köpek eğitimi

Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi

Sultanbeyli Köpek Eğitim Merkezi

Sultanbeyli köpek eğitim merkezi İstanbul’un 1980 yıllarında kurulmuş ve gelişiminde önemli adımlar atmakta olan, bölgede yaşayan kişiler arasında yerli nüfusa pek rastlanmayan, genellikle göç yoluyla bölgeye kısa zaman içerisinde milyonlarca kişinin yerleşim sağlamış olduğu ilçesidir. Yapı müteahhitlerine devredilmiş olan ilçe çevre planlamasına tabii tutulmuştur ve çevre planlaması sonucun da ilçe de sosyal mekânların çoğalması yönün de ilerleme kaydedilmiştir. Sultanbeyli köpek eğitim merkezi de bunlardan biri olmaktadır. Bölgede kişilerin sadık dostları köpeklerinin eğitimlerinde ve köpeklerin sahipleri ile olan ilişkilerine mütemadiyen iyileştirme yolunda ilerlenmektedir.

Sultanbeyli köpek eğitim merkezi hayvan hakları konusunda yeterli bilgiye sahip olmaktadır ve bu konuda eğitim merkezi tarafından oldukça titiz davranılmaktadır. Köpek eğitimi alanında ki boşluk kurum sayesinde doldurulmakta ve en iyi eğitimin kapılarını açmaktadır. Köpek eğitimine ilişkin olarak köpeklerin eğitim merkezine kabulü aşamasında köpek eğitim danışmanları köpeklerin sahipleriyle bizzat yüz yüze bilgi alış verişin de bulunmaktadırlar. Eğitime başlanmadan önce köpeğin cinsi, karakter yapısı, nasıl bir eğitimden yararlanması gerektiği ( muhafız eğitimi, koruma eğitimi veya ev içi yaşantı) ve eğitim sonun da kişilerin köpeklerinde ne gibi değişiklikler kaydedildiğine dair müşterilere gerçek bilgiler verilmektedir.

Ayrıca eğitim merkezi köpeklerin eğitim aldıklarına dair eğitim sertifikası sunmaktadır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan köpekler bu sertifikayı almaya hak kazanmaktadırlar. Eğitimler esnasında köpekler başarılı davranışlarının sonun da mutlaka ödüllendirileceklerdir. Ancak özellikle karakteristik problemler yaşayan köpekler de özellikle ısırma davranışları yavruluk döneminde pekişmiş ise bu gibi durumlar da köpeklere mutlaka doz aşımı olmaksızın bir parça da ceza yöntemi uygulanmaktadır. Toplum cezanın davranışların düzelmesinde etkili bir yöntem olmadığının bilincindedir. Elbette bu konu üzerine Sultanbeyli köpek eğitim merkezi de gerekli bilgiye sahiptir.

Yalnız köpeklere ceza uygulanması gerektiğine dair bir örnekle açıklamak gerekirse fark şudur: Bir çocuk eğiticisi çocuğun olumsuz davranışlarında onu uyarır. Ama bu uyarı her olumsuz davranışta mutlaka başta bir kereye mahsus bir şekilde yapılır. Çocuk uyarıyı almaz ve hatalı davranışı göstermeye devam eder ve artık yapılması gereken de çocuk eğiticisinin çocuğa yaşına uygun olmak koşulu ile düşünme süresi vermesi gerektiğidir. Düşünme süresinin buradaki hatalı davranıştan vazgeçirme de ki tutumu çocuğun birkaç dakikalık bir süre ile oyundan veya sevdiği bir şeyi yapmaktan alıkonulmasıdır. Bu uygulama esneklik kaldırmamaktadır. Eğer süre uzatılmadan birebir uygulanırsa tutumun sonun da çocuk hatalı davranışı yapmaktan zamanla uzaklaşmaya başlamaktadır. Ancak köpekler söz konusu olduğunda bir çocuğa düşünme süresi verip onun davranışlarının düzeltilmeye çalışılması gibi köpeklere bu uygulama yapılamamaktadır.

Üstelik köpeklerin olumsuz davranışlarına anın da müdahale edilmek gerekmektedir. Çünkü yaptığı hatayı eğitmenin tepki almasıyla anlayacaktır. Köpekler birçok konu da zeki gibi görünseler de insanlar gibi analiz yapmaları mümkün değildir. Uygun olmayan davranışlarına zamanın da müdahale etmek onların eğitimlerin de ipucu vermektedir. Köpekler en çok tercih edilen evcil hayvanlardır. Bunun sebebi ise insanların yapılarına ayak uydurabilmeleridir. Sahiplerine bağlıdırlar. Ancak karşıdan sevgi beklemektedirler. Köpeklere gösterilen merhamet, sevgi ve ilgi gibi yaklaşımlar onlarla kurulan iletişimin temelini oluşturmaktadır.

Sultanbeyli köpek eğitim merkezi köpeklerin bakımları yapılırken, gezdirmeye çıkarıldıkların da, beslenirlerken, oyun oynarlarken gibi faaliyet gerektiren işlevlerin yapıldığı sırada ve eğitimler esnasında da köpekler eğitmenleri tarafından ilgi ve sevgiden asla geri bırakılmamaktadırlar. İlk olarak temel komutlarla başlayan eğitimler köpeklerin sahipleriyle arasında ki iletişimi düzenlemek ve onlara olan itaati güçlendirmek amaçlı yapılır. Sonrasın da ise eğitim içeriklerinin gelişmişliğinden köpekler faydalandırılmaktadırlar. Sultanbeyli köpek eğitim merkezi sayesinde kuruma getirilen köpekler son derece eğitim bir yapıyla kurumdan ayrılmaktadırlar.

Bu yazı 379 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu