köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Sarıyer

Paylaş
 

Köpek Eğitimi Sarıyer

Köpekler çok eski zamanlardan bu yana insanların en iyi anlaşılabildiği canlılardan olmuşlardır. Yeri geldiğinde evle beslenen köpekler, insanlara korumalık yapmak, avcılık ve diğer birçok görev için de kullanılmışlardır. Özellikle sevecen yapıları ve insanlara sadık oluşlarıyla köpekler, insanlar tarafından fazlasıyla sevilen canlılar olmayı başarmışlardır. Köpeklerin bu özelliklerinden dolayı, ev ortamında bir evcil hayvan beslemek isteyen kişilerin ilk tercihleri her zaman köpek olmaktadır. Çünkü köpekler ev ortamında oldukça sempatik tavırlar içinde olurken, aynı zamanda sahibine karşı da çok sadık olmakta ve herhangi bir tehlike durumlarında sahibini uyarabilmektedir. Günümüzde de özellikle insan hayatının şehir yaşamıyla çok fazla özdeşleşmesine bağlı olarak, köpekler genel olarak apartman dairelerinde beslenmektedir.

Şunu bilmek gerekir ki, köpeklerin doğal yaşam alanları hiçbir zaman apartman daireleri olmamaktadır. Bahçe tarzı ortamlarda beslenildiği zaman köpekler konusunda elbette çok fazla sorun oluşmayacaktır. Çünkü dış mekân olduğu için, tuvaletini kendi başına yapabilecek ve havlama gibi reaksiyonları da çok fazla sorun olmayacaktır. Ancak bu konuda özellikle apartman dairlerinde beslenmek istenen köpeklere belli başlı eğitimlerin verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde köpeklerin ev ortamında bazı sorunlar yaratacağı söylenebilir. Köpeğe gerekli olan tuvalet eğitimlerini, itaat eğitimlerini vermediğiniz sürece, sizin istediğiniz gibi davranmasını bekleyemezsiniz. Çünkü içgüdüsel olarak kendi öğrendiği davranışın doğru olduğunu düşünen köpekler, bu şekilde davranacaktır. Bu konuda insanların üzerine düşen görev ise, köpeklerin bu içgüdülerini ev ortamına uyumlu hale getirmektir. Bunun da köpeğe bazı eğitimleri vererek gerçekleştirebiliriz.

Köpeklere verilmesi öngörülen bu eğitimler oldukça uzmanlık gerektiren, zor bir mesele olmaktadır. Özellikle apartman ortamında beslenecek olan köpeklerin eğitimi daha zor olmaktadır. Bu nedenle bu eğitimleri uzman birilerinin vermesi şart olmaktadır. Bu konuda günümüzde evcil hayvan sahiplerine alternatif oluşturan köpek eğitim merkezleri, köpeklere gerekli olan tüm eğitimleri vermektedir. Böylece köpeğiniz sizin vereceğiniz ve belki de herhangi bir etki yapmayacak olan eğitimdense, daha uzman bir şekilde eğitim alabilecektir. Bu amaçla günümüzde kurulan köpek eğitim merkezleri, köpeklere ortalama olarak 3-4 hafta süre boyunca eğitim vermektedir. Bu süreler elbette her köpeğe göre farklılık gösterebilir. Bu merkezlerde bulunan köpek eğitimi konusunda uzman kişiler, köpeklere sizin adınıza gereken tüm eğitimleri vermektedir. Bu merkezlerde temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimi ve koruma eğitimi gibi eğitimler verilmektedir. Koruma eğitimi gibi eğitimler tercihe bağlı olarak verilmektedir.

Zira her köpekte koruma içgüdüsü olmayabilir. Bu bakımdan verilmesi uygun görülen ilk eğitim itaat eğitimi ve tuvalet eğitimidir. Özellikle itaat eğitimi, köpek ve sahibi arasındaki esas iletişimi belirleyen eğitimdir. Sahibinin her türlü emrine uyması için köpeklere itaat eğitimi verilmesi gerekmektedir. Bu eğitim süresi boyunca özellikle köpeğe ‘dur, yat, gel, git, havlama’ gibi temel tepkiler öğretilmektedir.

Köpek eğitimi merkezlerini günümüzde en yoğun bulabileceğimiz yerlerden birisi İstanbul ve civarı olmaktadır. Gerek nüfusu gerekse de gelişmişlik oranı ile birlikte bu bölgede bolca köpek eğitim merkezini görebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra Türkiye’nin diğer şehirlerinde de yavaş yavaş köpek eğitim merkezlerinin yoğunlaştığını görmekteyiz. İstanbul’da köpek eğitimi hizmetlerinden yararlanabileceğiniz yerlerden birisi de Sarıyer olarak göze çarpmaktadır. Köpek eğitimi Sarıyer hizmetleri, sizin adınıza köpeğinize gereken tüm eğitimi vermektedir. Bu merkezler tam donanımlı yapılarda oluşturulmuş ve köpeğiniz için en ufak detay bile düşünülmüştür. Köpeklerin herhangi bir sağlık sorunu yaşamaması için, bu merkezlerde sürekli olarak bir veteriner hekim kontroller yapmaktadır. Böylece herhangi bir salgın tehlikesi ortadan kalkmış olmaktadır.

Bu yazı 490 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu