köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Çatalca Adresi

Paylaş
 

İstanbul’un tarih kokan ilçelerinden biri olan Çatalca kalabalık bir nüfusa sahiptir. Oldukça kalabalık olan bu ilçede yaşayan köpek sahiplerinin köpeklerinin eğitimi için köpek eğitim merkezlerine olan ihtiyaçları oldukça fazladır. Yoğun ihtiyaç üzerine hizmete açılan birçok köpek eğitim merkezi arasında ihtiyaç sahiplerinin kendilerine en uygun köpek eğitim merkezini bulması da zor hale gelir. Köpek eğitimi çatalca adresi bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin yoğun isteklerini karşılayacak konumda ve yeterliliktedir.

Köpek Yaşının Eğitimdeki Önemi

Köpek sahiplerin köpekleri için hangi tür eğitimi vermek isterlerse istesinler her koşulda köpeğin yavru olması alacağı eğitim için önemlidir. Köpek henüz yavru olduğu için karakteri de henüz oluşmamıştır. Küçük yaşta eğitime tabi tutulan köpekler aldıkları eğitim sayesinde karakterleri şekillenecek ve arzu edildiği şekilde insan hayatına uyum sağlayacak komutları yerine getirebilecek seviyede olacak ve o yönde karakteri şekillenecektir. Köpekler 0-2 yaş arasında çok hızlı bir gelişim gösterirler. 2 yaşına gelmiş bir köpek benzetme yapılacak olur ise ortalama olarak 25 yaşına gelmiş bir insan gibi olurlar. 25 yaşındaki bir insanı eğitmeye kalkmak, davranışlarını şekillendirmek ne kadar zor ise 2 yaşına gelmiş köpeği de karakter yönünden değiştirmeye kalkmak o derece zor olacaktır. Bu sebepten ötürü köpek yavrusu 5 ay ya da 6 aylık civarında iken eğitimine başlamak ve davranışlarını şekillendirmek mümkün olacaktır. Yavru köpeklerini eğitemeyeceğini düşünen köpek sahipleri, köpek eğitimi Çatalca adresi mevkiinde bu ihtiyaçlarına çözüm bulabilirler.

Çatalca Köpek Eğitimi Merkezi Eğitim Yaklaşımı

Çatalca Köpek Eğitim Merkezine bırakılan köpeğin öncelikle ırk, yaş, davranış, yaşadığı yer gibi durumları analiz edilir. Köpek sahibinin köpeğine ne tür bir eğitim verdirmek istediği öğrenilir ve bu doğrultuda köpeğe verilecek eğitimin türü belirlenir ve ona göre program hazırlanarak uygulamaya koyulur. Köpeğin eğitim süresi köpek sahibinin istediği eğitim türü ve köpeğin özelliklerine göre farklılıklar gösterir. Uzman köpek eğitimleri edindikleri tecrübeler sayesinde en kısa zaman içerisinde eğitimleri sorunsuz olarak istenilen sonuca ulaştırır. Mümkün olduğu kadar en iyi verimin alınacağı konusunda köpek sahipleri kesinlikle endişe duymamalıdır. Köpek eğitimi Çatalca adresi mevkiinde yavru köpek eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, alan koruma eğitimi, show eğitimi, aktör köpek eğitimi ve köpekte bulunan farklı sorunları gidermeye yönelik eğitimler de veriliyor.

Çatalca Köpek Eğitim Merkezi Eğitim Yöntemi

Uzmanlar tarafından verilen köpek eğitimleri özen ve itina ile yerine getirilir. Köpeğin eğitime kolayca adapte olması için eğitim merkezleri farklı yöntemler kullanır. En etkili eğitim yöntemi ise pozitif psikolojiye dayalı ödül yöntemidir. Bu yöntemde köpeğe sevgiyle ve sabırla yaklaşım yapılır. Köpeğe yapması gereken komutlar öğretilir ve köpek komutları doğru şekilde yerine getirdiğinde köpeğe ödül verilerek doğru davranış desteklenir. Aldığı ödülden hoşlanan köpek daha uyumlu ve daha istekli tavırla sergiler. Ancak ödül verme yönteminde ödül verileceği zamanın doğru ayarlanması ve hak etmesi halinde ödül verilmesi oldukça önemlidir. Köpeğe sık sık ve zamansız ödül vermek sonuç vermez. Önemli olan ikinci bir husus ise köpeğin komutları yerine getirmesi açısından sabırlı davranılmasıdır. Köpeğin bir anda verilen komutları yerine getirmesini beklemek doğru olmaz. Eğitim biraz zaman alabileceği için köpek sahibinin sabırlı olması şarttır. Uzman eğitmen komutları yerine getiremeyen köpeklere ceza uygulamaz. Ceza sadece köpeğin yapılması istenmeyen bir davranışı sergilediğinde verilir ki bu ceza kesinlikle şiddet içermez. Köpek eğitimi Çatalca adresi bu anlamda gerekli deneyim ve tecrübeye sahiptir.

Bu yazı 360 kere okundu.
Etiketler:
çatalca
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu