köpek eğitimi

KÖPEK EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİ

Paylaş
 

Köpek insana en yakın en sadık durumda olan bir hayvandır. Sahibini benimsedikten sonra ömrünün sonuna kadar sahibinin uyanından ve yakınından ayrılmaz. Sahibinin yaptıklarını taklit edebilme ve hislerini okuyabilme özelliği ile çabuk öğrenme yeteneğine sahip bir hayvandır. Köpeği kendi hareketlerinin ve hissi davranışlarının geliştirilmesi suretiyle eğitimli bir sadık dost haline getirile bilinmektedir. Bu sayede birçok marifetinden faydalanılarak aynı zamanda sadık yardımcı dost olarak kullanılmaktadır. Bunların gerçekleştirilmesi için köpek sahipleri kendi imkânları ile köpek eğitimlerini gerçekleştirebilirken kopek eğitim merkezlerini de kullanabilmektedirler.

Bu durumda kendi imkânları ile eğittikleri köpeklerin eğitimi belirli konularda varlık gösterirken eğitim merkezlerinde gerçekleştirilen eğitimler daha geniş alana yayılarak daha farklı boyutlarda gerçekleşmektedir. Bunun için eğitim almış köpek eğitmenleri daha işinin ehli bir şekilde köpeklerin eğitimini gerçekleştirmektedirler. Bu konuda da teferruatlı çalışmalar sürdürülerek köpek eğitmenliği eğitimi gerçekleştirilerek eğitmenlerin en verimli nasıl köpek eğitebilecekleri öğretilmektedir.

Köpek eğitmenliği eğitimi yapmakta olan kuruluşumuz bu konuda en son teknolojileri kullanarak eğitim görecek eğitmenler yetiştirmektedir. Kuruluşumuzun ana felsefesi köpek eğitmenlerinin öncelikle öğrenmesi gereken köpekler hakkındaki en ince ayrıntılar olmaktadır. İlk olarak köpek sevgisi hakkında gerekli bilgiler verilerek köpeklerle aralarındaki ilişkinin seviyesi öğretilmektedir. Sonrasında hangi köpek cinsinin sahibine olan bağ dereceleri öğretilerek eğitimde kullanacakları teknikler hakkında ayrıntılı bilgiler verilmektedir.

köpek eğitimi
Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak için http://bit.ly/kopekegitimi linki üzerinden bilgilere bakabilirsiniz.

Bütün bunların ana kaynağı köpek olduğundan konuşamayan bir canlı ile iletişimin nasıl kurulacağı bilgisi hissi yaklaşımlar öğretilerek içgüdüsel hareketlerin kontrol altına alınma yöntemleri öğretilmektedir. Öğretilen bütün bilgiler uygulamalı olarak eğitim merkezlerinde defalarca tekrarlanarak pratik yaptırılmaktadır. Köpek eğitmenleri kullanacakları ekipmanlar hakkında da bilgilendirilerek hangi köpeğin ne tür oyunlar sevdiği sevgi derecesi ve sertlik oranları ayrıntılı bir şekilde uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Bu konuda eğitimli köpeklerin yaptıkları eğitmenlere gösterilerek eksik yada yanlış davranışlar tek tek uygulamalar aşamalı olarak öğretilmektedir.

Köpek eğitmenliği eğitimi çok dikkat gerektiren bir konudur. Çünkü eğitimine başladıkları köpekler tamamen bu eğitimi verecek eğiticinin hal ve hareketlerine göre şekilleneceği için hiçbir zaman korkutarak veya ceza yöntemi ile eğitim istenen ve beklenen bir sonuç olmamaktadır. Onun için öncelikle eğiticinin eğitimi çok hassas olmalıdır ki elinden çıkacak işçilikte o derece kaliteli olsun. Bu konuda yapılan çalışmalarda ve verilen eğitimlerdeki tek amaç sadık aynı zamanda sevimli dostların insan yaşamına olan uyumlarını en iyi şekilde sağlamları içindir.

Bu yazı 558 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu