köpek eğitimi

Levent Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Levent köpek eğitimi, köpeklerin eğitiminde çok iyi destek vererek iyi yetişmelerini ve gelişmelerini sağlayarak yardım etmektedir. Uzman ekipler tarafından köpeklerin bakımı, beslenmeleri ve eğitimleri özen gösterilerek yapılmaktadır. Köpek eğitmenlerinin, köpeğin cinsi ne olursa olsun yaptıkları eğitim yöntemleri anlaşılır ve çok kolaydır. Köpek sahiplerinin memnun kalmasını sağlayarak her türlü eğitim verilir. Temel itaat eğitiminde köpeklere, terbiyeyi, disiplini, iletişim ve liderlik konularını öğretirler. Bu temel itaat eğitimi, doğru ve zamanında verilirse köpeğin diğer eğitimleri, temel itaat eğitimleri sayesinde temelini oluşturacaktır ve köpeğin başarısı daha da artacaktır. Temel itaat eğitimi, eksik ve yanlış verilmesi sonucu, ilerleyen zamanlarda köpekte davranış bozukluğuna sebep olabilir.

Levent köpek eğitimi, sahiplerinin dilediği eğitime göre vermektedir, ayrıca haftanın belli bir gününde köpek sahiplerinin evinde, pansiyonda ya da eğitim merkezinde eğitim verilmektedir. Bu köpeklerin eğitimi, köpek eğitim merkezlerinde verilmesi çok önem taşır, çünkü köpeklerin eğitim merkezinde eğitim görmeleri gelişimleri yönünden çok etkili ve bu merkezlerdeki eğitim sonucu en kısa zamanda köpeklerin yeterli eğitimi almaları sağlanabilir. Köpeklerin eğitimleri 4 hafta sürmektedir, ancak her köpeğin anlama yeteneği farklı olduğu için bu süre uzar ya da kısalır. Levent köpek eğitim merkezinde, önce köpek sahiplerinin köpeği hakkında sorular sorulup, köpekteki problem ne ise sahibi tarafından dinlenilir. Köpekler hakkında sahipleri form doldurur, bu forumlar uzmanlar tarafından incelenir ve köpeğin karakter analizini çıkartıp ona göre eğitim ve eğitim programları hazırlanılır. Sonrasında uzmanlar, köpeğin temel itaat eğitiminde aldıkları başarıya bakarlar ve başarısız olduklarında köpeklerde temel itaat eğitimi başlar. Bu temel itaat eğitimi köpek, tasmalı iken yaptırılır ve bazı komutlar verilir.

Bu komutlar kalk, yürü, otur, bekle ve yat gibi komutlardır. Bu komutları güzel bir şekilde yapan bir köpekte, disiplin anlayışı da oluşmuş olur. Bu komutlar köpeklere sevgi, ilgi ve sabır ile öğretilir. Köpeğin doğru yaptığı hareketlerinde ödül verilerek yaptırılır. Köpekler bu ödül sayesinde başarıları üst seviyeye yükselir. Temel itaat eğitimi, sona erdikten sonra bir sonraki eğitime geçilir bu da köpeğin eğitimindeki başarısına bağlıdır. Köpek başarılı olduğu takdirde ileri itaat eğitimine geçilir. İleri itaat eğitimi, köpeklere tasma takılmadan eğitim verilir, çünkü temel itaat eğitiminde başarılı olan köpekler, ileri itaat eğitiminde oldukça başarı oranı yüksektir. Levent köpek eğitiminde, eğitimleri dışında başka eğitimlerde verilir, enerjilerini atacak etkinlikler, sosyalleşmeleri için programlar ve beslenmelerine göre programlar hazırlanır. Bu programlar sayesinde köpekler insanlarla ve diğer köpekler ile iletişimini geliştirmiş olurlar. Levent köpek eğitim merkezinde tuvalet eğitimide mevcuttur. Tuvalet eğitimi, sahipleri için çok zor bir durumdur. Uzman ekipler tarafından köpeklere tuvalet eğitimi verilir. Köpekler ile ilgili her bilgi sahiplerine bildirilir. Bu eğitimleri aşamasında nasıl bir eğitim gördükleri, beslenmeleri ve bakımları hakkında bilgi verilir. Uzman ekipler, sahiplerine köpekleri hakkında tavsiyelerde bulunur ve bu tavsiyeler bir dosya ile köpek sahiplerine verilir.

Levent Köpek Eğitim Merkezinde Verilen Eğitimler

Levent eğitim merkezinde verilen eğitimler;

  • Yavru köpek tuvalet eğitimi,
  • Yavru köpek tasma eğitimi,
  • Yavru köpek itaat eğitimi,
  • Temel itaat eğitimi,
  • İleri itaat eğitimi,
  • Sosyallik eğitimi,
  • Alanını koruma eğitimi,
  • Show eğitimi ve tuvalet eğitimi verilir.

Levent Köpek Eğitiminde Verilen Komutlar

Otur-bekle komutu; sık kullanılan komutlardan birisidir.

Yat komutu; bu komut verildiğinde köpek sahibinin sol tarafına yatar.

Yürü komutu; bu komutla sahibinin bacağını geçmeyecek şekilde yürür, sahibi koşarsa koşar, durursa köpekte duracaktır.

Aferin komutu; köpeğin doğru bir hareketinde aferin denilir.

Hayır komutu; köpeğin yanlış bir hareketinde hayır komutu verilir.

Bu yazı 362 kere okundu.
Etiketler:
Levent Köpek
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu