köpek eğitimi

Köpek Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Paylaş
 

İnsanoğlu dünyada var olduğundan bu yana birçok hayvanla içli dışlı olmuş bunların kimisi ile dostluk kurarken kimisinin de etinden ve sütünden faydalanarak hayatta kalmıştır. Hayatını idame ettirmek isteyen insan, ilk başta hayvanların kürkünü kullanmış ve soğuktan kendisini korumuştur. Daha sonra temel hareketleri kavrayarak hayvanları kendinden uzak tutmuş, ve artık onları evcilleştirmeye karar vermiştir. Bunun için kolay evcilleştirilecek ve ona dostluk edecek bir hayvanın sıcaklığını aramış ve ilk olarak kendisine uzak mesafeleri kısaltacak bir hayvan tercih etmiştir bu hayvan Kaşgarlı Mahmut’un da Divan – ı Lügatti Türk’ ünde geçen AT’tır. Ancak at av ve yakalama konusunda insana yeterli gelmeyince insanın bir başka dostu daha ortaya çıkmış ve bu dostluk 30. 000 yıl öncesine kadar dayanır. Bu hayvan sadakati ile ön plana çıkmış ve insanı zor zamanlarında hem tehlikeden korumuş hem de ona yarenlik etmiştir işte bu hayvanımız köpeklerdir.

 

Hayvanlar arasında sadakati ile ün salan bu hayvanlar insanlara karşı yakınlığı ve onları koruma içgüdüsü ile insanlara pek çok konuda yardımcı olarak kimi zamanda hayatlarına renk katmışlardır. Birçok hayvana oranla daha zeki olan bu hayvanlar yapılan araştırmalara göre 250 ye yakın komutu aklında tutabiliyor ve ortalama 2 yaşında olan bir çocuğun zekâsına sahip olabiliyor. Ayrıca Rusya ‘ da bazı köpekler akıları yardımıyla metroyu kullanarak ekmek ve yemeklerin oldukları yerlere giderek karınlarını doyuruyor ve kendilerini soğuktan koruyabiliyorlar.

 

Son zamanlar da zaten insanlar evlerinde köpek beslemeye başlamış ve bu yakınlık giderek artarak köpekleri ailesi gibi gören insanlar ortaya çıkmıştır. Hatta bazı bireyler kendi miraslarını köpeklerine bırakmış ve onları ne kadar sevdiğini ortaya koymuştur. Hal böyle iken bu hayvanların yakın dostumuz olması pek te şaşırtıcı değil gibi gözükmekte. Peki, son dönemlerde sadık dostlarımız için neler yapılmış nasıl eğitim yuvaları ve eğitmenler ortaya çıkmış biraz onu inceleyeceğiz. Peki, köpeklerimize neden eğitim vermeliyiz? Ya da onları neden bu zorunluluğa itmeliyiz? Sorular sorabilirsiniz. Eğer köpeğe eğitim verirseniz köpeğin eğitimi ve sistemi içinde taşları doğru oturtmasını ve tüm ileri düzeydeki branş eğitimlerini rahat alabilmesini sağlar.

 

Peki, bu verilen eğitimlerin ücretleri ne kadardır birazda bunu inceleyelim. Son dönemlerde açılan kurumlar bu işleri gayet ciddiye alarak ev köpeği, iş köpeği, köpek otelleri gibi bir çok kurum içinde profesyonel kişilerce vermektedirler. Fiyat aralığı da yine bu şekilde olmakla birlikte tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri temel itaat eğitimi ve işaret dili eğitimi gibi branşlar arasında değişiklik göstermektedir. Örnek olarak sadece tuvalet eğitimi 1.000 lira ve 1 .200 lira arasında değişim gösterirken , temel itaat eğitimi 1 .800 ila 2 .000 TL arasında fark göstermektedir eğer hepsini içeren bir paket istersek de 3 .300 veya 3 . 500 TL’yi gözden çıkarmamız gerekmektedir. Bu eğitimler ırklar arasında ki farklardan dolayı hem biraz daha uzun sürebilir hem de biraz daha pahalı yani bizim için külfetli olabilir. Ancak alınan bu eğitim ile birlikte köpeklerimiz daha uyumlu ve daha yatıştırıcı olarak bizlere geri dönecektir. Küçük sadık dostlarımız için yapabileceğimiz bu iyilikler hem onları hem de bizleri mutlu ederek rahat olmamamızı sağlayacaktır.

Bu yazı 462 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu