köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Kâğıthane

Paylaş
 

Köpekler sahipleri için vazgeçilmez dostlarıdır. Bu sadık dostların eğitimleri, bakımları ve beslenmeleri köpek sahipleri için oldukça önemlidir. Köpek sahiplerinin köpek eğitim ve bakımlarında kafalarına takılan bir durum olduğunda ya da köpeklerindeki olumsuz değişimlerin nedenlerini ve çözüm önerilerini tespit edebilmek için köpek eğitim merkezlerine müracaat edebilirler.

 

           Köpek eğitimi Kâğıthane bu konuda köpek sahiplerine hizmet vermektedir. Köpek sahiplerinin yaz tatili planlarında ya da uzun bir seyahate çıkacak olmaları durumunda sadık dostları olan köpeklerinin tüm bakım ve eğitimleri konusunda köpek eğitimi Kâğıthane merkezine köpeklerini gönül rahatlığı ile teslim edebilirler. Öncelikle köpeklerini teslim edecek köpek sahipleri Kâğıthane köpek eğitim merkezine başvurarak köpeklerinin ne kadar sürede bakıma ve eğitime ihtiyacı olduklarını belirtmeliler. Bu talebin üzerine Kâğıthane köpek eğitim merkezi tarafından belirtilen adrese köpek eğitim uzmanı gönderilmektedir. Köpek eğitim uzmanı köpek sahibi ile öncelikle köpeğin genel durumu hakkında genel bir mülakat yaparlar. Köpeğin teslim edilme nedeni öncelikle belirtilir. Köpeğin teslim edilme nedeni uzun bir seyahate mi çıkmak ya da köpeğin eğitiminde yetersiz kalınması durumu mu? Öncelikle bu sorunun yanıtı aranır. Daha sonra köpeğin genel durumu ile ilgili form doldurulması istenir.

 

Bu formda köpeğin genel karakteristik özellikleri, fiziksel özellikleri, aldığı eğitimler boy ve kilo gibi temel bilgiler yer almaktadır. Köpek eğitim uzmanı için öncelikli önem arz eden durum köpeğin karakteristik özelliğidir. Bu görüşme yapıldıktan ve köpeğin genel durumunu tespit etmek için dolduran form doldurulduktan sonra köpek eğitim uzmanı tarafından köpek alınarak Kâğıthane köpek eğitim merkezine getirilir. Kâğıthane köpek eğitim merkezine köpek giriş kaydı yapıldıktan sonraki ilk iş köpeğin boy ve kilosunun ölçülmesi ile uzman bir veteriner tarafından köpeğin genel sağlık muayenesinin yapılması olmaktadır. Daha sonraki aşama olarak köpek kendi ırkına ait olan diğer köpeklerin bulunduğu yere götürülür. Burada köpeklerin ırk ayrı gruplar halinde barındırılmasının durumu her ırkın diğer ırklarla anlaşamaması nedenidir.

 

Köpeklerin günlük bakımları için görevlendirilen personeller köpeklerin öğünleri, oyun saatleri gibi programları uygulamaktadır. Köpeklerin beslenme düzenleri köpek sahiplerinden alınan bilgiler ışığında yapılmaktadır. Köpek eğitim uzmanları köpekleri sahiplerinden alırken kullandıkları mamaları da sahiplerinden isterler. Eğer ki köpekler mamanın yanı sıra vitamin ya da ek gıda alıyorlarsa onlarda alınarak Kâğıthane Köpek eğitim merkezinde kaldıkları süre içerisinde beslenme programlarına harfiyen uyulmaktadır.

 Kâğıthane Köpek Eğitim merkezinde köpeklerin eğitim düzeyleri tespit edilir. Temel itaat eğitimlerinde yetersiz olan ya da eksik bir eğitim almış köpek tespit edildiğinde sahiplerinin onayı ile köpeklere temel itaat eğitimleri de verilmektedir. Temel itaat eğitimlerindeki asıl amaç otoritenin köpeğe karşı köpek sahibinde ya da köpek eğitim uzmanında olmasını sağlamaktadır. Bu eğitim tasma ya da kayış yardımı ile temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat komutlarının köpek tarafından benimsenmesi ve uygulanması için yapılmaktadır. Bu eğitim esnasında ve sonrasında başarı gösteren köpeklere ödül verilerek onların bir sonraki eğitimlerdeki başarısını arttırmak için güdülenmeleri sağlanmaktadır. Temel itaat eğitimlerini başarı ile geçen köpekler bir üst eğitim basamağı olan ileri itaat eğitimlerine tabi tutulurlar. Bu eğitim ise temel itaat eğitiminden farklı olarak tasma ya da kayış yardımı olmadan temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat gibi komutları sözlü olarak yerine getirilmesi için yapılan eğitimlerdir. Köpekler bu eğitimi başarı ile geçtiklerinde itaat anlamında sahiplerine ve eğitimcilerine tam anlamı ile bağlı olacaklardır.

Bu yazı 546 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu