köpek eğitimi

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

Zeytinburnu Köpek Eğitim Merkezi

  Zeytinburnu köpek eğitim merkezi konumuz ile ilgili bilgi vermeden önce genel olarak köpek eğitimi ve bakımı ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyoruz. Köpek eğitiminin temeli sevgi ve köpek ile aranızda oluşturduğunuz bağ ile başlar. Eğer köpeğiniz sizi sevmezse çok iyi bir bağ oluşmaz ve iyi bir şekilde eğitemezsiniz. Bunun haricinde köpek eğitimin dayandığı bazı temel kelimeler vardır. Üç kelime den oluşan bu komutlar gel, Hayır ve evet komutlarıdır. Köpekleri eğitebileceğiniz temel komutlar ve köpek eğitiminin en basit unsuru ev içi eğitimdir. Ev içi eğitimlerde köpeğinizin tuvalet ihtiyacını sizin istediğiniz şekilde karşılaması köpeğinizin istemediğiniz yerlere oturmaması çocuklarınızla veya gelen misafirlere herhangi bir zarar vermemesi, istemediğiniz yerleri girmemesi ve buralara kirletmemesi gibi bazı basit eğitimler eğitimlerdir. Bu basit eğitimlerden başka daha karmaşık ve yoğun eğitimlerde mevcuttur.

Örneğin av eğitimi oldukça yoğun bir eğitim süreci ister ve özellikle köpeğinizin ava çok düşkün ve cins olarak da uygun bir hayvan olması gerekir. Ava uygun bir hayvan olması için kaslı bir yapıya sahip olması ve bu manada beslenmesinin de buraya yönlendirilmesi gerekir. Çok enerjik olan bu hayvanlar karmaşık komutlarla farklı şeylerde öğrenebilirler fakat bunu profesyonel bir yardım alarak yapmamız çok daha doğru olacaktır. Profesyonel bir yardım almak için de ya evinize profesyonel bir eğitime çağırıp eğitim vermeniz gerekir ki bu da yeterli alan ve materyal istediğinden belki evlerde bu materyaller bulunamayacağını da çeşitli yerlerde açılan köpek eğitim merkezleri köpeklerimizin eğitimi için en doğru yerler olur. İşte Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki köpek eğitim merkezleri de bu amaçla yapılmıştır. İstanbul Türkiye’nin neredeyse yüzde yirmi beşini oluşturan bir nüfus yoğunluğuna sahip olduğu için doğal olarak köpek eğitim merkezleri ve köpek pansiyonları da en kaliteli olarak burada mevcuttur ve en iyi eğitim veren hocalar da burada bulunurlar.

İstanbul’un en iyi köpek eğitim merkezlerinin bulunduğu yerlerden birisi de Zeytinburnu ilçesidir. Zeytinburnu köpek eğitim merkezi ile ilgili birtakım bilgiler verelim öncelikle şunu belirtelim ki isterseniz sosyal medya üzerinden veya çeşitli bloglardan hem köpeğinizin cinsini hem de özelliklerini belirterek uygun bir köpek Rehabilitasyon merkezine yöneltilmenizi isteyebilirsiniz. Pek çok kişi de sizlere bu hususta yardımcı olacaktır. Zeytinburnu’nda bulabileceğiniz köpek eğitim merkezlerinden bir isim köpeknet.com adresi ile ulaşacağınız köpek eğitim merkezidir.

Zeytinburnu’nda yapacağınız kısa bir tur ile farklı köpek eğitim merkezlerine de ulaşabilir ve köpeklerinizin buralardan da eğitim verebilirsiniz. Zeytinburnu’ndaki köpek sever ve hayvan sever dernekleriyle de görüşüp sizin için en uygun olan Köpek Eğitim Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Köpek eğitimi ile ilgili bilmemiz gereken diğer hususlarda şunlardır, her köpek birbirinden farklı eğitim olacak Bazı köpekler eğitim sırasında zarif davranılmasını ve zorluk çıkartılmaması ister bazı köpekler ise otoriter davranılmasını ister. Eğer bu tip köpeklere otoriter davranmazsanız eğitiminiz oldukça zor olacaktır.

Bu otoriterleşme yanı sıra eğitiminin bir bilinçle yönlendirmeli ve bunun yanında yaptığınız ceza ve ödüller tutarlı olmalıdır. Eğer tutarsız bir şekilde ödüllendirme yaparsanız köpeğiniz eğitimi yarıda kesecek ve devam etmeyecektir. Köpeğinizi ne yönde eğitmek istiyorsanız en başta satın aldığınız pet shopa bunu sormalı ve cinsine göre yetiştirmelisiniz. Köpek eğitiminin en temel hususları bunlardır ve bu hususları Zeytinburnu’ndaki köpek eğitim merkezlerinde buradaki profesyonel hocalarla görüşüp istediğiniz şekilde eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Köpeğinizi profesyonel bir eğitimle yetiştirmeniz sizin için gerçekten çok faydalı olacaktır.

Bu yazı 391 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu