köpek eğitimi

Fatih Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Fatih Köpek Eğitimi

Doğada yaşayan hiçbir canlı şiddeti hak etmez bu sebepten dolayı canlılar eğitilirken ona şiddet içeren hareketler yapılmamalıdır. Köpeğinizi eğitmek istiyorsanız onu önce profesyonel ellere bırakmalısınız. Profesyonel çalışanları ile Fatih köpek eğitimi köpeğinizin davranış bozuklukları varsa önce onları düzenler bunun yanı sıra temel itaat eğitimini de veriri. Köpek eğitiminde kullanılan iki tür seçenek vardır. Bunlardan biri alman Ekolü diğeri ise pozitif eğitim adı altında verilen eğitimdir. Alman ekolü eğitimi genellikle bekçi ve koruyucu köpeklere verilen eğitimi içermektedir. Pozitif eğitim ise daha insan canlısı ve yavru köpeklere verilen eğitimi oluşturmaktadır. Bu eğitimde köpekler cezalandırılır ya da rüşvet verilerek davranışı pekiştirilmeye çalışır. Alman ekolünündü pozitif eğitimi vardır fakat bu eğitim diğerleri gibi ceza ya da rüşvete dayalı değildir. Bu eğitimde köpekler sevgi ya da melodiler ile ödüllendirilir. Alman ekolü eğitimi her köpeği kapsayacak bir eğitim değildir. Kısıtlı sayıda köpeğe bu eğitim verilebilir.   

Her köpek sahibini örnek alır. Bundan dolayı sahibinin davranışları köpek eğitiminde fazlasıyla etkilidir. Köpeğin davranışı eğer bozuksa ilk önce sahibi ile iletişime geçilmelidir. Sahibinin köpeğe olan yanlış davranışları tespit edilmeli ve bunlar düzeltilmelidir. Eğitilmeye önce sahipten başlanmalıdır. Fatih köpek merkezinde siz köpeğiniz eğitim için bırakırsınız ve köpeğiniz belirli bir süre bizim konuğumuz olur. Köpeğinizi belirli bir süre Fatih eğitim merkezimizde gerekli eğitimleri veririz. Bu eğitimler tamamlandıktan sonra köpeğinize nasıl davranmamanız ve bu komutları nasıl vermeniz gerektiğini size iletiriz. Aynı zamanda köpeğinize gösterilen bu eğitim, eğitim görevlilerimiz eşliğinde sizlerle birlikte tatbikatı yapılır. Bu eğitimden sonra köpeğinizde ne sorun varsa giderilir ve temel itaat eğitimi verilir.

Bu eğitim merkezinde köpeğinizin hiyerarşik yapısını beden dilini ve özelliklerini bilen köpek eğiticileri vardır ve köpekleriniz böyle profesyonel eğiticiler tarafından yetiştirilir. Köpekleriniz eğitilirken size de verilecek eğitim ile köpeğinizde ileri zamanlarda oluşacak sorunlar şimdiden engellenir. Her köpeğin hiyerarşik düzeni ayrı olduğundan köpek eğitimimin de de farklılıklar olur. Bazı köpeklerin karakterleri dominanttır ve onlara verilen eğitim bazı farklılıklar içerebilir. Bazı köpek cinslerinde eğitim nasıl olmalıdır ona göz atacağız. Alman Kurdu cinsi köpekler koruyucu köpeklerdir. Bu köpekler aile ile muhteşem uyum sağlayabilirler. Ayrıca bu köpeklerinizi sizi yabancılardan koruyabilir. Alman Kurdu köpekler akıllıdır. Temel itaat kurallarını aldıktan sonra ileri seviye eğitime geçebilir. Albay cinsi köpekler dominant yapıda karakterli oldukları için bu köpekler eğitim altı aylıkken başlamalıdır. Alabay cinsi köpekler mutlaka bir görev verilmelidir ki aidiyet hissi gelişsin. Çoban köpeği akıllı bir köpek olduğundan eğitim için sizi pek fazla uğraştırmaz.

Siz onların basit konumlar ile eğitimini yapabilirsiniz. Bu köpekler sürünüz için muhteşem bekçilik yapabilirler. Akita köpekleri alman ekolü ile eğitilecek köpeklerden biridir. Akita köpekleri Japon ırkı köpeklerindendir. Bu köpekler çok akıllıdır. Ev içinde yaşayabilirler eğer günlük yürüyüşünü yaptırabilirseniz. Köpeklerinize temel itaat eğitimlerini aldıktan sonra ileri seviye eğitim verilebilir. Köpeğiniz otur, yat, kalk, bırak, hayır, gel gibi temel itaat kurallarını öğrendikten sonra siz davranışınız ile bunu pekiştirebilirsiniz. Sizin davranışlarınız temel itaat kurallarının benimsenmesinde çok etkilidir. Siz Köpeğinizi eğitirken verdiğiniz komutlarda davranışlarınıza ve ses tonunuza dikkat etmelisiniz. Köpeğinize gel komutunu verdiğinizde sinirli bir ses tonu ile bunu söylerseniz köpeğiniz sahibinin kendisine kızdığını sanır. Köpeğiniz her gel komutunu verdiğinizde sahibimi kızdıracak bir davranış yaptım diye düşünür. Temek itaat kurallarını yerine getiren köpeğinizi sevginiz ile ödüllendirin Köpek eğitimde liderin kim olduğu köpekler için çok önemlidir.

Bu yazı 452 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu