köpek eğitimi

Şile Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpekler insanların en yakın dostlarıdır. Günlük yaşamda insan kendini yalnız hissettiğinde bazen bir köpek onun en yakın arkadaşı olabilir. Köpekler sahiplerine düşkün canlılar olduğundan dolayı onları koruma içgüdüsüne sahiptir. Diğer evcil hayvanlar ile kıyaslandığında en hisli canlılardan biri de köpeklerdir. Köpekler sahipleri ile duygusal bağ kurabilirler. Bu nedenle bir köpeğin eğitilmesi aslında ona sahibi tarafından verilen değeri de ifade eder. Köpekleri sahiplerinin dediklerini yapmayı severler. Bu onlar için ilgi anlamına gelir. Fakat önemli olan köpek eğitiminde köpeklerin mutlu olacağı metodların seçilmesidir.

Şile köpek eğitimi konusunda sizi olduğu kadar köpekleri de memnun edecek metodları izlemektedir. Köpek eğitimi konusunda profesyonel eğitim almış ekibi ile en iyi şekilde eğitimin verildiği köpek eğitim merkezi sevimli dostlarınız ile daha iyi anlaşma imkanı veriyor. Köpek eğitimi köpeklerin strese girmeden sahiplerim ile iyi iletişim kurması için izlenmesi gereken bir yoldur. Köpek eğitiminde önemli olan köpeklerin bu süreçten keyif alabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle köpek eğitim merkezleri tercih edilirken bu eğitimlerin köpeklere nasıl verildiği eğitimde nasıl bir yol izlendiği de dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

Köpek Eğitiminde İlk Olarak Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Köpek eğitiminde ilk olarak yapılması gerekenlerin bilinmesi köpekler ile iletişime nasıl geçilmesi gerektiğinin bilinmesi için önemlidir. Köpekler için verilecek eğitimin başlangıcı eğitimin devamı için de zemin oluşturduğundan dolayı öncelikle verilmiş olan eğitimin köpekleri mutlu edip etmediğine odaklanmak gerekir. Eğer köpekler eğitimin en başından itibaren keyif almaya başlamış ise ilerleyen süreçlerin de iyi geçeceğinin bilinmesi gerekir. Fakat kimi zaman köpekler sahiplerinden ayrıldıkları için üzüntü içerisine girebiliyor. Bu da köpeklerin daha çok içe kapanmasına ya da tam tersi saldırgan davranışlar sergilemesine neden olabiliyor. Bu durumda köpek eğitimcilerine büyük görev düşmektedir.

Köpeklerin bulundukları yerin güvende olduğunu ve sevildiğini bilmesi eğitime başlamak için önemlidir. Korkan ya da yabancılık çeken köpekler eğitimde de başarılı olamayacaktır. Bu nedenle köpekler eğitim merkezine alınır alınmaz eğitime başlamak da doğru bir davranış olmaz. Köpekler eğitim merkezine alındıklarında onlar ile yakından ilgi kuracak personellerin davranışı önemlidir. Köpekler yeni yaşam alanlarında kendini mutlu hissedebilmelidir. Köpek sahiplerinin köpeklerinin yanında olması ve eğitimlerine katılması da köpeğin kendini daha rahat ve mutlu hissetmesini sağlar. Köpek eğitim merkezlerinde köpekler için öncelikle temel komutlar verilmeye başlanacaktır. Fakat basit komutların öğrenilmesi dahi kimi zaman uzun zaman alabilmektedir.

Eğer eğitimin en kolay aşamalarında dahi sorun yaşanıyor ise bu durumda etrafta köpekleri huzursuz eden bir şeylerin olduğunu düşündürmelidir. Köpeklerin seveceği ve eğitimleri oyun olarak göreceği ortamda eğitimler verilmelidir. Köpekler eğitime alıştıklarında ve bunu bir oyun olarak gördüklerinde eğitime daha çok adapte olacaktır. Bu süreçte köpek eğiticilerini önemli bir görev beklemektedir. Köpekleri eğitmenin en önemli aşaması da sabır aşamasıdır. Köpek eğiticileri bu konuda uzun yıllar eğitim aldığından dolayı köpeklerin eğitiminde gereken sabrı da gösterecektir.

Köpek Eğitiminde Temel Komutlar

Köpek eğitiminde temel komutlar genel olarak gel, otur ve kalk gibi komutlardan oluşur. Bu komutlar belirli bir aşamaya göre verilmelidir. Köpeklerde temel itaat eğitimi takip ile başlamaktadır. Köpeklere takip komutunu öğretmek önemlidir. Köpekler takip komutunu öğrendiklerinde ayaklarının yanında yer değiştiremeden sizi takip edecektir. Böylece yolda yürürken köpeklerin etrafınızda dönmesi ya da bacaklarınızın içinden geçmesi gibi durumlarında önlenmesine yardımcı olacaktır. Burada önemli olan sizin durmanız ile birlikte köpeğin de durmasıdır. Bu aşamada yeni bir komuta gerek olmayacaktır.

Bu yazı 344 kere okundu.
Etiketler:
Şile Köpek
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu