köpek eğitimi

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

İnsan yaşamının toplumsal bir şekilde sürmesinin sağlayıcılarından biri de evcilleştirdiği hayvanlar olmuştur. Kimi zaman işlerinde yardımcı, kimi zaman ailesini korunma ihtiyacının karşılanması, kimi zaman da herhangi bir engelli hizmeti için köpeklerin evcilleştirilmesi tercih edilmektedir. Algılama düzeylerinin yüksek olması, yetenekleri ve eğitilebilir olmaları tarih boyunca insanın ilgisini çekmiştir.

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi birlikte yaşadığımız köpeklerin ırkı, cinsi ve karakterine uygun şekilde eğitilmesi konusunda hizmet vermektedir. Her köpeğin kendi özelliklerine ve evcilleştirilmesindeki ihtiyaca yönelik bir eğitim alması gerekmektedir. Sadece ev hayvanı olarak sahiplenilen köpekler de dahil olmak üzere insanlarla birlikte yaşayacak olanların doğru ve iyi bir eğitim alması şarttır.

Annesinden ayrıldıktan sonra insan ailesine dahil olan köpeklerin içgüdülerinin doğru şekilde yönlendirilmesiyle ev hayatına alışması oldukça zorlu bir süreçtir. Karakter özelliklerine ve ev yaşamına uygun şekilde eğitim alması gerekmektedir. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi alanında uzman ve deneyimli ekibiyle köpek psikolojisini doğru tanımlayabilen, davranış değişikliği konusunda eğitim verebilecek şekilde çalışmaktadır. Sadece ev yaşamında bile barınma koşulları, beslenme düzeni, tuvalet ihtiyacını giderme gibi temel ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda köpeklerin kendilerine uygun şekilde eğitilmeleri gerekmektedir. İçgüdülerinin doğru yönlendirilmesi, düzen seven davranış şekillerinin ev yaşamıyla uyumlu şekilde düzenlenmesi uzmanlar gözetiminde uygulanmalıdır.

Doğru bir eğitimden mahrum bırakılan köpekler düzen isteyen yaşam şekillerini kendi kurallarına göre gerçekleştirmektedir. Düzeni seven, sürü hayvanı olan köpeklerin kendi kurallarını uygulamaları insanlar için her zaman zorlayıcı olmaktadır. Bir süre sonra öfkesi kontrol edilemeyen, aykırı davranışlar sergilediği öne sürülen hayvanlara dönüşebilmektedir. Halbuki köpekler eğitilebilen, uyumlu canlılardır. Düzensiz, öfkeli, ne yaptığı belli olmayan köpeklerin bu davranışlarının nedeni iyi eğitim sağlayamayan sahipleridir. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi her köpeğin ırkı, cinsi, yaşı ne olursa olsun eğitim alabilmesini, dolayısıyla insanlarla uyumlu şekilde yaşamasını sağlamak için çalışmaktadır. Köpek sahiplerinin de katılmasıyla uygulanan eğitimler sonunda kaliteli bir yaşam sunulmaktadır.

İnsanların en büyük yardımcısı olan köpeklerden yetenekleri ölçüsünde birçok işkolunda yararlanılmaktadır. Bekçilik, avcılık, korunma, arama kurtarma gibi işkollarında köpeklerin yetenekleri doğru yönlendirilmeyle uzmanlaşmasına izin vermektedir. Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi ihtiyaç duyulan işkollarında yeteneklerinden faydalanılması için köpeklerin doğru eğitimini sağlamaktadır. Hangi işkolunda en doğru köpek ırkı ve türünün uygun olduğu konusunda uzman görüşüne başvurulmalıdır. Doğru bir ırkın sahip olduğu yetenekler ölçüsünde söz konusu ihtiyaçlara cevap verebildiği tarihsel gerçeklerdendir.

Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi insan yaşamını kolaylaştıracak ve aynı zamanda güzelleştirecek olan köpeklerimizin sağlıklı ve kaliteli bir eğitim almaları için çalışmaktadır. Veteriner ve konusunda uzman deneyimli bir ekip tarafından kurulan merkezimiz, sizlere en yakın yerde hizmet vermektedir. Köpeklerin sahipleriyle birlikte eğitime katılmaları için en uygun ortam hazırlanmıştır. Merkezimizin sunduğu hizmetlerden en iyi şekilde faydalanmanız için sizi yerimize bekliyoruz.

İster ev hayvanı, ister herhangi bir işkolunda yardımcı olarak edinilen köpeklerin eğitimlerinin bir bölümünün yaşadığı alanda sürdürülmesi gerekmektedir. Köpek eğitmenlerimizle beraber yaşadığı ortamda kuralların öğretilmesi ve nasıl uygulanacağı konusunda eğitim alan köpeklerin daha sağlıklı bir yaşam sürdürdükleri gözlenmiştir. Sahipleriyle beraber eğitime katılan köpeklerin de sahiplerinin bu kuralların bir parçası olduğunu öğrenmeleri sağlanmaktadır. Böylece eğitmenini dinleyen ama sahibini dinlemeyen köpeklerin ortaya çıkması engellenmektedir.

Sahiplenilmiş her köpeğin sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yaptırılması, barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçlarının giderilmesi gerekmektedir. Köpeklerin kendi yaşam tarzını insanlarla uyum şeklinde sürdürmesi için eğitilmesi köpek sahiplerinin sorumluluğundadır. Bu sorumluluğunuzu sizlere paylaşmak, en uygun şekilde uygulanması için merkezimize bekliyoruz.

Bu yazı 379 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu