köpek eğitimi

Pozitif Eğitim Merkezi

Paylaş
 

Pozitif Eğitim Merkezi

Pozitif eğitim, hem köpekler için hem de köpek sahibi için eğitimi iki taraf açısından da eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan bir eğitim sistemidir. Pozitif eğitimin ilk kuralı eğitimin köpeğin sahibiyle birlikte ve köpeğin yaşadığı ortamda yapılmasıdır. Pozitif eğitim köpeğin temel eğitimi için düzenlenen bir eğitim sistemidir. Köpeğinizi pozitif eğitim denene eğitim yöntemi ile eğitmek çok sorumluluk gerektiren ve verilen eğitimin yüksek oranda başarı ile tamamlanan bir eğitim sistemidir. Bu nedenle de köpek alırken bu sorumluluğu alıp almayacağınızı çok iyi düşünmeniz gerekmektedir.

Çoğu kişi sadece köpeğin beslenme, tuvalet, egzersiz gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini düşünüp köpek almaya karar vermektedir. Köpeklerin insanlarla birlikte yaşayabilmeleri için yukarıda belirttiğimiz temel ihtiyaçlarının haricinde eğitim almaları da gerekmektedir. Bir köpeğin mutlu olabilmesi ve çevresindeki insanlarla uyum içinde yaşayabilmeleri için en azından gel, bekle, otur, yat gibi temel komutları öğrenmeleri gerekmektedir. Bu da eğitimle mümkün olmaktadır.

Eve aldığınız köpeğin eğitimi sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer köpek eğitimi konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz eğitimi konusunda bir ön hazırlık yapıp ondan sonra köpek almanız tavsiye edilmektedir. Evinizde köpeğinize eğitimi kendiniz verebileceğiniz gibi uzman bir kişiden yardım da alabilirsiniz. Önemli olan her iki durumda da eğitim sırasında köpeğinizin yanında olmanız ve köpeğinizin kendi yaşadığı evde eğitim almasını sağlamanız. Çoğu köpek yetiştirme merkezleri kendi yerlerinde köpeğe pozitif eğitim verdiklerini öne sürerek insanları kandırmaktadır.

Pozitif eğitim için eğer uzman bir kişiden yardım almayı düşünüyorsanız ve görüşmeye gittiğiniz kişi size bu eğitimi kendi evinde ya da köpek eğitim merkezinde vereceğini söylüyor ise bu tarz bir eğitimden kesinlikle uzak durun. Pozitif eğitimi benimsemiş gerçek bir Pozitif Eğitim Merkezi, siz köpeğinizin evinizden başka bir yerde eğitilmesini isteseniz bir bunu kabul etmeyecektir. Çünkü pozitif köpek eğitiminin ilk kuralı sahibiyle birlikte köpeğin kendi evinde eğitilmesidir.

Pozitif eğitim ile köpeğin kendi ortamında ve sahibi ile birlikte eğlenerek öğrenmesi amaçlanmaktadır. Eğlenceli geçen eğitim ise köpeğin komutları daha kolay öğrenmesini ve öğrendiği komutların da kalıcı olarak hafızasında kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca köpeğin evde eğitilmesi köpeğinizin kendine olan güvenini artıracak, sizin onu bırakma korkusunu yaşamasının önüne geçecek ve sizin yanında olmanız ise köpeğiniz ile aranızdaki iletişimi güçlendirecektir. Kendine güvenen ve hiç bir zaman terk edilme korkusu yaşamayan bir köpek de size sadık ve mutlu bir şekilde hayatını sürdürecektir.

Eğer yukarıda anlattığımız sorumluluklara sahip iseniz ve evinize bir köpek almaya kesin karar verdiyseniz eğer köpek eğitimi konusunda da hiç bir bilgiye sahip değilseniz sizin için en ideal yok bir Pozitif Eğitim Merkezi ile çalışmak olacaktır. Hatta daha köpeği almadan önce bir pozitif eğitim merkezine giderseniz, köpeğiniz daha eve gelmeden önce uzman kişiler tarafından bir pozitif eğitim planı yapılarak evinizde ailenizin yeni üyesi için gerekli düzenlemeler köpek eğitim merkezi tarafından yapılacaktır. Bu sayede köpeğiniz eve geldiği ilk andan itibaren bu detaylarla uğraşmadan eğitmeninizle birlikte pozitif eğitime başlayabilirsiniz. Pozitif Eğitim Merkezinden size gönderilen köpek eğitim uzmanı sizin yanınızda köpeğinize verdiği eğitimin yanında ayrıca köpeğinizin mutlu olması için size de ufak bir eğitim verecektir. Bu şekilde köpeğinizle nasıl iletişim kurabileceğinizi, ona bir komutu nasıl öğretebileceğinizi siz de uygulamalı olarak öğrenme şansına sahip olacaksınız. Pozitif eğitimin sonunda ise köpeğinizle bundan sonraki hayatınızda daha iyi iletişim içinde olacak ve istediğiniz komutları daha kolay öğretebilme yeteneğine sahip olacaksınız.

Bu yazı 372 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu