köpek eğitimi

Köpek Eğitimi AmericanCocker İstanbul

Paylaş
 

Ortaya çıkış tarihleri 1880’lere dayanan bu tür, İngiliz Cocker’ların Amerika’ya getirilerek, kırsal kesimde uygun türün elde edilmesine yönelik çalışmaların yapılması sonucunda ortaya çıkmıştır. Amaç Amerikan avcılarına yardımcı olabilecek bir türe kavuşmaktır.

Amerikan cocker’lar hem avcılık konusunda hem de evde bakım ve duygusal bağ kurmak konusunda son derece elverişli bir türdür. Boy uzunluğu erkekte 38 cm. dişide en fazla 37 cm olabilir. Kilo ise en fazla 13.5’e çıkar. Gözü pek ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasının yanında, neşeli, tatlı ve hassastır. Çocuklarla oldukça iyi geçinir ve onlar için iyi bir oyun arkadaşı olur. İnsanlarla olan ilişkilerinde oldukça hürmetkardır. Ancak iyi bir eğitim almazsa başına buyruk ve laf dinlemez bir havaya bürünebilir.

Kuyruğunu devamlı sağlar, bu da onun ne kadar sevecen ve cana yakın olduğunun göstergesidir. Başka köpeklerle birlikte eğitim alması durumunda dikkatinin dağılması söz konusu olsa da rahat ve kolay algılayabilecek bir yapıya sahiptir. Her türde olduğu gibi bahçeli bir ortamda yetişmesi tercih sebebi olsa da evde de rahatlıkla bakılabilir. Ancak mutlaka gün içinde ihtiyaç duyduğu egzersizlerin yapılması gerekir. Çalıların içine girmeye çok meraklı bir tür olsa da kulaklarının yapısı gereği bir yaralanma olmaması açısından bu duruma karşı önlem alınması gerekir.

Bakımı ve Eğitimi

Gözleri ve kulakları oldukça hassastır. Bu yüzden düzenli bakım, pansuman ve temizlik yapılması gerekir. Bu bakım kulak ya da göz enfeksiyonuna yakalanma riskini de ortadan kaldırır. Tüylerinin kısaltılması için çeşitli yöntemler vardır. Bunlardan birini seçerek, sadece o yöntemin uygulanması gerekir. Bakımının günlük olarak yapılması, sağlıklı kalması açısından daha uygundur. Ayda bir yıkanması yeterli olacaktır. Senede 2 ya da 4 kere profesyonel kişilerce el ve ayak tüyleri alınarak taranmalıdır. Günlük temizlik ve bakımın yanı sıra düzenli sağlık kontrolleri ihmal edilmemelidir.

Eğitim konusunda oldukça oyuncu bir türdür. Bu yüzden eğitim onun için oyun haline getirilmeli ancak kafa karıştırıcı olmamalıdır. Aksi halde verilen eğitim köpekte istenilen etkiyi uyandırmayabilir. Eğitim süreklilik göstermeli ancak asla sıkıcı hale gelmemelidir. Açık alanda bol bol hareket edeceği şekilde eğitilmesi, seveceği bir ortamda olacağı için sahibinin vereceği komutlara daha isteyerek uymasına yardım edecektir. Eğitimin yanı sıra günde üç kere yürüyüş yapmasını sağlamak ve açık alanda bol bol efor sarf ettirmek gerekir. Çoğu Cocker, yüzmeyi de oldukça sever.

Köpeğinize kendi kendinize de eğitim vermeniz mümkün ancak bu konuda tecrübesizseniz, yanlış bir etki yaratmamak adına profesyonel eğiticilerden de yardım alabilirsiniz. Bunu, köpek eğitimi americancocker İstanbul içinde ulaşabileceğiniz pek çok adrese başvurarak yapabilirsiniz. Bu eğitim merkezlerine ister internet üzerinden ister bizzat ulaşarak, gerekli desteği alabilir ve köpeğinizle sağlıklı bir bağ kurabilmek için gerek yolu izleyebilirsiniz. Bu eğitimler için köpeğinizi merkezlere götürerek hem daha sağlıklı bir sonuç alabilir hem de köpeğinizin daha hızlı sosyalleşmesini sağlayarak size ve çevresine daha fazla uyum sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Yavru döneminden itibaren hangi tür olursa olsun, duygusal bağ ve sosyal yakınlık kuran tüm hayvanların aldığı eğitim daha hızlı sonuç verir ve evcilleşmesi daha kolay bir hal alır. İlişkinizi günlük bir rutin üzerinde düzenlediğiniz taktirde öğrendiklerini uygulaması ve yenilerini eklemesi de aranızdaki bağın kuvvetlenmesi adına önemlidir. Temel itaat ve ileri itaat eğitimlerini verirken önemli olan ona sabır göstermeniz ve sevginizi hissettirmeniz olacak. Aksi halde hareketi ve oyunu çok seven bu türü evcilleştirmek sizi biraz zorlayabilir.

Bu yazı 496 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Mehmet dedi ki:

    Merhaba 27 günlük rot köpeğimiz var. Egitimi icin neler yapılıyor.Kaç aylıkken eğitime başlanıyor?.Fiyatlandirmayi nasil yapıyorsunuz

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu