köpek eğitimi

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler doğal ortamlarından uzaklaştırılıp ev ortamı ve benzeri alanlara alınıp sahiplenilmek istendiğinde bir takım yaşam kurallarını öğrenmek zorundadır.Bu yaşam kuralları kendi doğal ortamından uzaklaşmış köpekler için gereklidir. Bunlar; itaat etme, besin tüketme alışkanlıkları,emir ve komut öğrenme,tuvalet eğitimi gibi vb. kurallardır. Bu kurallara uyan bir evcil hayvanın rahatlıkla ev ortamına ve sahibine bağlı kalacağı görülecektir. Peki bu eğitimi köpekler üzerinde nasıl gerçekleştirebiliriz? Sahibi tarafından zorlanan bu eğitimler,belli bir eğitim merkezinde öğrenilmesi uygulanması sağlanmalıdır. Bu işin eğitimini almış eğitmenler tarafından aşama aşama köpekler eğitilmektedir. Örneğin;itaat etme,ileri itaat etme ve en son olarak tuvalet eğitimi. 4 seansta uygulanan bu eğitim evcil hayvanlar ve sahipleri için yararlıdır.

Sarıyer Köpek Eğitim Merkezi Hakkında;

Alışma konusunda zorlanan köpeklerin, uyumsuzluk problemi yaşayan köpekler için, doğal yaşam alışkanlıklarından kurtulamayan köpekler için, beslenme zorlukları yaşayan, sahibinin sözünü dinlemeden hareket eden köpekler için Sarıyer köpek eğitim merkezi tam ve destekli eğitim programlarıyla 4 seans da köpeklerin özelliklerine göre işlemleri bitirmektedirler.

Özellikle yavru köpeklerin bu köpek eğitimi alışkanlıkları kazanmaları yetişkin köpeklere göre daha zordur. Tavsiye dilen yavruluk evresinde olan köpeklerin zaman kaybetmeden bu tür eğitim uygulamalarına dahil edilip büyüme evresine kadar çevresine ve sahibine uygunluğu ve düzeni sağlanmalıdır.Sarıyer köpek eğitim merkezindeki uygulamalar ile köpeklerin sadece sahibine itaat edecek şekilde eğitildiği görülecektir. Bu eğitimler her ırk üzerinde yapılabilmektedir. Ve köpeklerde herhangi bir davranış problemi yoksa eğer bu eğitimler ile kısa bir sürede sonuçları alınacaktır.

Bu eğitim merkezinin amacı; kendi doğasından uzaklaşmış köpeklerin en kısa sürede sahibine ve yaşayacağı ortama alıştırmaktır. Evcil hayvanlar dışında belli kurum ve kuruluş için sahiplenilen koruyucu köpekler ve güvenlik için alınan köpeklerin eğitimi de bu eğitim merkezinde gerçekleştirilebilir.Evcil hayvanın nasıl bir yapıda ve hissiyatta olmasını istiyorsanız eğitim uygulamaları buna yönelik uygulanarak işlenmektedir. Bu eğitim evresinde köpek sahiplerinin belli aralıklarla eğitim merkezine gelmesine müsaade edilmektedir.

Eğitim ve Uygulama Şekilleri;

İlk adım eğtimi;

Bu tür uygulamalara ilk kez dahil olan köpekler için ilk adım eğitimleriyle başlanmaktadır. Bu da temel itaat eğitimleridir. Bu eğitim tasma ile yapılmaktadır. Tasma sayesinde köpekle göz teması sağlanırken bir takım öğretilen komutları daha çabuk kavrayabilmektedir. Örneğin; gel, otur, bekle, otur veya bekle, yat, aferin, yat veya bekle, takip et, yürü, hayır vb. komutlardır. Bu komutlar köpeklerde herhangi bir davranış sorunu yoksa 1 ay içinde bu eğitim başarılı bir sonuca ulaşabilmektedir.

İkinci eğitim aşaması;

İlk eğitim aşamasını başarı ile geçen köpekler bu evrede ileri itaat eğitimi alacaklardır. Bu eğitim fizyolojiden ziyade psikolojik bir eğitim içeriğidir. Bu evrede sahibine itaat etme ve yabancıya karşı sınırını koruma evresidir. Örneğin; yabancıya gitmemesi, yabancının vereceği yemekten yememesi, yabancının komutlarına itaat etmemesi, sahibi ile yabancının ses tonunu ayırt edebilme vb. durumlardır. Bu eğitim aşamasında ise; tasma olmadan da itaat etmeyi öğrendiği uygulamadır. Yakından yapılan komutlar bu sefer uzaktan yapılmaktadır. Böylece köpeklerin sahiplerinin seslerini uzak mesafeden de tanımasını sağlayacaktır. Örneğin; uzaktan kalk, yat, otur, bekle, getir vb. komutlar gibi.

Üçüncü eğitim aşaması;

Son aşama olarak köpeklerin ev ortamına uyum sağlaması için eğitildiği evredir. Genel olarak besin tüketme ve tuvalet alışkanlığı kazandırılmasıdır. Köpeklerde herhangi bir davranış sıkıntısı yoksa bu eğitimi de 1 ay içerisinde 4 seans uygulamasında kazanabilmektedirler. Eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak isteyen köpek sahiplerinin resmi internet sitesi üzerindeki iletişim adresinden ulaşmaları gerekmektedir.

Bu yazı 432 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu