köpek eğitimi

Şişli Köpek Eğitimi Merkezi

Paylaş
 

Köpeğimizi ev içinde beslemeye karar verdikten sonra en büyük sorunlardan biri köpeğin tuvalet eğitimidir. Çünkü köpekler ihtiyaçlarının geldiği yerde tuvaletini yapmak ister. Bu durum ev içinde gerginliğe ve kötü koku oluşmasına yol açar. Eğer köpeğiniz yanlışlıkla bir yere tuvaletini yaparsa o bölgeyi iyice temizleyin. Çünkü o bölgede koku kalırsa köpek içgüdüsel olarak tekrar aynı yere tuvaletini yapar.

Öncelikle ev içinde tuvalet eğitimi için köpeğinizin kendini rahat hissedeceği bir yer seçilmelidir. Tam tuvalet noktasının bulunduğu yerin zeminine gazete kağıdı sermeniz gerekiyor. Her yemekten sonra köpeğinizin bu bölgenin akınında bulundurun ve tuvalet eğitiminin İlk birkaç günü tuvalet alanının olduğu odada kalmasını sağlayın. Köpekler genellikle yemek ve su içme işleminden bir saat sonra tuvalet ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu bilgi köpek sahipleri için son derece önemlidir. Köpek tuvalet eğitimi konusunda profesyonel destek almak sizin için çok daha kolay olur. Bu konuda Şişli Köpek Eğitimi hizmetine başvurabilirsiniz. 

Köpeklerde Dışarıda Tuvalet Eğitimi 

Köpeklerde dışarıda tuvalet eğitimi öncesinde unutulmaması gereken bir kural vardır. Dışarıyı da tıpıkı evimiz gibi tertemiz bırakmamız gereklidir. Bu nedenle köpeğimizle dışarı çıkarken mutlaka yanımızda tuvalet poşeti bulundurmalı ve köpeğin tuvaletini ortadan kaldırarak çöpe atmak en doğrusu olur. Köpeklerde dışarıda tuvalet eğitimine başlamak için öncelikle köpeğinizin üçüncü ayını tamamlaması gereklidir. Eğer profesyonel yardıma ihtiyaç duyarsanız Şişli Köpek Eğitimi merkezleri bu konuda sizlere uzman desteği sağlar. 

Tuvalet Eğitiminde Sabır Ve Disiplin 

Köpek eğitimlerinin her aşamasında bir düzen ve disiplin olmalıdır. Köpeğiniz bu düzenin farkında olursa sizin otoriterinizi de kabul eder. Tuvalet eğitimi konusunda bu düzenin size büyük faydası olur. Disiplin ve düzen gerçekten önemlidir ancak bunların yanında sabırlı olmanız da büyük önem arz eder. Çünkü köpeklerin eğitimi sürecindeki algıları oldukça farklıdır.  Şişli Köpek Eğitimi merkezleri her konuda olduğu gibi köpek tuvalet eğitimi konusunda da kapsamlı hizmetler sunar. Uzman desteği alarak köpeğinize tuvalet eğitimi vermeniz hem sizin hem de köpeğiniz açısından çok daha yararlı olur.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Ne Kadar Zaman Alır 

Köpek tuvalet eğitimi konusunda en fazla merak edilen konu tuvalet eğitiminin ne kadar zaman alacağıdır. Çünkü eğitim süreci köpeğin ırkı büyüme hızı yetiştirilme tarzı ve eğitimin nasıl ve hangi koşullarda verildiği bu süreci etkiler. Ancak genel olarak şunu söyleyebiliriz ki minik dostunuz ergenliğe erişene kadar yani üç aylık zamanını geçene kadar tam anlamıyla tuvalet alışkanlığı kazanamaz. Yetişkin köpeklerde ise tuvalet eğitimi süreci yavru köpeklere göre biraz daha uzun sürer. Şişli Köpek Eğitimi uzmanlarından köpek tuvalet eğitimi konusunda profesyonel destek alarak bu süreci en iyi şekilde geçirebilirsiniz. 

Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi İçin En Uygun Zaman 

​​​​​​​Köpek eğitimlerinin her aşaması sakin dikkatli ve sevgi ile uygulanmalıdır. Köpeğinizi  yaşı ne olursa olsun ona tuvalet eğitimi verirken sabırlı ve dikkatli olmalısınız. Bu süreç tamamen düzenli uygulama ve sabırla işleyen bir süreçtir. Köpeğinize şiddet uygulamanız bağırmanız ya da aç bırakmanız son derece yanlış davranışlardır. Unutulmamalıdır ki köpeklerle yaşamış olduğunuz böyle kriz anları onların asla aklından çıkmaz ve onların size olan bağlılığını azaltır.

 Bu nedenle köpek sahibi olduğunuzda ya da köpek sahiplenmeyi düşündüğünüz süreçte bunun bilincinde olmanız gereklidir. Şişli Köpek Eğitimi konusunda profesyonel hizmet sunan merkezimizden köpek eğitimi konusunda destek alabilirsiniz. Bizimle irtibata geçerek uzman eğitmenlerimiz ile görüşmeniz mümkün. 

Bu yazı 528 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu