köpek eğitimi

İstanbul Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Köpeklerinin iyi eğitilmiş olması köpek sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor. Sahibinin komutlarını doğru anlayıp doğru uygulayan, toplum içinde çocuklara ya da diğer insanlara zarar vermeyen ve diğer hayvanlarla en azından ortalama düzeyde anlaşabilen bir köpek her zaman daha kolay olacak, sahibini çok zorlamayacaktır. Bir köpek eğitmeye başlamadan önce doğru kaynaklardan doğru bilgi sahibi olmak önemli. Aksi takdirde edinilmiş yanlış bir bilgiyle köpek eğitimindeki yanlış bir uygulama köpeğin travma geçirmesine neden olabilir. Uzmanlar, köpek sahiplerini yeterli olmadıkları konularda bir uzman eğitmen desteğine başvurmaları konusunda uyarıyor.

Köpek Eğitiminde Uzman Eğitmenle Çalışmak Önemli

Köpek eğitmenleri, köpeğin sahip olduğu bir davranış alışkanlığını ilerleyen yaşlarında değiştirmenin zor olduğunu vurguluyor. Köpeklerini eğitme konusunda güvenilir olmayan kaynaklardan öğrenilen yanlış bilgilerle köpeğe eğitim verilmeye çalışılması köpek için zararlı olacaktır. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmadan eğitim vermek köpeğin ilerleyen yaşlarında davranış bozuklukları sergilemesine neden olur. Bu amaçla görev yapan sertifikalı uzman bir eğitmen desteği ile köpeklerin hem daha kısa sürede eğitimleri tamamlanırken hem de daha verimli ve etkin sonuçlar elde ediliyor. Bu konuda köpek sahipleri duyarlı olmalı ve köpeklerini işin ehli ve tecrübeli bir uzmana teslim etmeliler.

İstanbul Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi alanında uzman köpek eğitmenleriyle bilimsel yöntem ve sahip oldukları tecrübelerle köpekler için sonuçları daha uzun süre kalıcı bir eğitim veriyor. Köpek eğitim merkezi eğitmenleri köpeğin ırkına, cinsine, eğitime yatkınlığına en uygun şekilde ve köpeğe karakter analizi yaparak özel bir çalışma programı hazırlıyorlar. İstanbul Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi ortalama 1 ayda köpek eğitimini tamamlıyor. Bu eğitim boyunca tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve köpeğin ırkına ve kullanım alanına göre alan koruma eğitimleri, bodyguard eğitimi ve sahibinin talebiyle özel eğitimler veriliyor.

Ortalama olarak 4 ya da 5. ayda bir köpeğin eğitimine başlanması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, bu yaşlarda verilen eğitimin daha kolay ve daha kalıcı olacağını söylüyor; ancak farklı nedenlerden dolayı ileri yaşlarına rağmen doğru eğitimleri alamamış köpekler için davranış bozuklukları sorunlarını çözmeye yönelik köpek eğitim uzmanları yardımcı olmakta. Köpek hırçın, çok öfkeli, saldırgan ya da çok korkak, ürkek olabilir. Tüm bunlar davranış bozukluğu olarak adlandırılmaktadır. Bunlardan farklı olarak köpek erken yaşta olmamasına rağmen doğru tuvalet alışkanlığı edinememiş ya da hala tuvaletini tutamıyor olabilir. İstanbul Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi tecrübeli eğitmenleri yardımıyla köpeğin tüm bu sorunlu davranışlarını düzelterek köpek sahiplerine yardımcı oluyor.

Pozitif Eğitim Metotlarıyla Daha Etkili Sonuçlar Alınıyor

Son yıllarda köpek eğitiminde geliştirilen pozitif eğitim metodu olarak adlandırılan yöntem, köpek davranışlarında ödüllendirmeyi destekleyen etkili sonuçlar alınmış bir yöntemdir. Eğitim konusunda cezalandırmayı kesinlikle reddeden pozitif eğitim metodunda, köpekten yapması istenilen davranışı doğru yaptığında köpek sevdiği bir oyuncakla, bir yiyecekle ya da başını okşayarak ödüllendiriliyor. Bu yöntem köpeğe davranışının doğru olduğunu anlatan olumlu bir tepki olduğundan köpek de bu davranışını devam ettirecektir. Cezalandırmak köpeğe agresiflik, hırçınlık, korkaklık, ürkek olma gibi davranış bozuklukları kazandırabileceği için kesinlikle yanlıştır. Köpeğe ve canlılara karşı yapılacak her türlü fiziksel ve psikolojik şiddet olumlu bir sonuç vermeyecek, sorunlu davranışlara neden olacaktır. Bu sebeple köpek eğitmenlerinin ve köpek sahiplerinin kesinlikle çok sabırlı olması tavsiye ediliyor. İstanbul Bağcılar Köpek Eğitim Merkezi tecrübeli köpek eğitmenleri ile pozitif eğitim metotları ve bilimsel yöntemlerle köpekleri eğitiyor, köpek sahiplerinin köpekleriyle olan iletişimin güçlenmesine yardım ediyor.

Bu yazı 320 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu