köpek eğitimi

Newfoundland Köpek Eğitimi

Paylaş
 

Çok eski bir tarihi olan Newfoundland cinsi köpekleri, Vikinglerin yeni bir köpek ırkı oluşturabilmesine yardımcı olması için Avrupalı balıkçıların Newfoundland adasına getirmiş olduğu cins köpekler ile adada bulunan yerli köpeklerin çiftleşmesi sonucu elde edilmiş olan bir ırktır. Newfoundland cinsi köpeklerin aşırı soğuk iklime ve fırtınalı deniz koşullarına dayanabilecek oldukça güçlü bir yapısı vardır. Aynı zamanda ağır yük çekebilme gibi faydalı bir kabiliyete sahip olan Newfoundland cinsi köpeklerin hayvan severler için de önemli bir değeri vardır.

köpek eğitimi
Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak için http://bit.ly/kopekegitimi linki üzerinden bilgilere bakabilirsiniz.

Newfoundland cinsi köpeklerin genel görünümünü incelediğimiz zaman ilk dikkat çeken nokta büyük kafalı ve iri bir görüntüsü olduğunu görmekteyiz. Geniş kafalı olan Newfoundland cinsi köpeklerin hafif kemerli bir alına sahip olmalarının yanı sıra oldukça güçlü ve iri kemik yapısı vardır. Sert ve dik bir duruşa sahip olan Newfoundland cinsi köpeklerin ani hareketleri bulunmamaktadır. Newfoundland cinsinin burun yapısı büyük, siyah veya kahverengidir. Çenesi kare görünümünde olan Newfoundland cinsi köpeklerin üst dudakları sarkık ve yumuşak bir yapıdadır. Koyu gözlere sahip olan Newfoundland cinsinin gözleri kafasına göre küçüktür. Kulaklarının uçları üçgen şeklinde, yumuşak ve küçük bir yapıdadır.

Newfoundland cinsi köpeklerin boyun yapısı çok güçlüdür, uzun tüyleri vardır ve geniş bir gerdana sahiptir. Kuyrukları genel olarak aşağı doğru sarkık olan Newfoundland cinsi köpeklerin güçlü bir kuyruk yapısı bulunduğu için yüzerken kuyruklarının dümen vazifesi gördüğü söylemektedir. Suya dayanıklı ve çift katlı tüyleri ile dikkat çeken Newfoundland cinsinin tüyleri tıraş edilmek için uygun yapıda değildir. Haftada bir kez tüylerinin taranması gereken Newfoundland cinsi köpeklerin ev ortamında ise fazla tüy dökmesi olağandır. Sevimli dostlarımızdan biri olan Newfoundland cinsi köpeklerin en bilinen özelliği ise yumuşak huylu olmaları ile yardımsever oluşlarıdır. Hayatınıza girdiği andan itibaren size huzur verecek olan Newfoundland cinsi, neşeli ve zeki bir köpektir.

Ailesine oldukça bağlı olan Newfoundland cinsinin oyuncu yapısı sayesinde çocuklar ile iletişimi oldukça güçlüdür. Yumuşak huylu olması sebebi ile asla saldırgan bir yapıya bürünmeyen Newfoundland cinsinin gerekli olan günlük egzersizlerini yeteri kadar yaptırabilirseniz şehir hayatına uyum sağlaması o kadar kolay ve hızlı olacaktır. Başarılı bir yüzücü olarak nitelendirilen Newfoundland köpek eğitimi ise zordur.

İnsanları ve diğer tüm canlıları korumaya ve yardımcı olmaya karşı doğal bir eğilimi olan Newfoundland cinsi, herhangi bir tehdit algıladığı anda sahibini koruyabilmek için dev cüssesini kullanmaktan kaçınmaz. Güçlü ve dayanıklı yapısı ile dikkat çeken Newfoundland cinsi köpekler; ağır sırt çantalarını, alışveriş çantalarını, kızakları ve valizleri çekme konusunda oldukça başarılıdır. Newfoundland köpek eğitimi aşamasında en önemli faktör eğiticinin sesi olmaktadır. Newfoundland cinsine uygulanacak olan eğitim aşamalarında sakin ve tutarlı bir şekilde davranılması gerekmektedir. Eğer çok sert yöntemler uygulamayı tercih ederseniz, köpeğinizin başarısını engellersiniz. Gerekli olan ilgiyi, sevgiyi ve sabrı gösterdiğiniz takdirde Newfoundland cinsini 7-8 haftalıktan sonra başarılı bir şekilde eğitebilirsiniz.

Oldukça aktif bir köpek olan Newfoundland cinsinin yoğun bir şekilde egzersiz yapması gerekir. Suda yüzmekten hoşlanan bir cins olan Newfoundland, küçük yaşta çok fazla egzersiz yaparak tüm enerjisini boşaltmalıdır. Çünkü küçük yaşlarda kilo alması ve eklemlerinin gelişmesi için sürekli olarak enerjiye ihtiyaç duyacaktır. Tüm bu süreçlere dikkat ederseniz, ailenize katılacak olan yeni üyeniz ile sağlıklı ve güçlü bir iletişim kurabilirsiniz. En sadık dostunuz olacak olan Newfoundland cinsi köpeğiniz ile her anınızı değerli kılmak tabi ki de sizin elinizde olacaktır.

Bu yazı 732 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu