köpek eğitimi

Yeşilköy Köpek Eğitimi

Yeşilköy Köpek Eğitimi

Yeşilköy semti İstanbul’a bağlıdır. İstanbul’un en eski yerleşim alanlarından bir tanesidir. Atatürk Havalimanı’na yakınlığı ile ve gün geçtikçe kalabalıklaşan güzel bir semttir. İnsanlara huzur veren yeşilliği ve sessizliği ile bilinen bir semttir. Bu semt içerisinde hayvan besleme olanağı kolaydır. Her türden hayvanı besleyebilirsiniz. Yeşilköy’ün birçok yerinde evcil hayvan eğitimleri sunan yerler vardır. Köpek eğitimleri için açılmış fazlaca eğitim evi bulabilirsiniz. Yeşilköy Köpek Eğitimi bu alanda en iyi görevi üstlenmeye hazır ve kaliteli hizmet sunmaya yapılandırılmış uzmanlar ile çevrilidir.

  Köpeğiniz ile bir türlü irtibat kurup anlaşamıyorsanız ve rahatsız olduğunuz davranışları var ise bir köpek eğitim uzmanı ile görüşmenin zamanı gelmiş demektir. Ya eğitim görevini kendiniz üstleneceksiniz ya da bir uzmandan kaliteli yardım alacaksınız. Bilgiler vererek sizi yönlendiren köpek eğitim uzmanları köpeğinizin karakteri ile ilgili bilgi sahibi oluyor. Size sorduğu sorular karşılığında aldığı cevaplar ile birlikte karakterini çözüyor ve izlemeniz gereken yolu size anlatıyor. Eğer köpek eğitim uzmanı sizi verdiği cevaplar karşısında tatmin edebiliyorsa bu uzmanı ister evde isterseniz eğitim evinde ücret karşılığında çalıştırabiliyorsunuz. Uzman köpeğinizi en doğru şekilde eğitir ve eğitim sonuçlandığında sonraki aşamalarda size yardımcı olacak bilgiler verir.

  Evde uygulanan köpek eğitimleri daha sağlıklı olur. Köpek hem alıştığı ortamda eğitim alır ki bu da başarı oranını arttır, hem de sahibi yanında olduğunda kendini güvende hisseder. Ev ortamında yaşaması için verilen eğitimler sırasında yaşadığı ortamda olması daha sağlıklı olur. Tuvalet eğitimi sırasında tuvaletini devamlı olarak yapacağı alanı öğrenir. Nerede durup nerede oynayacağını çok iyi pekiştirir. Eğitim sonrasında eğitmen evden ayrıldığında köpeğiniz eğitimini unutmaz ve devam ettirir. Yemeğini nerede ve nasıl yemeli bunu yaşadığı ve sürekli yaşayacağı evde öğrenir.

Misafirlik bir ortam olduğunda nasıl davranması gerektiğini sahibi yanındayken ve misafir geldiğinde öğrenir. Bu da çok daha sağlıklı olacaktır. Şunu da hatırlatmak da fayda var; eğitim evlerinde köpekler çok titiz bir şekilde eğitilir. Ancak eğitim evlerinde köpeğin dikkatini dağıtacak hiçbir şey yoktur. Bu da köpeğin sokağa çıktığında ya da eve geldiğinde dikkatini dağıtacak bir unsur olduğunda aldığı eğitime odaklanamaması demek olur. En sağlıklı ve en güzel eğitim evinizde olandır. Sevimli dostunuzu bıraktığınızda gözünüzü arkada bırakan hiçbir etken olmaz. Çünkü dostunuz ile sürekli beraber olursunuz. Eğitimcinin ona nasıl davrandığı konusunda asla emin olamazsınız. Yanında olduğunuzda eğitmenin tepkilerini ölçme imkanı bulursunuz. Bunun yanı sıra köpek eğitimi konusunda bilgiler edinir, sonraki zamanlarda başka bir köpek sahiplendiğinizde onu kendiniz eğitebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda köpeğinizde oluşabilecek davranış bozukluklarında eğitmenin izlediği adımları izleyerek başarıya ulaşabilirsiniz.

Köpekler insancıl hayvanlardır. Biz insanların nasıl duyguları var ise onlarında duyguları vardır. Bu nedenle eğitim sırasında zoraki ve cezalandırmaya yönelik eğitimlerden uzak durulmalıdır. Yanlış verilen eğitimler sonrasında köpeklerde bazı travmalar kalıcı olabiliyor. Ömür boyu o yanlış eğitimin acısını çekebiliyorlar. Eğitimi eğlenceye dönüştüren oyunlarla köpeğinize eğitim vermelisiniz. Başarılı olduğunda onu ödüllendirerek sevindirmelisiniz ve köpek yaptığı şeyin doğru ve sahibini memnun eden bir davranış olduğunu bilmelidir. Köpekler için sahiplerinin onlara karşı tutumları çok önemlidir. Hata yaptığında ses yükselterek ona kızmak ya da vurmak onu derinden üzecektir. Sonrasında bir komut verdiğinizde o komutu uygularken korkacak ve uzaklaşacaktır. Eğitime cevap vermemeye başlayacaktır. Bu nedenle köpek eğitiminde ilk kural pozitif ve sabırlı olmaktır. Bir bebek edasıyla ona ilgili yaklaşmak gerekir.

Bu yazı 366 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu