köpek eğitimi

PomeranianBoo Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Pomeranian cinsi köpekler çoğunlukla süs köpeği olarak beslenir ve oldukça sağlıklı ve sağlam bir yapıları vardır. Aynı zamanda popülerliği çok fazla ve fiyat olarak da değeri yüksek hayvanlardır. Sahibinin ve köpeğin yaşamını kolaylaştırmak, daha eğlenceli bir hale gelmesi ve daha fazla sonuç elde edebilmek adınapomeranianboo köpek eğitimi oldukça önemlidir. Köpeğin pozitif olarak eğitim almasının önemi çok büyüktür. Köpeğin eğitim süresi boyunca keyif alması ve köpeğin yaşadığı alanda sahibi ile beraber uyguladıkları eğitime pozitif eğitim denir.

Köpeklerin algıları oldukça açıktır. Bu nedenle verilen eğitimlerde çok başarılı olurlar. Fakat bir köpeğin diğer canlılarla uyum içerisinde olabilmesi için gel, bekle, otur ve yat komutları çok önemli bir yere sahiptir. Her geçen gün köpek besleyen kişilerin sayılarının artış göstermesine bağlı olarak, veteriner klinikleri, köpek eğitim merkezleri ve köpek bakım evleri ve köpek hastanelerinin de fazlalaşması ve önemli bir yere sahip olmasına olanak sağlamıştır. Herkesin ihtiyacını karşılayacak kapasitede ve herkesin çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceği kadar yaygın bir hale gelmiştir. Köpek eğitimi verilirken köpeğin komutları yerine getirmesi amacıyla bile olsa kesinlikle şiddete başvurulmaması gerekir.

Pomeranian Köpek Eğitimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pomeranianboo köpek eğitimi esnasında köpek, mutlaka ödüllendirilmeli, hoşlandığı aktivitelerle meşgul olması bu cins köpekler için oldukça önemlidir. Bu hususta köpeğe verilecek olan eğitim için birçok eğitim merkezi vardır ve köpeğe verilecek olan eğitimler hem ev hem de bu eğitim merkezlerinde verilebilir. Bu tamamen isteğe bağlı olarak ister evde istenildiği takdirde ise köpek bir süreliğine eğitim merkezine teslim edilerek eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamaları sağlanabilir.

Köpek eğitimi yavru köpek uyum, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, işaret dili eğitimi ve davranış eğitimi olarak sıralanabilir. Eğitim esnasında köpeğin hassas olduğu konular, köpeğin almış olduğu eğitimde başarı sağlaması için çok önemli bir husustur. Yani köpek sahibinin moralinin bozuk olduğu zamanlarda asla eğitime devam edilmemeli ve ara verilmelidir. Köpek verilen komutları başarılı bir şekilde yerine getirdiği takdirde mutlaka yiyecek ve sevgi ile ödüllendirilmeli ve köpek için eğitimin eğlenceli bir hale gelmesi için her eğitimden sonra köpek ile mutlaka oyunlar oynanmalıdır. Bu sayede köpek bir sonra ki eğitim için sabırsızlanacaktır. Aynı zamanda verilen eğitimler sırasında köpek sahibinin kararlı ve sabırlı olması eğitimin başarılı olması adına çok önemlidir.

Eğitimin Köpeğe Katkıları Nelerdir?

Köpeğe verilecek olan eğitim sayesinde köpeğin istenmeyen birçok davranışı kontrol altına alınabilir ve düzeltilebilir ve köpeğe pozitif olarak birçok katkı sağlar. Davranış sorunları çoğu zaman çok zor şekilde düzeltilir. Ancak birçok yöntem denenerek bu sorundan kurtulmak mümkündür. Eğitimin zorlaşması nedeniyle köpeğin negatif düşüncelere kapılmasına neden olacak davranışlar ve şiddet kesinlikle uygulanmamalıdır. Köpek ile geçirilecek olan hayatın daha kaliteli bir hal alması ve hayatın daha kolay yaşanılır olması amacıyla eğitim çok önemli bir faktördür. Bu eğitim mutlaka alanında uzman kişilerden yardım alınarak verilmelidir ve yanlış yöntemlerden uzak durulmalıdır.

Köpek eğitimi verilirken köpeğin her iki tarafında bu eğitimden zevk aldığını hissetmesi gerekir. Bu nedenle köpek sahibinin moralinin bozuk olması köpeği de etkileyeceğinden böyle zamanlarda eğitime mutlaka ara verilmesi gerekir. Köpek verilen komutları yerine getirdiği zaman mutlaka ödüllendirilmeli, eğitimler asla yemekten sonra yapılmamalıdır, eğitimden sonra köpek ile mutlaka oyunlar oynanmalıdır, köpeğin eğitim esnasında başarılı olması durumunda başarılı olduğu noktada eğitim bitirilmeli ve köpeğin bu başarıdan kaynaklı sevinci yaşamasına izin verilmelidir.

Bu yazı 290 kere okundu.
Etiketler:
PomeranianBoo
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu