köpek eğitimi

Zekeriyaköy Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Zekeriyaköy Köpek Eğitimi

İstanbul’un ilçesi olan Sarıyer’e bağlı bir köy olan Zekeriya köy son dönemlerde nüfus açısından oldukça büyümüş ve kendini geliştirmiş bir yerdir. Doğanın içinde bir yaşam alanı olduğu için insanların yoğun ilgisini görüyor. Zekeriya köy de evler genellikle villa tipi ya da bahçeli müstakil tarzında olur. Bu nedenle birçok evli hayvan beslenebilecek rahat bir alandır. Zekeriya köy ’de her türlü hayvan besleyicisi vardır. Bu hayvanları sağlığı ve bakımı için uygun hizmet kuruluşları da mevcuttur. Köpek besleyenler için Zekeriya köy Köpek Eğitimi uzman köpek eğitimcileri tarafından verilmektedir.

  Köpeklerle aynı ortamda eğitim verilmeden yaşamak bir hayli zordur. Hem köpek ile aranızdaki bağın kuvvetlenmesi hem de iletişim sağlamanız için köpeğinizin eğitim alması son derece önemlidir. Bunların yanında köpeğin insanların hayatındaki durumlarına ve davranışlarına ayak uydurması için gereklidir. Köpek eğitiminin değişik metotları vardır. Her ne metotla eğitim verilecek olursa olsun bu eğitimin pozitif eğitim kuralları çerçevesinde verilmesi en doğrusudur. Köpek eğitime cevap vermediğinde ya da hata yaptığında bağırmak, dövmek ya da farklı cezalar vermek gibi durumlar son derece yanlıştır. Bu durumlar karşısında köpeğiniz istemediğiniz bir karaktere bürünebilir.

Yanlış verilen eğitimlerin düzeltilmesi ilk verilen eğitime göre bir hayli zordur. Köpekler yaşadıkları travmaların psikolojisini uzun zaman üzerlerinde taşırlar. Bu şekilde davranıldığında köpeğe eğitim vermek yerine kalıcı hasar açılmış olur. Bunlar yerine köpeğe eğitim verilirken sabırlı olunmalı, sevgiyle yaklaşılmalı ve karşılık alındığında ödüllendirmeler ile köpeğe heves verilmelidir. Son zamanlarda birçok köpek eğitim merkezi pozitif köpek eğitimi metotları ile çalışmaktadır. Bu yöntemler sayesinde son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır.

  Köpek eğitim hizmetleri çağımızın aranan hizmet kuruluşlarındandır. Bu nedenle her şehirde fazlaca köpek eğitim merkezi bulunmaktadır. Köpek eğitim merkezi dalında başarılar sağladığında her geçen gün talep artar. Yavruluktan eğitim için verilen köpekler tuvalet eğitimi, itaat eğitimleri, koruma eğitimleri gibi birçok eğitim alanında yetiştirilirler. Köpeğin ilerleyeceği dal üzerinde eğitimler verilmeye devam edilebilir. Bunun yanı sıra köpeklerde bulunan bazı davranış problemlerinin çözümü için çalışır. Köpeğe bazı komutlar öğretilerek gündelik yaşantıda sahibi ile kolay anlaşması sağlanabilmektedir. Köpeklerin günlük atması gereken enerjiler oyunlarla birlikte atılarak günlük egzersiz ihtiyacı da giderilmiş olur.

Kendiniz köpeğinize eğitim vermek istediğinizde sizlere yardımcı olan uzmanlar bulunmaktadır. Bu uzmanlardan alacağınız fikirler ya da evinizde bir uzman tarafından verdireceğiniz eğitimler sonucunda köpeğiniz sizinle yaşamaya ve sizin koyduğunuz kurallara uymayı öğrenecektir. Kendiniz eğitim verirken moraliniz ve tutumunuz son derece önemli olacaktır. Moral bozukluğu ile verilen eğitimler genelde sizi çabuk sinirlendirecek ve köpeği üzmenize neden olacaktır. Köpekler hassas hayvanlardır ve sahiplerine fazlaca bağlılardır. Sahiplerinden gelecek ufak bir ses artışı bile onların kırılmasına üzülmesine neden olacaktır. Köpeğinize eğitim verirken eğlence üzerine kurmalı ve eğlenerek öğrenmesini sağlamalısınız.

Köpek eğitimi konusunda kendinize güveniniz yok ise ve ilk defa köpek besliyorsanız bir uzmandan yardım almanız en doğru karar olacaktır. Yavruluktan ya da herhangi ayında bırakacağınız köpekler son derece güvenli ortamlarda ve son derece sağlıklı ortamlarda eğitimler alacak ve bir süre sonra sizin yanınızda size itaat etmeye başlayacaktır. Çalışan köpek severlerin köpek eğitimine pek ayıracak zamanları kalmayabiliyor. Bu durumlarda da uzmanlara başvurabilirsiniz. Köpek severlerin evlerinde uğramışıyla 4 5 ay sürede öğretemedikleri komutları ya da işleri uzmanlar birkaç gün içerisinde öğretebiliyor. Sağlıklı bir eğitim almasını istiyorsanız köpeğinizi uzman ellere teslim etmeniz en doğru karar olacaktır.

Bu yazı 430 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu