KÖPEK EĞİTİMİ FOR DUMMİES PDF

Köpek sahibi biri olarak köpek eğitiminin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim. Köpeklerin bebek olmalarından yani bir iki aylık olmalarından itibaren eğitimlerine başlamak gerekiyor. Eğitime ilk olarak tuvalet eğitimlerinin verilmesi ile başlanmalıdır. Köpeğinize evin içinde veya bahçenin bir köşesinde sabit bir tuvalet yeri ayırmalısınız. Bu şekilde, yavru köpeğiniz düzenli olarak buraya ihtiyacını gidermeyi öğrenecektir. Özellikle yavru köpeklerin eğitimlerinde son derece sabırlı olmalısınız. Onların küçük bebekler olduğunu unutmamalısınız. Öğrenmeleri de küçük çocuklar gibi zaman alacaktır. Ayrıca eğitim verirken, her zaman sevecen olmalısınız. Bu şekilde, içten bir hayvan olan köpeğinizin kişiliğinin de sıcak şekilde oluşmasını sağlayacaksınız. Köpek eğitimi for dummies pdf çekimlerinde bu detayları görebilirsiniz.
Köpek eğitimi for dummies pdf çekimleri köpek eğitimi konusunda bilgisi olmayan ve bir köpek sahibi olan acemiler için hazırlanan detaylı ve öğretici çekimleri kapsamaktadır. İnternet üzerinden bunları indirebilir ve izleyebilirsiniz. Gerçekten çok faydalanacaksınız. Videolarda temel köpek eğitimlerini de bulabilirsiniz. Bu anlamda, köpeğiniz ile ilgili, yürüyüşte kullanacağınız sol tarafta kayış ile çekmeden yürüme eğitimi, bekleme, oturma, yatma ve gelme komutlarının eğitimi, hayır, bırak ve ayrıl gibi temel düzeltme komutları, sürekli havlama, ısırma, kazma ve atlama gibi istenmeyen hareketlerin düzeltilmesi eğitimleri de videolardan öğrenilebilir. İleri eğitimler konusunda bilgiler de alabilirsiniz.
Köpek eğitimi for dummies pdf çekimlerinde köpeklerin sağlık bilgilerini de duydum. Aylık ve yıllık sağlık bakımları köpeklerimiz için çok önemlidir. Aşılarının da kesinlikle aksatılmaması lazımdır. Parazit bakımları da mutlaka aksatılmadan yapılmalı. Tüm bu sağlık bakımlarının öğrenilmesi ve yapılması gerektiğinden çekimlerden öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, köpeğiniz periyodik bakımlarını yaptırabilirsiniz. Köpeklerle yaşamak hakkında her şeyi gayet detaylı hazırlanan bu çekimlerden izleyebileceksiniz. Irkların özelliklerini de öğrenme şansınız olacaktır. Bilindiği üzere her ırkın özellikleri farklıdır. Köpek sahibi olan ve iyi bakmak isteyen biri olarak ben bu çekimlerden gerçekten çok faydalandım. Bu çekimler sayesinde köpeğime nasıl davranmam gerektiğini artık çok iyi biliyorum. Siz de internet üzerinden incelemelerinizi yapın ve çekimleri izlemeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.