köpek eğitimi

Levent Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Levent Köpek Eğitimi

Levent köpek eğitimi merkezi köpek sahiplerinin köpeklerinin eğitimlerinde destek vererek köpeklerin iyi yetişmesine katkı sağlamaktadır. Kendi konusunda uzman olan ekipler ile köpeklerin her türlü eğitim ve bakımları itina ile yapılmaktadır. Konusunda uzman eğitimciler sadece köpeklerin eğitilmesine yardımcı olmaz. Köpek sahipleri ile köpekleri arasındaki doğru iletişimi de tesis ederler. Köpek eğitim uzmanlarının uyguladığı eğitim metotları her ırk için geçerli olup, kolay ve anlaşılır tarzdır.

Köpek sahiplerinin köpeklerinden her konuda memnun kalması için olmazsa olmaz eğitim temel itaat eğitimidir. Temel itaat eğitimi ile köpeklere disiplin, terbiye, doğru iletişim ve liderlik vasıfları öğretilmektedir. Yerinde ve zamanında verilen temel itaat eğitimi köpeklerin ilerleyen süreçte alacakları diğer eğitimlerin de temelini oluşturacaktır. Bu eğitimlerdeki başarılarını arttıracaktır. Temel itaat eğitiminin yetersiz ve eksik verilmesi köpeklerin ilerleyen zamanlarda davranış bozukluğuna neden olacaktır.

Levent köpek eğitimi köpeklere sahiplerinin tercihine göre köpek eğitim uzmanlarının programları dâhilinde haftanın belirli günleri eğitim merkezinde, pansiyonda ya da köpek sahiplerinin evlerinde verilebilmektedir. Bu tamamen köpek sahiplerinin tercihine bırakılmıştır. Ancak eğitimlerin Levent köpek eğitim merkezinde verilmesi köpeklerin gelişimleri açısından çok önemlidir. Çünkü burada bulunan köpek eğitim aksesuarlarının fazla olması köpeklerin kısa zamanda yeterli düzeyde eğitim almalarını sağlayacaktır. Eğitimler genel anlamda 4 hafta sürmekte ancak bu durum köpeklerin ve köpek sahiplerinin durumuna göre azalmakta ya da uzamaktadır.

Levent köpek eğitim merkezinde öncelikle köpeklerin sorunları köpek sahiplerinden dinlenir. Köpekler ile ilgili bir form doldurulması istenilir. Bu formun incelenmesi ve köpek sahiplerinin köpek eğitim uzmanlarına köpekleri ile ilgili sorunları dile getirmesi neticesinde köpek eğitim uzmanları ellerinde bulunan doneler ile köpeklerin karakter analizlerini yapmaktadırlar. Köpek eğitim uzmanların tarafından köpekler hakkında yapılan karakter analizleri köpekler için uygulanacak eğitim programını belirlemektedir. Levent köpek eğitim merkezinde öncelikle köpeklerin temel itaat eğitim konusundaki başarılarına bakılır. Yetersiz bir temel itaat eğitimi mevcutsa öncelikle köpeklere temel itaat eğitimi verilmektedir. Levent köpek eğitim merkezinde verilen temel itaat eğitimi tasmalı bir şekilde temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve yat gibi komutlardır. Bu komutları uygulayabilecek düzeye gelen köpeklerde disiplin de gelişecektir. Öncelikle bir tasma ve kayış yardımı ile köpeklere bu komutla dikte ettirilir. Ancak bu komutlar köpeklere sevgi ile verilmelidir. Temel itaat eğitiminde gösterilen her başarı için köpekler ödüllendirilmektedirler. Ödüllendirme sayesinde köpekler diğer eğitimler için başarıya güdülenmektedirler.

Levent köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitimini başarı ile geçen köpekleri ileri itaat eğitimi verilmektedir. İleri itaat eğitimleri tasmasız hiçbir aksesuar olmasan temel itaat eğitimindeki komutları sözlü olarak yapılması istenmektedir. Temel itaat eğitimini başarı ile geçen köpeklerin ileri itaat eğitiminde başarı yüzdeleri oldukça yüksek olmaktadır. Gerekli eğitimlerin yanı sıra köpeklerin beslenme düzenleri, mevcut enerjilerini atabilecekleri aktiviteler ve sosyalleşmelerini sağlayacak programlar düzenlenmektedir. Köpeklerin dış dünya ve diğer köpekler ile ya da insanlar ile iletişimleri bu programlar ile gelişmektedir.

Levent köpek eğitim merkezinde köpekler için tuvalet eğitimleri de verilmektedir. Tuvalet eğitimleri birçok köpek sahibi tarafından köpeklerine zor verilebilmektedir. Konusunda uzman eğitmenler tarafından köpeklere istenilen yere tuvaletlerine yapma disiplini verilmektedir. Levent köpek eğitim merkezinde köpek eğitim uzmanlarında verilen eğitimler neticelendiğinde köpeklerin sahiplerine bilgi verilir. Köpeklere eğitimleri süresince hangi aşamalardan geçtikleri, beslenme ve bakımları konusunda neler yapıldığı anlatılır. Köpek sahiplerine köpekleri ile ilgili öneriler de yazılı bir dosya ile sunulmaktadır.

Bu yazı 448 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu