köpek eğitimi

Yavru Rottweiler Eğitimi

Paylaş
 

Yavru Rottweiler Eğitimi

Bir Alman köpek ırkı olan Rottweiler cinsi köpekler, özünde oldukça duygusal, insancıl, sevgi dolu ve sadıklardır. Rottweiler ırkına ait köpekler, sahiplerine olan bağlılıkları ve sahipleri ile kurdukları özel ilişki ile anılan köpeklerdir. Bu kadar sadık, duygusal ve bağlı bir köpek cinsi olmalarına karşılık, yanlış eğitim ve bilinçsiz sahipler nedeniyle, çevreleri için büyük bir tehdit unsuru olabilirler. Rottweiler cinsi köpeklerin, saldırgan ve kavgacı tavırları herkes tarafından bilinir. Ancak çoğu kişi bu sorunlu davranışların Rotweiler cinsi köpeklere verilen yanlış eğitimden ya da eğitim verilmemiş olmasından kaynaklandığını bilmezler. Oysa doğru bir şekilde eğitilen Rottweiler cinsi köpekler, çok sadık bir dost, iyi bir arkadaş olabilirler.

Çocuklarla arasının oldukça iyi olması da, Rottweiler cinsi köpeklerin bilinmeyen özellikleri arasındadır. Rottweiler ırkına ait köpekler, özellikle ilk defa köpek sahibi olan kişiler için ve köpek eğitimi ile bu cins köpeklerle ilgili gerekli bilgi ve deneyime sahip olmayan kişiler tarafından hiç uygun değildir. Rottweiler cinsi köpeklerin, bakımı, beslenmesi, en önemlisi de, çevreye karşı tehdit unsuru olmamaları için eğitimi çok özel ve özveri isteyen bir durumdur. Çünkü gerekli eğitimleri almayan Rottweiler cinsi köpekler, iri vücutları ve güçlü çene yapıları ile saldırgan tavırlar içine girip, vahşi davranışlar sergilediklerinde, çok ciddi olumsuz sonuçlara neden olabilirler.

Rottweiler cinsi köpekler, doğru eğitildikleri takdirde, iyi bir aile köpeği olabilirler. Rottweiler köpekler tam bir bekçi ve koruma köpeği özelliği taşımaktadırlar. Polis köpeği, iz bulma, arama ve kurtarma köpeği gibi birçok alanda kullanılırlar ve bu konularda çok da başarılı köpeklerdir. Rottweiler köpeklerin eğitimine henüz iki aylıkken başlanılması çok önemlidir. Her köpek cinsinde olduğu gibi eğitimine geç kalınan Rottweiler cinsi köpeklere, istenilen eğitimin verilmesi oldukça zordur. Yavru Rottweiler eğitimi, oldukça hassas bir konudur ve kesinlikle doğru uygulanması gereken bir süreçtir. Rottweiler köpeklerin özünde bulunan dost ve sevgi dolu davranışların ortaya çıkarılmasının yolu, iyi, yeterli ve doğru verilen bir eğitimden geçmektedir.

Yavru bir Rottweiler’a öğretilmesi gereken ilk şey, nerde nasıl davranması gerektiğidir. Yapmaması gereken hareketleri, özellikle insanların üzerine atlamaması gerektiğini, daha yavruyken öğrenmelidir. Rottweiler cinsi köpekler, eğitime çok hevesli köpeklerdir. Oldukça zeki olan bu köpek cinsi, ayrıca tam anlamıyla işçi köpeklerdir ve kendilerine verilen eğitimi, bir iş olarak algılayıp, son derece başarılı olurlar. Rottweiler cinsi köpeklerin sosyalleşmelerinin sağlanması da, oldukça önemli bir eğitim aşamasıdır. Yine yavruluk döneminde verilmesi gereken sosyalleşme eğitimi, mutlaka bilinçli ve doğru bir şekilde verilmeli ve asla bu konuda taviz verilmemelidir.

Doğru ve yeterli düzeyde eğitilen Rottweiler ırkına ait köpekler, saldırgan ve vahşi tavırlar sergilemeyecek ve çevresi ile uyum içinde olacaktır. Eğitimli bir Rottweiler, iyi bir aile köpeği olarak karşımıza çıkmakta, sevgi dolu ve sadık bir köpek olacaktır. Saldırgan tavırlarının önüne doğru bir eğitim ile geçilebilen Rottweiler cinsi köpekler, eğitim aldıkları takdirde, oldukça uysal bir köpeğe dönüşeceklerdir. Oldukça koruyucu bir aile köpeği olan Rottweiler köpekler, eğitim sonunda, nerde, ne zaman, nasıl davranmaları gerektiğini bileceklerdir.

Yanlış bilinen olumsuz özelliklerine rağmen, oldukça sevecen olan bu köpeklerin eğitim sayesinde vahşi davranışları son bulacak, birçok alanda insanlara yardım eden ve işe yarayan bir köpek cinsi haline geleceklerdir. Rottweiler cinsi köpeklerin, doğru kişilerin elinde olması, bilinçli eğitim verilmesi, eğitimin zamanında ve yeterli düzeyde, doğru bir şekilde sağlanması, bu köpek cinsinin çevresine zarar yerine yarar getiren köpekler olmasına neden olacaktır.

Bu yazı 1379 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu