekâsı her şeyi daha çabuk ve hızlı öğrenmesini itaat etmeyi ve evin kurallarına uymasını sağlamaktadır. İnsan onun gibi bir hayvana sahip olunca ve onunla yaşamaya başlayınca asla bir daha ondan vaz geçemeyecektir. Çocuklara olan bağlılığı ve sevgisi onları en üst düzeyde korumalarını sağlamaktadır.

Demek ki Labrador ırkı muhteşem bir köpek olmasıyla beraber Köpek Eğitimini en iyi şekilde kavrayan ve uyan zekâya sahip olmasını da göstermektedir. Siz ona ne kadar sevgi, eğitim verirseniz oda size o kadar sevgi itaat ve güvenirlilik gösterecektir. Bir çocuk ne kadar uğraş sonunda yetişiyorsa bir köpekte aldığım eğitim sayesinde sizin evinizde yaşayan en uyumlu birey olmayı sağlayacaktır. Unutulmaması gereken tek şey ise her şey sevgiden geçtiğini unutmamak lazımdır. Siz hayvanınızı severseniz inanın Labrador köpeğiniz sizi daha fazla sevecek ve koruyacaktır.

Bu yazı 582 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu