köpek eğitimi

Köpek Eğitimi Beagle Satılık Beagle İstanbul

Paylaş
 

Tamamıyla av köpeği olarak nitelendirebileceğimiz Beagle köpekler sosyal ve neşeli özellikleriyle tanınırlar. 12-15 yıl arasında ömürleri vardır. Yavruladıklarında da 3-14 adet yavru verebilirler. Uzun, sarkmış, geniş kulakları vardır. İngiliz av köpeği olarak da tanınan bu köpekler yaklaşık 23-25 cm boyunda, 9-12 kg ağırlığındadırlar. Kısa sert tüylü beagle cinsi köpeklerin her türde renkleri mevcuttur. siyah beyaz, sarı-beyaz, turuncu-kırmızı gibi. Hayvan avında kullanılması oldukça yaygın olan beaglelar yüksek koku hassasiyeti sebebiyle avını rahatça bulabilirler.

Beagle Cinsi Köpekleri Daha Yakından Tanıyalım

Güçlü ve geniş ayakları sayesinde çok hızlı yürüyüşlere çıkabilirler ve avcı özellikleri sebebiyle tasmayla dolaştırılmalıdır. Uzun yürüyüşlerden hoşlanırlar. Hiperaktif yapısıyla egzersiz onlar için her şeydir. İnatçı olmalarına rağmen eğitim alması sayesinde ev hayatına da uyum sağlayabilirler. Başka köpeklerle çok iyi anlaşabilen beagle cinsi köpeklerin en iyi arkadaşları çocuklardır denilebilir. Sessiz sakin bir köpek olmadıkları için sahibinin de ona uyum sağlayabilecek enerjide olması gerekir. Uyum sağlanamadığı takdirde beaglelar enerjisine ve hızına, muzipliklerine yetişmeniz mümkün değildir. Bu sebeple daha çok gençlerin tercih edebileceği bir köpek cinsidir. Çok dikkatli ve meraklı olan bu minik yaramazlar için etraftaki her şey ilgisini çekebilmektedir. Ilıman hava koşulları onlar için idealdir. Soğuk hava onlar için kesinlikle uygun değildir. Mutluluklarını kuyruk sallayarak gösterirler ve bunu çok sık kullanırlar. Çok mutlu, neşeli köpeklerdir.

Beagle Köpek Eğitimi

Tüm köpek türlerinde olduğu gibi ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar verimli sonuçlar alınmaktadır. Beagle köpeklerin eğitimi de fazlasıyla kolaydır. Tuvalet eğitimi verilmesi gereken en temel eğitimlerdendir. Anlama ve kavrama kapasitesi çok yüksek bu cinsler kolayca itaat edebilecek yapıya sahiptirler. Eğitimleri için profesyonel kişilerden yardım alarak eğitim süresini daha da kısaltabilirsiniz. Yanlış eğitimlerle köpeğinizi saldırganlaştırmak, hırslandırmak yerine doğru eğitimlerle kısa sürede verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Ceza verilerek yapılan eğitimler köpeğinize fayda sağlamayacaktır. Mümkün olduğunca eğitim verirken pozitif yaklaşmaya ödüllendirmeye özen gösterin ki köpeğinizde karşılığını pozitif olarak gösterebilsin. Bunun için iyi araştırma yapmalı kendini eğitmen olarak tanıtan herhangi birisiyle görüşmek yerine gerekirse eğitim merkezini, eğitilen köpekleri, fiyat ve hizmet kalitesini, eğitimin yapıldığı yerleri ve eğitim aşamaları gibi konuları detaylı bir şekilde araştırabilir daha iyi tercihler yapabilirsiniz. Köpek bakmak büyük bir sorumluluktur ve bu sorumluluğu alabilecek niteliklere sahip biriyseniz eğer köpeğinizle gerçek bir arkadaş olmayı başarabilirsiniz. Alındıktan kısa bir süre sonra açlığa, ölüme, hastalıklara terkedilen köpekleri sokaklarda görmek istemeyiz.

Satılık Beagle Fiyatları

Köpek satın alma aşamasında alacağınız türü iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Anlamadığınız, özelliklerini, davranışlarını bilmediğiniz köpekleri lütfen tercih etmeyiniz. Yukarıda beagle köpek cinsi ile ilgili pek çok detay sizlere verilmiştir. Satın alırken de bunları göz önünde bulundurarak karar veriniz. Bu sebeple köpek eğitimi beaglesatılık beagle istanbul için fiyatlar değişiklik göstermektedir. Ücretsiz olarak sahiplendirme yapan kurum ve kuruluşlarla irtibata geçebileceğiniz gibi şahıs ilanlarından da alabilirsiniz. Burada önemli olan konu köpeği sahiplenmeden ya da satın almadan önce muhakkak veteriner hekime götürüp rahatsızlığı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Bir köpeğe bağlandıktan kısa süre sonra ölmesi tahmin edeceğinizden daha zor bir durumdur. Bunun önüne geçmek için muhakkak sağlıklı, küçük yaşlarda, safkan köpekler için irtibata geçmelisiniz. Köpeğin kırma ya da safkan olması da onun bütün özelliklerini taşıması açısından önemli bir diğer dikkat çekici husustur. Sağlıklı ve mutlu bir dost almak istiyorsanız iyi araştırmalı, uzman hekimlere kontrol ettirmeli, profesyonel kişilerden eğitim aldırmalı ve içiniz rahat bir şekilde hayatınıza alabilmelisiniz.

Bu yazı 317 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu