köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Göz Teması

Paylaş
 

Hayvanlarla uğraşmak ve onları beslemek insanları mutlu eden bir davranıştır. Hayvanları sevip onlara şefkatle bakan kişiler çevresine ve insanlara karşı da bir o kadar saygılı ve sevgili olmaktadır. Günümüzde birçok insan çok farklı hayvanlar besleyerek onlarla günlerini geçirip rahatlamaktadır. Evcil hayvanları besleyip hem de onlara eğitim vermek oldukça zaman alan ancak zevkli olan bir iştir. Eğer iyi bir hayvan severseniz onları eğitirken kendinize olumlu anlamda birçok şey katabilirsiniz. Beslenmesi keyifli olan bir evcil hayvan ise köpeklerdir. Köpekler insanları koruyan ve onlara dostluk yapan güzel hayvanlardır. Bu hayvanlar insanları etkileyici oldukları kadar eğitilmesi de bir hayli zorlamaktadır. Özellikle iyi bir eğitim için köpek eğitimi göz teması yapmak mutlaka gereklidir ve birçok eğitimci bu yöntemi kullanmaktadır.
Köpekler birçok çeşidi olan ve günümüzde her tarafta görebileceğimiz hayvanlardır. Ancak iyi eğitilmiş bir köpek dışarıda bizi korkutan ve çekindiren köpeklerden ziyade daha sıcakkanlı ve sevecen olmaktadırlar. Köpek eğitimi firmamız tarafından önemsenen önemli bir kavram olmaktadır. Çünkü çevrede görmüş olduğumuz eğitimsiz köpekler nedeniyle istenmeyen vakalar yaşanmakta ve insanların canını alacak derecede ciddi durumlara neden olmaktadır. Eğitilmemiş köpekler çevreye dehşet saçarak insanlarda da negatif etki bırakmaktadır. Köpek sahibi olan kişilerde bize başvurarak özellikle köpeklerinin iyi bir eğitim almalarını istemektedirler. Özellikle eğitilmemiş bir köpeğin saldırısına uğrayan çocuk yaşta birisi için hayatının kalan evresinde köpeklere karşı hiçbir zaman olumlu yaklaşmamasına sebep olmaktadır. Köpek eğitimi göz teması önemli bir kavramdır. Tecrübeli eğitmenler köpeklerle göz teması kurarak onlara ne yapmalarını istediklerini kolayca anlatabilirler. Köpeklerin hisleri kuvvetli hayvanlar olduğunu düşünürsek insanların gözlerinden durumu anında sezebilirler.
Köpek, hisleri kuvvetli hayvanlardır. Özellikle saldırgan ve eğitim almamış köpekler karşılarında savunmasız ve korkan bir insan gördüklerinde bu durumu sezip sonuçları kötü olacak şeyler yapabilirler. Ancak eğitmenlerimiz tarafından iyi bir eğitim almış köpek sahibinin ve çevredekilerin sözünü dinleyerek zarar da vermeyecektir. Eğitmenlerimiz köpeklerin eğitimleri için özveriyle ve dikkatle çalışmaktadırlar. Eğitimlerimizin önemli bir kısmını da köpek eğitimi göz teması ile sürdürülmektedir.

Bu yazı 935 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu