köpek eğitimi

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek sahiplenmeyi düşünen her köpek sever köpeğine eğitim verememe korkusu yaşar. Sahipleneceği köpek yavrusunun sağlıklı ve doğru bir şekilde gelişip yaşamını sürdürmesi için her türlü araştırmayı yapar. Ancak bu konuda eğitim almamış insanlar köpeklere eğitim konusunda sorun yaşarlar. Eğitim konusunda sorun yaşadığınızda Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği sizler için uygun olacaktır. İstanbul ve Türkiye’nin her bölümünde açılmış olan köpek eğitim çiftlikleri köpeklerinizi profesyonel eğitimciler yardımıyla eğitir ve eğitilmiş bir şekilde size teslim ederler. Sonrasında size köpeğinizde mutlu bir şekilde yaşamak kalır. Köpek almış ve eğitim konusunda zorlanmışsanız köpeğiniz 6. ayını geçmeden eğitimcilere emanet etmeniz faydalı olacaktır. Normal şartlarda köpek eğitimine 2 ya da 3 ay aralığında başlandığında sağlıklı sonuçlar elde edilir. Köpeklerde ilk 6 aylık bebeklik dönemi onların geleceği için sağlam zeminin atılacağı bir dönemdir. Bu yaş aralığında sağlıklı bir şekilde eğitilmiş köpekler ömürleri boyunca sıkıntı çıkarmadan güven içinde yaşamını sürdürürler. İlk 6 aylık süreci eğitim içerisinde geçiren köpekler yetişkinlik dönemlerinde göstereceği davranışları öğrenmiş olacaklar.

Köpek sahiplerinin en önemli eğitim konuları arasında tuvalet eğitimi ve diğer köpek ve insanlarla arasındaki problemler olur. Bunun yanı sıra beslenme bozukluğu yaşayan, insanlara agresiflik yapan, evdeki eşyaları kemiren köpeklerin profesyonel eğitmen aracılığıyla eğitim alması durumunda köpekler bu durumu aşacak ve sıkıntısız yaşam sürmeye başlayacaklardır. Verilecek olan eğitim programları sırasında köpekler yavaş yavaş eğitilecek ve size de yapmanız gerekenler aktarılacaktır. Bu sayede köpek çiftlikte eğilip eve geldiğinde sizinle beraber eğitimini sürdürerek daha sağlıklı öğrenim görecektir. Köpek eğitim çiftliklerinde eğer isterseniz siz de köpeğinizin yanında bulunarak eğitimleri izleyebilir ve ona eğitim konusunda destek olabilirsiniz.

Köpeklerde bilinç oluşmaya başladığında ve kendi kendilerine hareket etmeye başladıklarında eğitim süreci başlar. Hayvanlar iç güdüleri ile yaşamlarını sürdürürler. Köpekler de iç güdüleri ile hareket etmeye başlarlar. Sonrasında sahibinin ve çevresinin verdiği tepkiye göre davranışlarını değiştirir ve sabitlerler. Bu aşamada verilecek sağlıklı tepkiler köpeğinizin eğitimi için kalıcı adımlar olacaktır. Köpek eğitim çiftliklerinde verilen eğitimlerde kesinlikle negatif eğitim dediğimiz kızarak, bağırarak ya da korkutarak yapılan eğitimler bulunmaz. Onlara tatlı bir dille, ılımlı şekilde yaklaşarak yapılması istenileni yaptığında ödüllendirerek eğitim verilir.

Hayvan türlerinin doğada farklı yaşayış şekilleri mevcuttur. Köpeklerde yaşamlarını iç güdüleri aracılığıyla sürdürür. Doğadan gelen köpekler yine aynı hisler ve genlerinin verdiği uyarılarla hareket etmeye devam ederler. Ancak doğadaki yaşayış ile bir ev ortamında yaşamaları mümkün değildir. Onlardan zorbalıkla ve kızgınlıkla bir şeyler yapmasını bekleyemeyiz.

Sonuç olarak bizler nasıl belli başlı kurallar içerisinde yaşıyorsak onlarda o şekilde bir yaşayış şekline sahipler. Bizler onların bu yaşayış şeklini değiştirmeye çalışırken hoş görülü davranarak köpeği üzmeden ve korkutmadan eğitimi vermiş oluruz. Bu nedenle köpek eğitimi konusunda kendisine güvenmeyen ya da bilgisi olmayan insanların köpeklere eğitim vermeleri köpeklerin gelecekteki yaşam kalitelerini düşürecektir. Yanlış verilen eğitimler sonucunda köpekler farklı karakterlere bürünebilirler.

Uysal bir köpek eğitmeye çalışırken ortaya saldırgan bir canavar çıkarabilirler. Bu nedenle köpek eğitimi konusunda uzman ve işinin ehli insanlar ile bu işlemi geçirmeniz önerilir. Köpek eğitimi uzmanları köpekleri hem eğlendirir hem de öğrenmelerini sağlar. Bir çok eğitmen bunu bir iş ya da bir gelir kapısı olarak değil de bir hobi olarak görürler. Bu nedenle köpeklere sevgiyle yaklaşırlar. Köpek eğitim çiftlikleri köpek eğitimleri için her ayrıntıyı düşünerek köpeğinizin bebeklikten yetişkinliğe sağlıklı ve uysal bir şekilde geçmesini sağlar.

Bu yazı 405 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu