köpek eğitimi

KÖPEK EĞİTİM EKİPMANLARI

Köpekler insanlarla çabuk iletişim kuran hayvanlar olarak farklı hisleri olan hayvanlardır. İnsanların birçok hizmetinde de faydalı olmaktadırlar. Bekçilikten taşımacılığa, sadık bir dosttan korumalık yapmaya kadar birçok iş alanında faydalı oldukları görülmektedir. Bütün bunları yapabilmeleri için tamamen kendi içgüdüleri ile yaptıkları yeterli olmamaktadır. Bunun için ya sahibinin özel çabaları
sonucu belli bir eğitim sürecinden geçtikten sonra bu saydığımız faaliyetleri bilinçli olarak yapabilmektedirler. Bu eğitimi yapabilmek içinde köpek eğitim ekipmanları gerekli olmaktadır. Bu eğitime başlamadan önce eğer sahibi olarak kendi imkânlarını kullanarak yapılacaksa. Öncelikle bu konu hakkında geniş bilgiler edinilmesi gerekmektedir. Eğitim verilecek köpeğin hangi eğitimi ne kadar sürede alabilir. Eğitim sırasında kullanılacak malzemelerin ne olduğu. Hangi safhaların hangi sıraya re yapılacağı

Eğitimi hakkında bu eğitim üzerine yayınlanış kitaplarda dokümanlardan faydalanarak ön çalışma yapmak gerekmektedir. Sonrasında gerekli malzemeleri temin ettikten sonra eğitimin yapılacağı alanın uygunluğu kontrol edilmelidir. Bütün bunları öğrendikten sonra köpeğin ihtiyaç duyacağı görsel ve koku anlamında ihtiyaç olan ekipmanlar öğrenildikten sonra eğitime başlanıla bilinmektedir. Bu tür eğitimlerin bir oyun havasında geçmesi ve kullanılan ekipmanların sonraki yaşamlarında da karşılarına çıktığında eğitimleri daha kalıcı olmaktadır.

Eğitimi vereceğinize bağlı olarak temin edilmelidir Koruma eğitimi verilecek bir köpek için öncelikle kolu korumak maksatlı ve aynı zamanda köpeğin dişlerini korumak maksatlı bir kolluk edinilmesi gerekmektedir. Bunun yanında eğer köpeğimize temel eğitimin yanında geniş anlamda itaat ve ileri seviye eğitim verilecekse geçiş yollarındaki tavrının belirlemek için köpek eğitim tahterevallisi temin edilmelidir. Komutlarınızın zorluk derecesini öğretecek şekilde köpek eğitim direkleri temin edilerek engeller öğretilmelidir.

köpek eğitimi
Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak için http://bit.ly/kopekegitimi linki üzerinden bilgilere bakabilirsiniz.

Köpek eğitiminde ne önemli unsuru olan düdük eğitimin en gerekli ekipmanlarındandır. Tırmanma ve yükseklik eğitimin verilebilmesi için köpek eğitim merdiveni kullanılmaktadır. Bütün bu eğitimler sırasında eğitici kişinin köpeğin üzerine tırmanmasında verebileceği zararların önlenmesi için eğitici yeleğinde eğitim ekipmanları arasında yer almaktadır. En önemlisi ekipmanlardan sayılabilecek köpek ödül çantası eğitimin can alıcı parçalarından olmaktadır. Köpek eğitilirken bir oyun havasında geçmesi için köpek eğitim oyuncaklarında ekipmanların arasında yer almalıdır. Aynı zamanda koku alma tekniklerinin öğretilmesi için koku oyuncağı da kullanılabilmektedir.

Köpek eğitim ekipmanları eğitimin en gerekli birer parçası olarak her safhada ihtiyaç duyulabilecek ekipmanlar olmaktadır. Eğitici bu malzemeleri kullanarak köpekle arasında ki iletişimi daha hızlı ve sağlam adımlarla ilerleyerek öğretebilmektedir. Bütün bu ekipmanlar eğitim konusunda elde edilen tecrübelerin sonucunda ortaya çıkarılan gerekli ekipmanlardır kullanımı eğitimi daha da kolaylaştırmaktadır.

Bu yazı 539 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu