köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Sarıyer Adresi

Paylaş
 

Köpek beslemeyi ve onunla hoş vakit geçirmeyi seven insanların sayısı oldukça fazladır. Ancak normal bir köpek ile profesyonel eğitilmiş olan köpek arasında farklılar bulunuyor. Köpeğiyle zaman geçiren bir kişi için, onun emirlerini gerektiği zaman dinlemesi yani onun isteklerine göre hareket etmesi önemlidir. Köpeğinizin sizin istekleriniz doğrultusunda hareket etmesini istiyorsanız köpek eğitimi sarıyer adresi en kaliteli eğitimlerin verildiği doğru adrestir. Kadıköy yakınlarında ikamet ediyorsanız, tüm yerli ve yabancı köpek eğitimleri için uzman eğitmenlerden yararlanma imkanınız mevcuttur. Bu eğitim sürecinde uzman eğitmenler tarafından köpeğiniz ile aranızdaki uyum en yüksek seviyeye çıkartılıyor. Üstelik bu eğitim süreci tamamlandığında ömür boyu garantili olması sağlanıyor. Hayvanınızın eğitimini verecek uzman kişiler köpeğin eğitimine ilk olarak karakter analizi yaparak başlıyor. Eğer eğitim süreci başarıyla tamamlanırsa eğitim sertifikası veriliyor.

Köpek Eğitiminin Anlamı Nedir?

Köpek eğitimi, temel ve ileri seviyelerde verilmesi gereken tüm süreç tamamlandıktan sonra köpeğin sahibi ile arasındaki tüm bağı güçlendirmek için verilen komutların bütünüdür.

Köpek EğitimiNasıl Verilir?

Bu eğitim süreci köpeğin zamanla seviye atlaması neticesinde karşılığının alınacağı bir çalışma sürecidir. Belirli zaman içerisinde hayvan, yatış, kalkış ve oturma şekline kadar olan temel eğitimleri alıyor. Sonraki aşamalar da ise hayvan temel itaat eğitimlerinin tamamını görüyor. Böylece hayvanın temelde aldığı tüm eğitimler sayesinde sahibi ile arasındaki bağ kuvvetlenmiş oluyor.

Temel İtaat Eğitiminin Anlamı ve Uygulanışı

Hayvanın ilk olarak yatış, kakış ve oturuş şekillerinin verildiği bütün temel derslerdir. Bu anlamda köpek eğitimi sarıyer adresilokasyonunda bulunan firmalarda işinde uzman olan eğitmenler bulunuyor. Ancak bilinmesi gereken en önemli konu, temel itaat eğitim derslerini başarıyla tamamlamamış olan köpeğin ileri itaat eğitimlerini alamayacak olmasıdır. Ayrıca hayvanın sinirli, huysuz olması dışında karakterinde kayda değer bir bozukluk yok ise, eğitim yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlanmış oluyor. Hiçbir şekilde ırk ayrımı yapılmadan tüm köpek türleri bu eğitimleri alabiliyor. Eğitim süreci tamamlandığında, köpeğiniz ile aranızda olan uyum sorunları ortadan kalkmış oluyor. Üzerinde durulması gereken en mühim konulardan birisi de, hayvanınızın bu eğitimleri yalnızca boynunda tasma olduğunda uygulayabilecek olmasıdır. Köpeğinize ileri itaat eğitimleri aldırarak boynunda tasma bulunmadan da bu komutları uygulamasını sağlayabilirsiniz.

Takip (Yürü) Dersi

Köpeğinizi tasma ile dolaştırırken bacağınızın sol tarafından sizin ayağınızın hız durumuna göre adımlarının uyum içinde olmasıdır. Böylece sizin yürüme, koşma ve duruş pozisyonlarınıza göre hayvan da aynı eylemleri gerçekleştirebiliyor.

Oturma Dersi

Bu emri uygulayan hayvan, sizin bacağınızın hizasını geçmeden sol tarafınıza doğru oturur.

Yat-Bekle Dersi

Bu eğitimi önce yat sonrasında bekle şeklinde sıralı olarak uygulayan köpek, sizin ikinci bir emrinize kadar aynı yatar pozisyonunda bekler.

Hayır Dersi

Köpeğiniz bu dersi aldığı zaman yapmaması gereken kötü eylemleri sergilemez. İstediğiniz zaman bu komutu uyguladığınızda köpeğiniz o an ki olumsuz davranıştan uzaklaşır. Dilerseniz aferin komutu vererek hayvanınızın bu davranışı pekiştirmesini sağlayabilirsiniz.

Otur-Bekle Dersi

Bu komutlar otur ve bekle olarak sıralı şekilde uygulandığında, hayvan ikinci bir emre kadar oturur pozisyonda olur.

Yat Komutu

Bu eğitimde hayvan solunuza doğru yatış pozisyonuna geçer.

Aferin Komutu

Hayvanınız için önem derecesi yüksek bir komuttur. Bu komut köpek doğru davranışları yaptığı zaman verilir. Çünkü hayvan doğru eylemlerde bulunduğunda bu komutu alırsa o eylemin doğru olduğunu hissettiği için tekrar etmek isteyecektir.

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

Temel itaat eğitimi süresince başarı sağlamış olan köpeklerin, seviyesini daha ileriye taşımak adına alabileceği profesyonel eğitimler ileri itaat eğitimleridir. Bu eğitimin en önemli yönü, hayvanın boynunda tasma bulunmadan da uygulayabilmesidir. Köpeğinizde karakter veya olumsuz bir davranış bozukluğu bulunmuyorsa, bu eğitim süreci ortalama 1 ay kadar sürüyor. Her ırktan köpekler bu eğitimi alabilir. İleri itaat eğitimi konusunda köpek eğitimi sarıyer adresi yakınlarında bulunuyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken en doğru adreslerden birisidir.

Yabancıya Gitmeme Eğitimi

Bu dersi tamamlayan köpek, sahibi dışında yabancı olan kimsenin emirlerini dinlemez.

Geri Getirme (Aport) Eğitimi

Bu eğitim sürecinde köpek, sahibinin uzağa atmış olduğu bir eşyayı tekrar geri getiriyor. Bu köpek ile sahibi arasında oldukça eğlenceli geçen bir eğitimdir.

Uzaktan Yat-Otur-Bekle

Bu eğitim başarıyla tamamlandığında ortalama 20 metre uzaklıktan verildiğinde bile hayvan ikiletme yapmadan uygulayabilir.

Uzan-Yat-Bekle

Özel bir mekana gezinti amaçlı gittiğinizde ihtiyacınız olan komuttur. Bu komut sayesinde köpeğiniz çay bahçesi, lokanta, lunapark gibi yerlere veya piknik yapmak için büyük park alanlarına gittiğinizde bile uzun süre bu komuta uyabiliyor.

Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi konusunda yavru köpeklerin önemi büyüktür. Çünkü tuvalet ihtiyacını nasıl ve nerede halletmeleri gerektiğini bilmedikleri için çoğu zaman istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu eğitim süreci başarıyla tamamlandığında, köpeğiniz tuvalet ihtiyacı geldiğinde uyarı veriyor ve sizin isteğinizde göre ihtiyacını evde veya dışarıda giderebiliyor. Bu eğitim ortalama 4 seans sonra profesyonel eğitmenler tarafından tamamlanabiliyor.

Yabancıdan Yemek Yememe Dersi

Bazen yabancı kişilerin et, balık, tavuk veya bunun gibi yiyecekleri köpeklere verip onları zehirleme durumları olabiliyor. Bunun gibi üzücü vakaların önüne geçmek için bu ders veriliyor. Bu dersi başarıyla almış bir köpek yabancı insanlardan kesinlikle yiyecek almıyor. Siz de köpek eğitimi sarıyer adresi yakınlarında ikamet ediyorsanız, köpeğinizin günden güne nasıl seviye atladığına tanıklık etmek için buradaki firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı 334 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu