köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Pendik

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Pendik

Köpekler içgüdüsel olarak dış ortamlarda hayatlarını sürdüren, tuvaletlerini kendi uygun buldukları yere yapan, kendi buldukları besinleri tüketen ve içgüdüsel olarak havlama reaksiyonları gösteren canlılardır. Tüm bu içgüdüsel özellikle köpeklerin bir ev ortamına uyum sağlamalarını zorlaştırmaktadır. Ancak bu durum tamamen içgüdüsel olması sebebiyle buradaki problem köpeklerle alakalı olmamaktadır. Yani ev ortamına alınan bir köpeğin havlama reaksiyonu göstermesi ya da tuvaletini uygun olmayan bir yere yapması sahibinin sorumluluğunda olan bir durumdur. Ev ortamına bir köpek alınmadan önce, köpeğe bazı temel eğitimlerin verilmesi şart olmaktadır. Yani bir anlamda köpeği ev ortamında yaşaması konusunda eğitmek gerekmektedir. Çünkü, o ortam köpeğin doğal ortamı olmadığı için, belli uyum sorunları yaşaması gayet normal olmaktadır. Köpeğin ev ortamına uyum sağlaması, tuvaleti geldiği zaman sahibine sezdirebilmesi, sahibine itaat etmesi ve iyi bir iletişim kurabilmesi için bazı eğitimler alması şarttır.

Köpeklere verilmesi gereken eğitim oldukça uzmanlık gerektiren zor bir işlemdir. Köpeklerine kendi başına eğitim vermeye çalışan insanların örneği çok olmaktadır. Bir köpek ile doğru bir şekilde iletişim kurabilmek oldukça zordur. Bu bakımdan köpeğe kendi başınıza bir eğitim vermeye çalıştığınız durumlarda bu genelde başarısız olacaktır ve hatta bazı ters etkiler bile yaratabilecektir. Günümüzde köpeklere gerekli olan uzman eğitimin verilmesi konusunda üretilen köpek eğitimi merkezleri bu anlamda evcil hayvan sahibi insanlara büyük hizmet vermektedir. Tamamen uzman kişi ve personellerle köpeklere gerekli olan tüm eğitimler bu kurumlar tarafından verilmektedir. Böylece köpeğinizin güvenli ve doğru bir şekilde eğitim alması sağlanmaktadır. Köpek eğitimi konusunda uzman olan kişilerce bu merkezlerde yaklaşık olarak 4 hafta gibi bir süreyle köpeklere belli eğitimler verilmektedir.

Bu 4 haftalık süre elbette köpeklerin cinsine göre uzayabilmekte ya da kısalabilmektedir. Bu merkezlerde köpeklere temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimi, koruma eğitimi gibi çeşitli eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler köpeğin cinsine ve sizin taleplerinize göre verilmektedir. İlk aşamada köpek için en gerekli olan eğitim, itaat eğitimidir. Zira, köpeğin sahibi ve tüm çevresiyle olan iletişimini belirleyen esas eğitim itaat’tir. Bu bakımdan merkezlerde köpeklere verilen ilk eğitim itaat eğitimi olmaktadır. Koruma eğitimi gibi eğitimler ise kişilerin talepleri doğrultusunda verilmektedir. Köpeğinizin iyi bir koruyucu özelliği olmasını istiyorsanız ve herhangi bir tehlike durumunda sizi uyarmasını istiyorsanız, bu konuda da eğitim merkezlerinden yardım alabilir ve köpeğinize koruma eğitimi aldırabilirsiniz.

Köpek eğitim merkezleri günümüzde gittikçe yayılmaya başlamıştır. Bu merkezler son derece hijyenik ve donanımlı yapılardadır. Eğitim süresi boyunca köpeğinizin burada rahat edebilmesi ve sağlıklı kalabilmesi için her türlü önlem alınmaktadır. Bu eğitim merkezlerinde köpekler için konaklama imkânı da bulunmaktadır. Köpeği her gün eğitime getirip götürecek vakti olmayan kişiler için, köpeklere bu merkezlerde konaklama imkânı da sunulmuştur. Hali hazırda bu merkezlerin en yoğun olarak bulunduğu yerler, aynı zamanda evcil hayvanların da en çok beslendiği yerler olmaktadır. Özellikle İstanbul civarında çok sayısal köpek eğitim merkezi bulunmaktadır. İstanbul’un hangi yakasında olursanız olun, size yakın olan bir köpek eğitim merkezi bulabilmeniz mümkündür. İstanbul’da bulunan merkezlerden birisi de, Köpek Eğitimi Pendik merkezidir. Pendik bölgesi de köpek eğitimi hizmetlerinden yoğun olarak yararlanılabilecek yerlerden olmaktadır. Köpeğinize gerekli olan tüm eğitimlerin uzman kişiler tarafından başarılı bir şekilde verilmesini istiyorsanız, bu merkezler ile irtibata geçebilirsiniz. Köpek eğitim merkezlerini bizzat giderek gezebilir ve buradaki ortamların kalitesini ve sağlık koşullarını gözlerinizle görebilirsiniz.

Bu yazı 455 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu