köpek eğitimi

Köpek Eğitimi St Bernard İstanbul

Paylaş
 

Bizler insanoğlu olarak tarih boyunca yanımızda hep bize yardımcı olacak hayvanları evcilleştirip onlarla yaşamışızdır. Eski zamanlardaki şartlar gereği farklı olduğundan evcilleştirilen genel hayvan attır. Şimdiki zamanda ise Köpekler daha çok evcilleştirilmeye başlanmıştır. Bunu sebeplerinde bazıları; insanların evlerini koruma altına alma isteği, köpekleri sevimli buldukları için sırf bakmak için köpek evcilleştirmektir. Bazı köpekler eğitimden geçip görme engelli insanların yoldaşı olurlar. Hayvan sevgisi güzel bir duygudur ve herkeste olması gereken bir duygudur. Ancak hayvanların hayatlarını insanlar gibi idare etmeleri kolay değildir ve genelde sorun yaşanır ki bu yüzden bazı hayvan türleri eğitim alarak evcilleştirilirler, bunlardan bazıları da köpek cinsleridir. Her köpek cinsi farklı karakteristik özelliği sahiptir. bazıları evcilleştirilmeye yatkındırlar.

Köpeğe eğitim o daha ufakken verilmektedir ve sabırla, hiç bıkmadan uygulanmalıdır. İnsanlarda da olduğu gibi bebeklikten kazandığımızı alışkanlıklar bize büyüdüğümüzde kolaylık sağlamakta ve yahut bize zor zamanlar yaşatabilmektedir. Aynı durum diğer canlılarda da geçerlidir. Köpeğe yavru iken verilmeyen eğitimler ileriki dönemlerde sizin ve çevrenizdekilerin başını ağrıtabilir.

St Bernard özellikleri

St Bernard cinsi köpekler, çok vefalı bir köpek cinsidir. Tehlike anında sahibini, bulunduğu ortamı korurlar. Arkadaş canlısı olan bu ırk evcilleştirmeye daha yatkın bir türdür. Salya akıtma özelliği göstermektedirler. Apartman dairesinde yaşayabilmektedir, ev içerisinde fazla hareketli olmayan St Bernard’a küçük bir bahçede yetmektedir.

Egzersiz İhtiyacı

Günlük bir yürüyüş köpeğinizi zinde tutacaktır. Yavruların kemikleri güçleninceye dek fazla egzersiz yaptırılmamalıdır. Bu da 1,5-2 yaşına kadarki olan dönemdir. Kısa yürüyüşler ve arada oyunlar oynamak yavruların egzersiz ihtiyacını karşılamaktadır.

St Bernard köpek eğitimi

Öncelikle köpeğinizin ihtiyaçlarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Hangi zamanlarda karşılamanız gerektiği nasıl davranmanız gerektiğinde öğrenmeli bu konuda bilgi sahibi olmalısınız. St Bernard cinsi köpekler de yük çekme, arama kurtarma gibi işlevsel özellikleri olan aynı zamanda çiftlik köpeği de olabilecek özelliklere sahip bir ırktır. Fakat bu tarz özellikleri günümüzde çok fazla önemsenmemiş ve arka planda kalmıştır. Soğuğa dayanıklı olan bu köpek cinsinin egzersiz ihtiyacı aşırı derecede değildir. Yavru iken verilen eğitim çok önemlidir. Neticede atalarımızın da lafı olma “ağaç yaş iken eğilir” sözü burada geçerliliğini korumaktadır.

Eğitimi kendinizde verebilirsiniz lakin vakti olamayan veya bu konuda bir fikri olmayan köpek sahiplerini için köpeklerini eğitim verebilecek bir yere götürebilir yada birisine teslim edebilirler. Bu konuda tabi ki de dikkatli bir araştırma yapmak gerekmektedir.

İstanbul’da köpek eğitimi

1- Evde eğitim sağlayan ve ünlülerinde köpeklerini emanet ettikleri asım çiftçi ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

2-Sadece eğitim yeri değil pet pansiyon, pet kuaför, pet taksi gibi özellikleri olan Patizanya İstanbul sarıyerdedir. Tuvalet eğitimi, temel itaat, koruma eğitimi gibi eğitimler vermektedirler. Dilerseniz ev içi eğitimleri de mevcuttur.

3-İstanbul ataşehirdedirler. Eğitim akademilerinin bünyesinde yerli ve yabancı 11 köpek eğitimcisi görev almaktadır. Eğitim görevlileri tamamı yurt içi ve dışı seminerlerde bir çok başarı elde etmiş, Almanya, Macaristan ve İtalya’ da sertifika programlarına katılmış ve oldukça bilgili başarılı kişilerdir. Eğitim paketleri Tuvalet eğitimi, Puppy eğitimi, Temel itaat eğitimi, İleri itaat eğitimi, Alan koruma eğitimi, Bodyguard eğitimi, Av Eğitimi, Aktör Köpek Eğitimi, Arama kurtarma eğitimi gibi eğitim türleri mevcuttur.

4-Sarıyerdeki bir diğer eğitim alanı ise Club Rintintin’dir. Türkiye’nin ilk lüks köpek otelini bünyesine bulundurmaktadır. Köpek sahiplerine özel sertifikalı 1 aylık eğitim vermektedirler.

Bu yazı 325 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu