köpek eğitimi

Pendik Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Pendik Köpek Eğitim Merkezi

Pendik İstanbul’un bir ilçesi olmaktadır. İstanbul’un Anadolu Yakasın da yer alan Pendik ilçesinin Marmara Denizine de kıyısı bulunmaktadır. Pendik de hayvanlar iç kesimlerden daha çok kıyıya yakın yerler de sahiplenilmektedir. Elbette en çok sahiplenilen hayvanlar köpeklerden oluşmaktadır. Köpeklerin doğaları gereği duygusal bir yapıya sahip olsalar dahi sonuç da vahşi oluşları da göz ardı edilmemektedir. Tabi bu konuya açıklık getirmek gerekirse daha çok köpeklerin vahşilikleri onların karakter problemleriyle alakalı denilebilir. Tam da bu noktada köpek eğitim merkezleri devreye girmektedir.

Köpek eğitim merkezlerinden biri de Pendik de yer alan Pendik köpek eğitim merkezi olmaktadır. Köpekleri eğitmek oldukça zorlu aşamalardan oluşmaktadır. Daha önce hiç eğitim almamış köpeklerin eğitimi ise daha da uğraş gerektirmektedir. Eğitimlerin süreleri köpeklerin durumlarına göre düzenlenebilmektedir. Böylelikle Pendik köpek eğitim merkezine talep de bulunmak hem köpeklerin psikolojisini bozmadan onlara sağlıklı bir eğitim sunabilmenin hem de sahiplerine köpeklerinin eğitilmiş olarak teslimi sağlanmaktadır. Bu da kişilere artı bir zaman kazandırmaktadır.

Toplumda bazı kişilerce köpeklerin eğitim almaları için büyümeleri gerektiği yanılgısı vardır. Cümlede de geçtiği üzere muhakkak bu bir yanılgıdır. Köpek eğitimine başlamak köpeğin büyümesi gerektiği ile tamamen ters orantı seyir ermektedir. Eğitimler konusun da püf nokta ise şöyledir: Köpekler yavruluk çağında eğitim almaya başlarlar ise kazanımları daha hızlı ilerlemekte ve eğitimler ileri ki yaşlarında kemikleşmiş olarak mevcut kalacaktır. Eğitimler sayesin de kişiler de köpeklerinden sık sık şikâyetçi olmayacaklardır. Köpeklerin eğitimlerinden sağladıkları geri dönüş sahiplerine olan itaatlerini mümkün ve devamlı kılmaktadır.

Kişilerin şikâyette bulundukları nokta köpeklerin henüz alamamış tuvalet eğitimlerine yönelik olmaktadır. Tuvalet eğitimleri kafes eğitimi şeklinde yapılmaktadır ve kesin sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Ancak herhangi bir kafesten söz edilmemektedir. Onların rahat edebilecekleri konforlu kafesler daime işe yarardır. Kafes eğitimi için tedarik edilmiş kafesler önden açmalı şekilde tasarlanmış ise tuvalet eğitimine zaman kazandırması açısından büyük bir öneme sahiptir. Özellikle yavru köpekler tuvaletlerini daha fazla yapmaktadırlar. Yavru köpeklerin tuvaletlerini hangi zaman dilimlerinde daha çok yaptıklarının bilinmesi de tuvalet eğitimine pozitif bir değer katmaktadır.

Bu zaman dilimleri ise: Yemeklerini yedikten sonra, uykudan kalktıktan sonra, su içtikten ve oyun oynadıktan sonradır. Zaman dilimlerinin bilinerek köpeklerin tuvaletlerini nereye yapmaları isteniyor ise köpekler eğitmenler veya sahipleri tarafından oraya yönlendirilerek başarılı tutum sonucunda köpeklere mutlaka ödül verilmektedir. Yukarıda bahsedildiği üzere kafes eğitimi tuvalet eğitimlerinde önemlidir. Bu yüzden tuvaletlerini yapmalarının ve ödüllerini almalarının ardından tekrar kafese döndürülmeleri gerekmektedir. Ödülün büyük bir etkisi vardır.

Ödül sayesinde kafesten tuvaletlerini yapmaları zamanın da çıkarılmalarının da etkisiyle köpeklerin kafes içerisinde tuvaletlerini yapmaları oldukça düşük olmaktadır. Köpekler uyudukları mekânları temiz tutarlar. Dolayısıyla da kafeslerinde uyumaları demek kafesi kirletmemeleri gerektiği anlamına gelmektedir. Komutlar köpeklerle göz teması kurularak verilmektedir. Aksi takdir de verilen komutları alamazlar. Özellikle de eğitimin yeni başladığı sıralar da göz teması kurma uygulaması önemlidir. Temel itaat eğitimlerin de köpekler de gözlenen farklılıklar daha çok köpeklerin sahipleriyle arasında ki iletişime bakmaktadır.

Sevgi dolu iletişim köpeğinizin daha atılgan olmasını sağlarken şiddet veya içinde duyguların olmadığı bir iletişim eğitim süresinin uzatılmasına neden olabilmektedir. Kişiler köpeklerini kendileri de eğitebilirler ancak Pendik köpek eğitim merkezi bunu bir iş edinmiş olup köpeklere verilen eğitime r dışarıdan gelebilecek hiçbir etkiyi dâhil etmemektedir. Kişilerse zamanlı zamansız uygulamaya çalıştıkları eğitimlerden pek de pozitif sonuç alamamaktadırlar. Pendik köpek eğitim merkezi köpeklere şefkat göstererek onları ödüllendirerek eğitimin daimi kalmasını sağlamaktadır.

Bu yazı 429 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu