köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Kâğıthane Adresi

Paylaş
 

Köpeklerin aktif hayata uyum sağlaması ve daha rahat alışması için belli merkezlerde eğitime tabii tutulurlar. Bu eğitimler zorunlu olmadığı gibi isteyen kişiler köpeklerini götürebilir. Yaşam alanına uyum sağlama, ihtiyaçlarını karşılama, savunma ve koruma mekanizmasını güçlendirecek eğitimlerdir. Sahibi ve köpeği arasındaki bağı güçlendirirken aynı zamanda itaat etmesi gerektiği durumların öğretildiği köpek eğitim merkezleri Kağıthane’de yer alır. Köpek eğitimi kâğıthane adresi genel olarak bakıldığında öğretme, alışkanlık, tecrübe, uygunluk ve itaat yönteminin eğitimi için kurulmuştur.

Köpek Eğitimleri Nasıl Verilir?

Köpek eğitimi kâğıthane adresi olan yerlerde yavru ve yetişkin köpekler dışında yurt dışından gelecek olan köpeklerin dil öğrenimi ve eylem itaat öğretimleri yapılır. Köpek eğitimi veren kişilerin, daha önce bu alanda sertifika almış olması gerekir. Eğitimler aşama aşama olduğu için her köpeğin cinsine göre öğretim şekli vardır. Bazı köpek ırklarında verilen eğitimler zorludur. Bunun üstesinden gelmek içinde uzman eğitmenler ile çalışılması gerekir. Uzman eğitmenler gerektiği durumlarda sahibi ve köpeğini birlikte eğitimlere alır.

Yerli ve yabancı eğitmenleri ile her cinsten olan köpekler için eğitim ve öğretim kursları sağlanır. Bu kursların belli bir süresi vardır fakat uzun ömürlüdür. Kurs bitimi ardından köpeğin başarısına göre sertifikalar verilir. Bu köpekler güvenlik, bekçilik, koruma, eğlence ve polis köpeği gibi dallarda görev almak için yetiştirilmiş olur. Bu eğitimler ev ve av köpekleri için gerekli olan bir durumdur. Polis köpeklerinin de bu eğitimlerden geçtiğinin bilinmesi gerekir.

Kurs Eğitimleri ve Süresi:

Her merkezin eğitim süresi farklıdır. Bu eğitmenlerin uzmanlık alanına ve verdiği eğitim şekline göre değişir. Bunların yanına köpeğin kabiliyeti ve başarı eklendiğinde süre belirlenmiş olur. Haftanın belli günlerinde yapılan bu eğitimlerde soyut ve somut düşünce eğitim dersleri verilir. İlk defa bu eğitime katılan yavru köpekler için itaat eğitimi verilir. Otur, kalk, gel, yat, bekle, koş gibi daha birçok itaat komutunun olduğu eğitimlerdir. Bu eğitimin ardından köpeklerin kendi ihtiyaçlarını görebileceği üst eğitimler verilir.

Köpekler aşamalı eğitimleri başarı bir şekilde geçtiğinde sertifika almaya bir adım daha yaklaşırlar. Bu köpeklerin eğitimlere katılması ve devamlı olarak kursa devam etmesi için verilenin karşılığını göstermesi gerekir. Özel yetenekli olan köpekler farklı eğitim alanlarında eğitilir. Sağlıklı ve dirençli olmaları en önemli unsurdur. Her yaştan köpeğin eğitildiği ve sahibine olan bağımlılığını arttırmak için oyun şeklindeki etkinlik programları düzenlenir.

Eğitim Alan Köpek Türleri Hangileridir?

Köpek eğitimi kâğıthane adresi verilen merkezlerde eğitim alacak köpekler için belli koşullar getirilmiştir. İlk koşul sağlıklı olması ve eğitim sürecinde güçlü bir yapıya sahip olunmasıdır. Alerji, rahatsızlık ve engel durumu olan köpekler için kursların verilme olasılığı düşüktür. Hareketli ve aktif bir eğitim verildiği için her köpek ırkı buna adapte olmada zorluk çekebilir. Yavru köpeklerin küçükten bu eğitimleri alması ilerde yetişkin hale geldiklerinde özel yetenekli köpek olarak unvan almasında etkili olacaktır. Sadece yerli ırklar dışında, yabancı uyruklu köpeklerin coğrafi iklime uyum sağlaması ve yaşamını sürdürmesi için gerekli olan programlar düzenlenir.

Farklı köpek türlerine eğitim verileceği için başka alanlarda özel eğitimler verilir. Her köpeğin eğitimi ayrı ayrıdır. Aynı türden olan köpeklerin kursları birleştirilebilir. Genel olarak bakıldığında teke tek eğitimler verilir. Her köpeğin eğitimcisi farklı olur. Eğitimcinin uzman statüsüne göre öğrenme ve kavrama süresi de kısalacaktır. Eğitimler sonucunda eğlenceli yarışmalar düzenlenerek köpeklerin neler öğrendikleri belirlenir. Bu etkinliklere sahipleri ile beraber katılan köpeklere sertifika verilerek süreç tamamlanır.

Bu yazı 324 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu