köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Zeytinburnu

Paylaş
 

Hayvan sever insanlar tarafından sahiplenen veya satın alınan köpeklerin belirli bir zaman geçtikten sonra eğitim alma ihtiyaçları sahipleri tarafından düşünülmektedir. Çeşitli il ve ilçeler de bazı bölgeler de verilen köpek eğitim hizmetleri bulunmaktadır. Köpeklerini her hangi bir eğitim merkezine vermek istemeyen kişiler için de internet de yapılan araştırmalar sonucunda evde köpek eğitiminin verildiği görülmektedir. Eğitime verilecek olan bir köpeğin en doğru zamanı yavru olduğu dönemdir. Yavru bir köpeğin algıları çok daha açık olduğu için verilen komutların kavranması o kadar kolay olacaktır. Aksi hal de yetişkin olan bir köpeğin kişiliği oturmuş olacağı için komutları öğrenmesi çok daha zor olacaktır. Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey köpeğe verilen eğitim süresi boyunca sakin olmanız gerekmektedir. Köpeğinize ne kadar sakin ve ılımlı yaklaşırsanız onun da size aynı şekil de yaklaşarak bu eğitimi bir oyun halinde görmesini sağlayacaktır. Aksi halde sert ve öfkeli bir kişiliğe bürünüp köpeğinize davranışlarınız değişirse, köpeğiniz bundan korkacak ve verdiğiniz komutları yapmak istemeyecektir.

 

Bulunduğunuz bölge de bir köpek eğitim merkezi yok ise internette yapacağınız kısa bir arama sonrasında size en yakın olan eğitim merkezini bulabileceksiniz. Köpek eğitimi Zeytinburnu bölgesin de diğer bölgelere kıyasla çok daha fazla imkân ile hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Düz bir yerleşkesinin olması eğitim hizmeti veren firmaların burada yer almalarını sağlamıştır. Köpek eğitim merkezine köpeğinizi getirirken sevdiği oyuncaklarından veya mamalarından alarak bulunduğu ortama çok daha kolay bir şekil de adapte olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece köpeğiniz yabancılık çekmeyecek kendini evin de gibi hissedecektir. Zeytinburnu bölgesinde yer alan eğitim merkezlerinde konusunda uzman eğitmenler ve olası durumlarda müdahale etmeleri için uzman veterinerler bulunmaktadır. Burada eğitim zamanı içerisinde köpeğinizi uzman kişiler tarafından eğitilmesini izleyebilir veya kendiniz köpeğinizi uzman eğitmenler eşliğin de eğitmek istiyorsanız başvuru yaptığınız zaman içerisinde bunu belirterek işleme başlayabilirsiniz.

 

Zeytinburnu bölgesinde yer alan köpek eğitim merkezi nelerdir? 

 

Bu bölge de yer alan eğitim merkezlerinden bir kaç tanesini sıralayacak olursak başta pozitife köpek eğitim merkezinin geldiğini göreceksiniz. Sırası ile doğa köpek eğitimi, Nigala köpek eğitim merkezi ve pansiyonu, Efl köpek eğitim merkezi, Ziyala köpek eğitim merkezi ve pansiyonu şeklinde sıralandığını göreceksiniz. Burada köpeklerinizi eğitime getirirken kayıt yaptıracağınız sırada dolduracağınız bazı formlar bulunmaktadır. Bu formlarda köpeğinizin hangi eğitimi almasını istediğinizi, ne kadar süre içerisinde orada kalması gerektiğini, sevdiği oyunları ve benzeri şeyleri yazarak eğitmenlerin köpeğinize çok daha kolay adapte olmasını sağlamış olacaksınız.

 

Köpek eğitim merkezlerin de hangi eğitimler verilir?

 

Köpek eğitimi denildiğinde akla ilk gelen tuvalet eğitimidir. Bu tuvalet eğitimi hemen hemen her merkez de verilmektedir. Bu eğitimin yanı sıra sahiplerinin en çok istediği eğitim itaat eğitimidir. Temel itaat ve ileri itaat eğitimi başlığı altında ikiye ayrılmaktadır. Eğer köpeğiniz normal bir ev veya bahçe köpeği olacak ise bu ve benzeri eğitimler onun için yeterli olacaktır. Ancak köpeğiniz bir arama kurtarma köpeği, polis veya jandarma köpeği olacak ise alacağı eğitimler çok daha farklı ve zor şekil de olacaktır. Eğitimin zorluğu ve alacakları eğitimin sayısının fazlalı lığı ile merkez de kalacakları gün sayısı da artmış olacaktır. Normal bir ev veya bahçe köpeğinin alacağı eğitim minimum 1 ay maksimum 3 ay arasında değişirken, polis veya jandarma eğitimi alacak bir köpeğin eğitim süresi 6 ay ile 1 yıl arasında değişim göstermektedir. Fiyat olarak da alacağı eğitimlere ve gün sayısına göre farklılıklar gözlemlenmektedir.

 

Bu yazı 403 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu