köpek eğitimi

Ucuz Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Ucuz Köpek Eğitimi

Köpek sahipleri köpeklerinin itaatkâr ve her istediklerini yerine getirmelerini isterler. Köpek sahipleri bunu gerçekleştirmek için köpeklerine çeşitli eğitim verirler. Bazen kendileri ev ortamında eğitim verebilmektedirler. Bazen ise köpek eğitim merkezlerine götürerek eğitim görmelerini sağlarlar. Çünkü köpek eğitimi kolay olmadığı gibi bazen de yardıma ihtiyaç duyulur. Ve köpek eğitimi verilirken küçük yaşta verilmesi daha uygun olmaktadır. Büyümeye kadar eğitimin tamamlanması gerekir.

Ucuz köpek eğitimi veren yerlerde bulunmaktadır ve kaliteli olanlarda vardır. Köpek eğitimi verilirken öncelikle köpek sahiplerinin de eğitim alması gerekir. Ucuz köpek eğitimi denildiğinde zaten köpek sahiplerinin kendi ev ortamında verdikleri eğitimdir. Köpek otelleri, köpek pansiyonları, köpek çiftliklerinde ve köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitim uzman kişiler tarafından eğitim ve köpek başına ücret alınarak eğitim verilmektedir. Köpek eğitiminde verilen eğitimler daha sonraki zamanlarda da kalıcı olsun diye her zaman tekrarlanır. Bu tekrarların köpek sahiplerinin ev ortamında da uygulanması önerilmektedir.

Köpekler akıllı ve insan dostu olarak bilinir. Bu yüzden eğitimde öğrenmesi için çok üstelememek gerekir. Çünkü inatlaşmaya başlarlar ve eğitim gerektiği gibi verimli olmayabilir. Eğitim verilirken saati ve dozunu iyi ayarlamak gerekir. Köpeklere eğitim vermek zor ve sabır gerektiren bir iştir. Birçok eğitim çeşitleri vardır ve bunlar köpeklere farklı şekilde uygulanır. Her köpeğe aynı eğitim uygulanmaz ve cinslerine bakılarak eğitimleri verilir. Köpek sahipleri köpeklerine kendileri eğitim vermek istedikleri zaman uzman eğitmenler tarafından iyi eğitim almış olmaları lazım. Çünkü köpeklerde daha sonraki zamanlarda kalıcı davranışlar görülebilir.

Köpek sahipleri köpek eğitiminde ciddi iseler para vererek bu eğitimi tamlayabilirler. Eğitimde birçok şey bulunmaktadır. Tuvalet eğitimleri, yeme alışkanlıkları, uyuma saati, gezme, gel, git, bekle, dur gibi çeşitli eğitimler verilmektedir. Köpeklerin yaşlarına göre eğitimin ne zaman verileceğini uzman eğitmenler belirlemektedir. Yavru köpeklere her şey anlatılmaz yani her eğitim verilmez. Köpekler belli yaşlara geldiklerinde öğrenecek şeyler ve büyüdükçe farklı eğitimler görebilmektedir. Eğitim verilirken belirli günler veya saatlerde eğitimler köpek sahiplerinin evinde giderek de eğitim verilir. Köpek eğitimi verilirken köpek sahiplerinin de aynı ortamda bulunması gerekir. Köpeklerin rahat davranması ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Tekrarların yapılması köpekler için önemlidir. Eğitimlerin ucuz veya pahalı olmasına bakılmamalıdır. Kaliteli olan eğitim daha kalıcıdır. Eğitimin ucuz ve pahalı olması da eğitmenlere bağlıdır. Ödeme konusunda kolaylık sağlayabilmeleri mümkündür.

Köpeklerin düzenli olarak eğitim almaları da önemlidir. Günün sonunda eğitimin verimliliği daha iyi anlaşılır. Köpek eğitiminin aşaması ikiye ayrılır. Bunlar temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi olmaktadır. İlk eğitim olan temel itaat eğitimi diğer eğitimlerin başlangıcı olmaktadır. Bu eğitimi iyi alamayan bir köpek diğer eğitimleri yerine getiremeyebilir. Eğitimler her ırk için aynı olmamakta ve algılama yeteneklerine göre değişmektedir. Bu eğitimler köpeklerin uyumlu yaşaması için önemlidir. Temel itaat eğitimini almış köpekler ileri itaat eğitimini kolaylıkla alırlar. Köpek eğitiminde son aşama olarak bodyguard ve alan koruma eğitimidir. Ev ortamına uyum sağlaması için en önemli eğitim Ev içi uyum ve sosyalleşme eğitimidir. Bu eğitimde köpeklere verilen eğitim 3 veya 6 ay arası köpeklerden itibaren başlamaktadır.

Ev içerisindeki kuralları bunlara nasıl uyacağı içerde ve dışarda nasıl davranacağını öğretilen davranışlar olmaktadır. Köpek sahipleri ve köpeklerin beraber uyum içinde yaşaması için gereklidir. Aynı şekilde tuvalet eğitimi de çok önemli olmaktadır. Köpeğin tuvaletini nereye yapacağı bilinmediği için bu eğitim yöntemi gerekli olmaktadır. Eğitimin kalıcı olduğu bu eğitim yöntemiyle daha çabuk anlaşılır.

Bu yazı 492 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu