köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Eyüp Adresi

Paylaş
 

İstanbul’un Avrupa yakasından bulunan Eyüp semti, kültür ve sanat açısından gelişmişi merkezi konumuyla da rahat ulaşım imkanı bulunan semtlerden biridir. İnsanlar için pek çok eğitim merkezler, eğlence alanları ile dikkat çekiyor. Bu kurumların yanı sıra köpek sever kişiler ve köpek sahipleri için de köpek eğitim merkezler son zamanların en dikkat çeken eğitim kurumlarından biri olmuştur. Uzman ve deneyimli köpek eğitimciler tarafından temel eğitimlerin yanı sıra ileri düzey eğitimler de verilir. Köpek eğitimi eyüp adresi merkezi bir konumdadır, iletişim numaraları ile görüşmeler yapılarak kolay ulaşım sağlanabilir. Köpek eğitim merkezinde verilen hizmetlerin yanı sıra evde eğitim almak isteyen kişiler için de seçenekler bulunuyor.

Köpek Eğitim Merkezi Amaçları

Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimler doğrultusunda açık alanda köpeklerin özgürce hareket etmeleri ve eğitimlerle köpeğin daha kolay yakınlık kurması amaçlanır. Köpekler insanlara karşı sevgisi ön planda olan hayvanların başında gelir. Kısa sürede insanlara uyum sağlarlar ve sahiplerinin kokularını benimseyerek onları en yakın dostları olarak görürler. Köpeklerin yakınlığı kendiliğinden gelişse de sahiplerine ve diğer kişilere karşı davranışları konusunda eğitilmeleri gerekir. Aynı zamanda istekleri en doğru ve kolay şekilde karşı tarafa iletebilmelerinde de eğitimler yardımcı olur. Sahipleri eşliğinde aldıkları eğitimlerle daha hızlı sonuç alınarak köpeklerin kendilerini kontrol etmelerinde de yardımcı olunur. Uzman eğitimciler köpek cinsine ve ırkına göre eğitimlere ve eğitim sürelerine karar vererek program oluştururlar. Köpeklerin eğitime başlama yaşları dikkate alınarak eğitim şekli ve süresi belirlenir. Sürekli kapalı ortamlarda yaşamaya alışan ve doğal ortamlardan uzak kalan köpekler için bu eğitimler de bir fırsat oluşturuyor. Hem eğitim alırken hem de açık havada eğitimin yanı sıra özgürce dolaşabilirler. Eğitimlerin amacında köpeklerin insanların yaşama şeklinde adapte etmektir. Eğitimlerin sonucunda dışarıdan gelecek darbelere karşı köpeğin kendini koruması ve zorlukların üstünden gelmesi sağlanır. Bu durum hem köpeğe öz güven kazandırır hem de sahibini mutlu eder.

Eyüp Köpek Eğitim Merkezi Hizmetleri

Köpekler ne kadar insan sevgisiyle dolu canlılar olsa da cinslerine göre saldırgan, yırtıcı da olabilirler. Bu gibi köpeklerin uzmanlar tarafından verilen eğitimleri ile rehabilite edilmeleri sağlanır. Köpeklere fiziksel güç kazandırılmasının yanı sıra psikolojik durumları da kontrol edilerek öz güven de aşılanır. İstanbul Eyüp’te bu konuda hizmet veren eğitim merkezleri mevcuttur. Köpek sahiplerinin köpekleri ile daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri ve uyumlu olabilmeleri için belli yaş itibariyle temel eğitimleri aldırmaları doğru olacaktır. Ayrıca köpeklere zaman ayırmakta güçlük çeken köpek sahipleri için köpek eğitimleri, hem köpeklerin gelişiminde faydalı olacak hem de açık havada diledikleri gibi oyun oynamalarında ve eğlenceli vakit geçirmelerinde katkı sağlayacaktır. Her köpek ırk, cins ve fiziksel gelişimine göre farklı eğitim almaları gerekir. Profesyonel kişiler tarafından verilen eğitimlerde köpeklerin fiziksel ve ruhsal durumları düzenlenecektir. Köpekler üzerinde yapılan analizler konusunda köpek sahipleri bilgilendirilecek ve eğitimler hakkında konuşulacaktır. Aynı zamanda içine kapanık ve sakin olan köpekler de bu eğitimler kapsamında daha sosyal ve iletişimi güçlü birer köpek olacaktır. Eğitim süreci tamamlandıktan sonra da köpek sahipleri ile iletişim devam eder. Köpeğin durumu ve iletişimi ile ilgili gerekli bilgiler alınır. Köpeğin sahibiyle arasında iletişim problemi yaşandığı takdirde köpek eğitmenleri devreye girerek aksaklığın ortadan kaldırılmasında yardımcı olurlar. Eğitimler sonucunda köpeğin sahibine bağlılığı artar ve adımlarını sahibinin istediği doğrultuda atar. Bu da köpek sahibini etkileyen ve mutlu eden bir durumdur. Temel eğitimler sonrasında da köpeğin kavrama kabiliyeti, sezgileri ve uyumu konusunda gelişim sağlanır. Köpek ve sahibi arasında sağlanan uyum doğrultusunda sorunsuz tuvalet ve beslenme ihtiyaçları karşılanacaktır. Köpek sahipleri de köpeğin ihtiyaçları karşısında nasıl tepki verdiklerine şahit olacak ve bu tepkiler sonucunda kolay bir şekilde köpek dostlarına yardımcı olacaklardır. Eyüp’te sağlanan köpek eğitimler ile köpek sahipleri en iyi ve güvenilir eğitmenler ile köpek eğitim sürecine şahit olarak köpeklerle birlikte bu konuda gelişim sağlarlar. Eğitim sürecinde herhangi bir sıkıntı yaşadıkları takdirde uzmanlar ile paylaşarak bu konu hakkında en kısa sürede çözüm sağlanır.

Bu yazı 334 kere okundu.
Etiketler:
Eyüp
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu