köpek eğitimi

ÇEKMEKÖY KÖPEK EĞİTİMİ

Köpekler algılama yetenekleri üstün seviyede gelişmiş canlılar olarak geçmişten bu güne hep insanlarla yan yana yaşamışlardır. Çoğu kez korumalık yaptıkları görülmüştür. Eski çağlardan bu güne insanların yaşamlarının her alanında görev alarak birlikte yaşamanın avantajlarını insanlara sunarken bu sırada kendi beslenmelerini ve barınmalarını da karşılamışlardır. Önceki dönemlerde türleri gereği insanların yanında kapılarında bekçi hayvan sürülerinin peşinde vahşi hayattan koruyucu ve hatta taşımacılık alanında kızakları çekerek yardımcı olmuşlardır.

Bütün bunları karınlarını doyurmak için içgüdüsel hareketler sayesinde yerine getirmişlerdir. Aldıkları bir parça ekmeği ödül kabul ederek sürülerin başından ayrılamamışlar veya kapı önlerinden yabancıları geçirmeyerek bekçilik görevlerini yerine getirmişleredir Fakat teknolojinin gelişmesi koruma faaliyetlerinin sağlam kilitlerin ve alarm sistemlerinin almasıyla köpekler çoğunlukla arkadaş veya evlerde çocukların oyun arkadaşları olmuşlardır. Bu yaptıklarının da kontrol altına alınması eğitim merkezlerine düşmeye başlamıştır. Çünkü evdekilerde beraber yaşayan köpeklerin belli kurallara uymaları gerekmektedir. Bu konuda uzman kadrosuyla başarılı eğitimler gerçekleştiren Çekmeköy köpek eğitimi merkezimiz her türlü köpeğin eğitimini gerçekleştirerek daha sadık ve kurallara uyan köpekler yetiştirmektedir.

Çekmeköy köpek eğitimi merkezinde çalışan personel her türlü eğitimi verebilme yeteneğine sahip kişilerden oluşmaktadır. Sahiplerinin eğitim için getirdiği köpekleri alan köpek eğitim merkezimiz öncelikle köpeğin davranışları hareketleri incelenerek hangi eğitimleri daha çabuk alabileceği tespit edilmektedir.Bu sayede sahiplerinin istediklerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği eğitimin başında bilgi olarak sahibine verilmektedir. Çünkü av köpeği türünde bir köpeğe kişisel korumalık eğitimi verilemeyeceği gibi yakın kişisel koruma köpeğine de avcılık eğitimi verilememektedir.

Bu konuların seçimi yapıldıktan sonra kopeklerin hepsine ortak eğitim konusu olarak temel itaat ve ileri seviye itaat konularında eğitimler verilemektedir. Bu eğitimlerin devamında davranış problemlerinin çözümü ve temel komutlara uyumları öğretilmektedir. En önemli konu olan tuvalet eğitimi titizlikle her köpek bu alışkanlığı benimseyene kadar her eğitmen tarafından bir köpeğin takibi yapılarak olumlu sonuçlar alınıncaya kadar bu devam ettirilmektedir.

köpek eğitimi
Köpek eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak için http://bit.ly/kopekegitimi linki üzerinden bilgilere bakabilirsiniz.

Çekmeköy köpek eğitimi merkezinde bütün bu eğitimler gerçekleştirilirken köpeklere gayet nazik davranılarak hayvan haklarını ihlal edici hiçbir olumsuz davranışa müsaade edilmemektedir. Ödül ve ceza yöntemleri kaba kuvvet ve korkutucu nitelikte olmayıp ödüllerin azaltılması ve oyun zamanlarının kısıtlanması ile ceza yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerin tamamı bitme aşamasına gelindiğinde son aşama sahibinin nezaretinde ve yaşayacağı alanda yapılarak ortama ayak uydurması sahibi ile arasındaki itaat ve sadakat bağının oluşması sağlanmaktadır. Eğitim merkezimizde tüm çalışmaları türlerin kendi ilgi alanlarında gerçekleştirilmektedir. Her tür için ayrı eğitim alanı oluşturularak titiz bir ortamda eğitimleri tamamlanmaktadır.

Bu yazı 42292 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

REKLAM
https://www.petyavru.com

Köpek Eğitimi

köpek eğitimi köpek pansiyonu