köpek eğitimi

Pendik Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Köpekler sadık olarak bilinen bir canlı türü olduğundan dolayı evcil hayvanlardır. Her ne kadar evcil olsalar da köpeklerin doğru eğitimleri alması önemlidir. Eğitim önemli kurallardan oluşur. Fakat bu kuralların doğru olarak uygulanması önemlidir. Pendik köpek eğitimi köpeklerin nasıl eğitilmesi gerektiği konusunda önemli bilgiler sunuyor. Köpek eğitimi köpeklerin cinsine, yaş grubuna da uygun olarak verilmesi gerekir. Köpek eğitimi verilirken profesyonel destek alabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi köpeğiniz için de eğitim verme imkanınız vardır. Fakat pek çok köpek sahibi köpeklerin nasıl eğitileceği hakkında yanlış bilgiye sahip olduğundan dolayı köpeklerin daha çok vahşileşmesine neden olabiliyor. Bu gibi durumların üstesinden gelebilmek için köpek eğitimini doğru olarak vermek önemlidir.

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpek eğitiminde doğru bilinen pek çok yanlış anlayış vardır. Bunların başında köpekleri şiddet yolu ile eğitmek gelir. Hiçbir canlı şiddet ya da dayak yolu ile eğitilemez. Köpekler söz konusu olduğunda dayak ya da şiddet ile eğitimin köpeklere yarardan çok zarar vereceğini unutmamak gerekir. Bunun yanı sıra köpekleri şiddet yolu ile eğitmek aynı zamanda köpeklerin daha çok vahşileşmesine neden olduğundan dolayı köpek sahiplerinin de zarar görmesine neden olacaktır. Köpek eğitiminde bu nedenle pozitif eğitim anlayışını kullanmak önemlidir. Pozitif eğitim köpek eğitiminde köpeklerin daha uysal ve sahibinin sözüne daha çok güvenir olmasını sağlar. Köpek eğitimi konusunda uzman destekler alarak çok daha kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilirsiniz. İstanbul’un önemli semtlerinden biri olan Pendik’te köpek eğitimi konusunda eğitimli olan merkezleri tercih edebilirsiniz. Köpek eğitimi kadar eğitimde kullanılan yöntemler ve eğitim ortamı da önemlidir.

Köpek Eğitim Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Köpek eğitimi yapılırken köpeklerin nerede eğitildiğine de özen göstermek gerekiyor. Pendik köpek eğitim merkezi geniş arazisi ile dikkatleri çekiyor. Geniş arazi köpeklerin çok daha iyi bir şekilde eğitilmesine yardımcı olur. Köpek eğitimi konusunda profesyonel destek veren eğitimcilerin gerekli yerlerden belge alması da önemlidir. Köpek eğitiminde önemli olan köpeklerin karakteri ve ırkına göre hareket etmektir. Köpek eğitiminde vahşi köpekler için daha uzun eğitimler gerekirken uysal olan köpeklerin eğitimi daha çabuk yapılıyor. Köpek eğitiminde en hassas konulardan biri de köpeklerin eğitime ne zaman başlayacakları ile ilgilidir. Bu durum her ne kadar köpeklerin cinsi ile ilgili olsa da genel olarak köpek eğitimleri için en uygun Aralık 4 ile 6 aylar arasında gerçekleştiriliyor. Köpek eğitiminde öncelikli eğitimlerden biri tuvalet eğitimidir. Köpek eğitim merkezleri köpeklere ilk olarak tuvalet eğitimi veriyor. Bu da köpekler ile sahiplerin çok daha kolay ve etkili iletişim kurmasını kolaylaştırıyor. Köpek eğitiminde belirli komutları öğrenmek de önemlidir.

Örneğin yaramaz köpekler için dur, gel gibi komutların bilinmesi gerekir. Temel komutlar köpeklere ödül yolu ile verilir. Zaman zaman köpekler için ceza uygulaması da yapılabilir. Fakat bu noktada cezanın nasıl anlaşıldığı önemlidir. Kimi zaman bilinçsiz köpek sahipleri ceza ile dayağı aynı anlamda kullanabiliyor. Bu da köpeklerin yaramazlık yaptıklarında ya da istenmeyen davranışlarda bulunduklarında dayak yemesine neden oluyor. Oysa ceza köpeğe fiziksel şiddet olarak uygulanmaz. Ceza köpeğin yapmaktan hoşlandığı bir aktiviteyi yaptırmamak ya da yasaklamak gibi temel davranışlar üzerine olmalıdır. Ya da köpeğinizi ödüllendirmekten uzak tutarak da ceza uygulayabilirsiniz. Köpek eğitiminde pozitif eğitim önemli bir yer tutar. Pozitif eğitimde köpekler komutları çok daha hızlı öğrendiklerinden dolayı bu özelliğin sürekli olarak uygulanması gerekir. Köpek eğitilirken aynı zamanda sahiplerin de eğitilmesi gerekir.

Bu yazı 341 kere okundu.
Etiketler:
Pendik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu